Haber Merkezi

29/06/15

GAZZE’DE İLAÇ YOK YALANI

 

Rafael  Sadi

Iddia ediyorum , ve belgeleri ile kanıtlıyorum: 1967 ‘den beri İsrail işgali altında olan Gazze şeridi 2005 yılında   İsrail ordusu ve İsrailli yerleşimcilerden tamamen arındırıldı , boşaltıldı ve dönemin yönetimi olan Filistin Otonomi yönetimine teslim edildi.

Hali hazırda da Gazze’de  ne İsrail  ordusu nede  sivilleri mevcut değildir.

Hani burasını işgal ettiniz biz direniyoruz ve İşgal kuvvetlerini püskürtmek istiyoruz iddialarının da altı boştur.

2006 yılında Gazze’de  yapılan seçimlerde Yönetimi İsrail Devletini tanımayan HAMAS örgütü ele geçirdi. Oradaki FKÖ yöneticilerinden 10 kadarını resmen  pencerelerden , damlardan atarak katletti ve İsrail’e karşı savaş bayrağını açtı. Bu savaş Gazze’den İsrail’e atılmaya başlanan KASSAM Füzeleri ve günümüze kadar gelen değişik menzilli roketler ile devam etti. Hamas bu silahları değişik kaynaklardan İran ve Katar’dan Sudan’a gelen gemiler aracılığı ile Sina yarımadasından Rafiah geçiş bölgesindeki kaçakçılık tünelleri aracılığı ile temin etmekteydiler. Gazze’ye deniz yolu ile yapılan silah kaçırma deneyimleri de İsrail ordusu ve Deniz Kuvvetlerinin oldukça sıkı takibi ile ortaya çıkartılmış, birçok  silah yüklü gemi yakalanmış ve Gazze’ye silah kaçakçılığı  bütün Dünya’ya kanıtlanmıştır.

Hatırlamak istemeyenler için kısaca gemilerin isimleri ve görüntülerini vereyim .

SANTORİNİ Gemisi  Mayıs 2001 yılında Lübnan’dan gazze’ye giderken İsrail Deniz Kuvvetlerince  yakalandı ve üzerinde 40 ton kaçak silah yakalandı.

KARINE A Gemisi  Ocak 2002  Tarihinde üzerinde 15.000.000 dolar değerine  50 ton silah ile Kızıl Denizde İsrail komandolarında yakalandı .

FRANCO P Gemisi ise Kasım 2009 yılında Akdeniz de yakalanıp Ashdod limanına getirildi ve üzerindeki kaçak silahlara el kondu.

VİCTORİA  Gemisi 2011 Mart ayında Ashdod limanından 200 mil açıkta iken el’e geçirildi ve silah yüküne el konuldu.

Ocak 2013 te Lübnan’dan Gazze’ye yol almakta olan Katar bandıralı ve içinde yüksek teknolojik silahlar taşıyan bir gemi tutuklandı ancak İsrail Savunma Kuvvetleri basın sözcülüğü gemi konusunda  yorum yapmamaktadır.

KLOS C Gemisi Mart 2014 tarihinde İran Körfezinden Sudan’a gelirken İsrail sahillerinden 1500 km uzakta iken İsrail Deniz Komandoları  tarafından el’e geçirilmiş ve Eilat Limanına getirilmiştir. Geminin kaptanı ise 2010 yılında Mavi Marmara Filosu ile gelen DEFNE gemisinin Kaptanı Hakan ÇAY idi.

Şubat 2015 tarihinde ise yaklaşık bir ton roket üretim aksam ve parçası Sudan’dan Gazze’ye doğru  giderken el’e geçirilmiştir. Konuyu gösteren video ise 3 hafta sonra yayınlanmıştır.

Isteyen meraklılar  aşağıdaki link’te yakalanan silahların detyalı listeleri ve resimlerini de bulabilecekleri en önemli tarih sitesini ziyaret edebilirler.

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/History/navyintercepts.html#5

Bunları neden anlattım ?Hal böyle iken Gazze neden deniz ablukasındadır diye soranlar umarım bir kez daha düşünürler.

Peki Gazze halkının suçu ne ki Limanı kapalıdır. (Aslında Gazze’de yolcu ve yük gemisi yanaşabilecek bir liman mevcut değildir. Olan liman balıkçı tekneleri için bir limandır. Yanıbaşında da çok güzel bir balık lokantası vardır)?.

Gazze halkını Hamas örgütünden çok daha fazla düşünen bir düşmanı var İSRAİL.

Bu düşman yıllardır Gazze’nin  SU+ ELEKTRİK+GAS ve bilumum sağlık gereçleri ve ilaçlarını gündelik olarak temin etmekte en ateş altındadaki tarihlerde bile bu sevkiyatlara ara verdirmemektedir.

YOK ARTIK diyenleri duyuyor gibiyim.

Ama kazın ayağı öyle değil:

COGAT adında bir askeri kurum yıllardır Gazze ihtiyaçlarını aksatmadan temin edebilmek için aralıksız görev yapıyor.

Söz konusu kurumun web sitesinin adresi aşağıda. İsteyen girip hangi tarihlerde hangi ürünler hangi miktarlarda Gazze’ye girmiş veya çıkmış , hatta kaç ambulans kaç hastayı İsrail hasta hanelerine taşımış onu bile görebilirsiniz.

http://www.cogat.idf.il/894-en/Matpash.aspx

14.Haziran 2015 günü geçiş yapmış olan malların miktarı  ise şu linkte mevcut:

14 Haziran’da Gazze’ye 2031 kişi giriş yapmışken Cem’an 16.982 tom mal taşıyan 544 kamyonda geçiş yapmış.

Aynı tarihte 6 adet ambulans hasta taşımış Gazze’ye veya Gazze’den İsrail hasta hanelerine.

Yılda 10 milyon m3 su ve günde 125MW elektrik veriyor İsrail Gazze’ye.

Aynı tarihte

132.8 ton Yemeklik Gas LPG

225 Bin Litre Fuel Oil Ulaşım için

114 Bin Litre Benzin

79.8 Bin Litre Fuel Oil Isıtma amaçlı geçiş yapmıştır.

Bu rakamlar sadece 14 haziran günü rakamlarıdır.

Şu anda Gazze’ye ilaç götürmekte olan Marianne MV Göteborg teknesinin tamamı en fazla 15-20 ton malzeme taşıyabilir.

 

 

 

 

 

Rastgele bir örnekleme ile 29 Haziran 5Temmuz 2014 günleri arasındaki hafta Gazze’ye neler girmiş bir bakalım isterseniz.

Toplam 1689 kişi giriş çıkış yapmış.

1366 kamyon 32740 ton mal sokmuş Gazze’ye.

2 kamyon İlaç girmiş aynı hafta.

Raporun altında ise 2014 yılı başından bu tarihe kadar toplam 21704 kamyon cem’an 556.481 ton mal sokmuş Gazze’ye.

Hani Gazze ‘de deniz Ablukası var adamlar açlıktan geberiyorlar diye yayın  yapanlar resmen yalansöylüyorlar. YEMEYİN LÜTFEN.

http://www.cogat.idf.il/Sip_Storage/FILES/7/4477.pdf

 

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
A. Hanna
23/09/15 18:41
Yazıyı ve gönderme yapılan linkleri okuyup inceleyince hayretler içinde kaldım. Ortada "nefret" dediğimiz şey var oldukça iftira atmak, gerçekleri saptırmak, yalan söylemek gibi faaliyetler hiç bitmeyecek. İsrail'in işi gerçekten de zor.

Haber Merkezi