Haber Merkezi

09/10/12

Bir okuyucu mektubu

 

Haliyle buraya (bu siteye) gelen çoğunluk israil'e ve yahudilere laf sokmak için geliyor. sizin , bu site kurulduğundan beri onlarla münakaşa içinde olduğunuzu biliyorum. 

 

 Davasında haklı olduğunu düşündüğüm millet yahudilerdir. Moşe Dayan'nın müthiş sözü geliyor da aklıma ; " 2000 yıllık ideallerimiz gerçek oldu". bu sözü duyduğumdan beri yahudiler beni etkiler. ben yahudileri çekememek değil bilakis onlara hayranım. (bir yerlerinizi kaldırmayayım da ) .

 

Atatürk çizgisinde hümanist bir Türk milliyetçisiyim. hani diyor ya merhum : " biz türkler beşeriyet ailesin samimi bir üyeysiyiz ", "artık bundan sonra güçlü olsak bile asla yayılmacı politika davası gütmeyip , her muaassır medeniyet ricali gibi diğer dünya milletleriyle rekabet konseptimizi , bilim , san'at , spor , entellektüelizm vs... sahasıyla değiştirmiş bulunuyoruz" diyen Atatürk. Siz de bunu biliyorsunuz ve bu yüzden seviyorsunuz Atatürk'ü. zaten Türkiye'de Atatürk'ü anlamak isteyen azınlık , (sizi azınlık olarak ta kabul etmiyorum da ) ve bunda en çok muvaffak (hatta bizim Türklerden bile daha fazla ) olan yahudiler değil mi.

 

Size hayranlığım ne hollywood filmleri ne de ,ne de Tevrattaki seçilmişlik vurgusu. Ben hiç bir dine inanmam. Hele ki bir dinin vesikalarına riayet edip , diğer milletlere düşmanlık hiç ama hiç gütmem. "yahudiler isa'yı ihbar etti lanetli halk " deyip nara atan bir zihniyetin cehaletinden utanıyorum. Bu lafı kulaktan duyup mukallid bir şekilde temcit pilavı gibi getiren insanlar İsa'nın yahudi olduğunu bilmez. Dine falan hiç girmek istemiyorum aslında. yahudilere hayranlık konusuna gelince ; 4 senedir yahudi kültürünü , inancını , örfünü , tarihini , mümkün olduğunca araştırıyorum.her türlü kaynaktan. Gerek antisemit , gerek Siyonist kaynaklardan ( bu arada Siyonizmin ne demek olduğunu biliyorum. (Herbert Pagani diyor ya : Siyonizm bir özgürlük savaşımının adıdır. -evet aynen bu anlamda ).

 

Bilime yaptığınız katkılara şahit oldukça hayranlığım arttı. ardından kültürünüze hayran olmaya başladım. Edebiyatınıza ( Sholom Aleichem , Isaac Bashevis Singer vs..... ). Klezmer müziğinize bittim. Klarnetim vardı hali hazırda. Türk sanat müziği çalıyordum , şimdi klezmer müziği de yapmakla uğraşıyorum.. Giora Feidman favorim.. sonra dini müzikleriniz ilgimi çekmeye başladı , hassidik dans figürleri ve nigun müziklerinizin hayranı oldum. Sonra dünya'ya yön veren şahsiyetleriniz ; Ibrahim , Musa , Isa , Süleyman , ( ki bunlara ilahi bir inayetle seçilmiş peygamberler olarak değil büyük fikir devrimcileri olarak bakıyorum ) , Freud , Marx , Einstein vs... bu adamlar dünyaya şekil vermiş insanlar. dünyanın kaderini değiştirmiş insanlar.. kimdir bunlar ? Bir zamanlar bir zamanlar ataları Kudüsten , Filistin diyarından sürülmüş olan insanlar.. hepsi de yahudi.. evet bir seçilmişlik olduğuna inanıyorum ; ama bu tarihi bir seçilmişlik.. yıllardan beri gelen ezilmişliğin acısıyla , kuşaktan kuşağa öğrettikleri survi " hayatta kalma " öğretisi. Ezile ezile , güçlü olmayı öğrendiniz.

 

Bir şeyi başarma konusundaki disiplininiz beni hayran bırakıyor. Atatürk'ün Türk gençliğine ilimde , fende , sanatta başarıya ulaşmak için yazdığı reçeteyi dünyada uygulayan tek bir millet var : Beni Israel. bu yüzden sizi çok seviyorum. Bu ülkeyi sevdiğinizi biliyorum. Türkiyeyi sevdiğinizi biliyorum, biliyorum , biliyorum. Her şeye rağmen türkleri hala sevmek istediğinizi de biliyorum.. kurtuluş savaşında , Atatürk'ü, Türkleri desteklediğinizi biliyorum... ismimi Yörük yazma konusuna gelince.. "yörük" nedir , kimdir bilir misiniz ? bu insanlar ; mersinden çanakkaleye kıyı şeridi boyunca yerleşmiş insanlar , oğuz türkleri.. yüzde 99.9'u artık yerleşik yaşama geçtiler. 100 kişilik bir grup kaldı heralde , yazları başka yerde , kışları başka yerde yaşarlar. Hala şamanizmin izlerini görebilirsiniz. 1000 lerce yıllık türk kültürünün önemli bir parçası olan bu yörük kültürüdür. öz türkçe konuşurlar , yani en saf türk kültürüne en yakın türkler bunlardır. Ve ben bu kültürün çocuğuyum. Siz bir insanın kültürünü korumayı en hakkıyla yerine getiren milletlerden biri olmanızın anlayışına sığınarak bunu söyledim.. vurgu yapmak istediğim , aşağıda yazmak istediğim buydu.. ben kültürümü seven bir türküm , size yapılan çirkeflikler türk milliyetçiliği kisvesiyle yapılıyor ; ve ben de diyorum ki ben bir türk milliyetçisi olarak yahudileri çok seviyorum..... (not : kimse bana satılmış , yalaka , nemalanan biri falan demesin , ben herşeyin gayet farkında , akil , kendi halinde , babasının verdiği harçlığa bakan bir öğrenciyim ; ve yazdıklarında zihni ve vicdani rahatsızlık hissetmeyen bir türk genciyim. )

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi