Haber Merkezi

19/07/14

Tekrar hatırlatmalıyım II

 

 (birinci bölüm için tıklayın)

 

Kaynak: Hurriyet Daily News

Golda Meir Haklıydı

Burak Bekdil

Cihad taraftarları “ölümü yaşamdan daha çok severiz diyorlar”. Aferin!

Bir de uzaktan Cihad yapanlar var: 2012 de İran devrim muhafızlarının komutanı Muhammed Ali Cafari, “İran Filistine Fecr 5 ve diğer roketleri üretme teknolojisi sağladı, ve artık kedileri istedikleri kadar imal ederler” demişti. Görünüşe göre İran sont Filistinli hayatta kalana kadar İsrail ile savaşacak. Sünni Molla Recep Tayyip Erdoğan da öyle. Sünni ve Şii’lerin nadir anlaştıkları konulardan biri, İsrail ile savaşma takıntısıdır. Tabiki Sünni ve Şii militanlar birbirlerini öldürmedikleri zamanlarda.

Gazetemiz Hürriyet geçenlerde bir manşet attı “ Gazzdeki Camiyi de bombaladılar!” Ünlem işareti de vardı! Evet. Bu ünlem işaretli haber aslında Müslüma ülkelerde o kadar yaygın ki İslam ülkelerinde haber mahiyeti bile yoktur. Google da “şii sünni cami bomba” diye bir arama yapın yüzbinlerce sonuç bulursunuz.

Fakat İsrail’in bombalaması tanıdığımı Müslüman çehrelerde pek bir şok etkisi yaratıyor. 3 Haziran 2010 da yazdığım “Neden Filistin ikinci bir Kıbrıs?” adlı bir yazıda şunu demişim:

“Türklerin çoğu Filistinin yerini haritada bulamazken neden onlarda bir Filistin takıntısı vardır? Örneğin neden mollalar baş kaldıran İranlı Müslümanları öldürürken sesleri çıkmadı? Neden Türkler Müslüman olmayan işgal kuvvetleri tarafından öldürülen bir milyondan fazla Müslüman seslerini çıkarmadılar? Neden Darfur’da öldürülen 300,000 Müslümanı protesto etmek için tek bir Türk sesini çıkarmadı?”


“Ne yazık ki Türk Müslüman şuur altı düşünüş tarzında Müslümanların Müslümanları öldürmesine ses çıkartılmaz. Hıristiyanların Müslümanları öldürmesi hoşa gitmez ama dünyanın altını üstüne getirilmez; Çok kuvvetli Hıristiyanlar Müslümanları öldürünce akıllıca görmemezlikten gelinir; Fakat yahudiler Müslümanları öldürdüğünde dünyanın sonu gelir.”


Nefretten başka hangi duygu bu iki bağdaşmaz insanı aynı safa koyabilirdi? Biri Mısırlı yobaslara yakışan bir yobazlıkta Mısırlı bir imam. Diğeri hayatındaki esrar ve hapis gibi skandallarla meşhur olmuş bir Türk kadın pop şarkıcısı.


Mısırlı imam Muhammad al-Zoghbi 3 Mayısta televizyonda bir röportajda “dünyada tek bir Yahudi kalmayacak” demiştiç Programın adı “Yahudilerle savaş, ülkelerine yakılması veya yok edilmesi” idi. Burada Erdoğanın derin hayranlığını gizlemediği Hamas örgütünün kuruluş belgesi de konumuza giriyor.

Hamasın kuruluş belgesi mutlaka okunacak komedilerden bir tanesi. Benim en hoşuma giden paragrafı “Müslümanlar Yahudilerle savaşmadan ve son Yahudiler kayaların ve ağaçların arkasına saklanmadıkça kıyamet günü gelmeyecek. Ağaçlar ve kayalar “Ey müslüman! EY Abdullah arkamda bir Yahudi var gel ve onu öldür diyecekler”


Al Zogbi ile röpoprtaj yapan herhalde mürekkep yalamış biri ki imama ağaçların ve kayaların konuşmasının mecazi anlamda olup olmadığını soruyor. Al Zogbi ise “Bunun mecasi olduğunu söyleyen kimse yanılıyor. Ağaçlar konuşacak. Duvarlar da öyle” diyor.

Türk Kürt pop yıldızı Yıldız Tilbe ağaçların ve kayaların konuşup Müslümanların son Yahudiyi öldürmesini bekleyeek kadar sabırlı değil gibi. Onun sözleri, Türkler Araplar ve Kürt kardeşleri zaman makinesi icat etmezlerse herhalde biraz zor.

Geçenlerde twitter hesabında : “Allah Hitlerden razı olsun ama yapması gerekenin azını yapmış” ve Yahudilerin sonunu Müslümanlar getirecektir” twitlerine saygın Ankara belediye reisi Melih Gökçek “Helal olsun” diye cevap verdi

(devamı var)

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Avi
22/07/14 19:43
Denız vermeye çalıştığım mesaj çok basit. İşid ve iki yüzlülük olayını bir kenara bırakalım. Çözüm arayalım diyorsun. Hay hay. Hamas tek bir şartla barış yapmaya hazır. TÜm Yahudileri öldürüp İsraili imha ettikten sonra. İnanmıyorsan kuruluş belgelerini ve senelerdir söylediklerini oku. Hadi gel çözüm arayalım. Dinliyorum
Deniz
22/07/14 19:00
Sevgili Avi, yazinin bilinc altinda verdigi mesaj maalesef senin dediginden farkli. Evet dedigin gibi ikiyuzlulugu gosteriyor gibi olabilir ama Isid veya sozde Musluman digerlerinin yahut bir baskasinin hic bir katliami, baska bir katliami hakli gostermeye yetmez. Olum olumdur , her insan oldugunde bir dunya son bulur. Burada ben hakliyim sen haksizsin tartismasina girmek, yahut Muslumanlarin ya da bir baskasinin hatalari uzerine konusmak mi daha dogru, yoksa bu akan kanlari durdurmanin bir yolunu bulmak mi daha dogru. Ben de bunu vurgulamaya calisiyorum. Diyelim ki evet yazi hakli ikiyuzlulugu gosteriyor. Bunun kime ne faydasi var? Israil 70 yildir savasiyor, 70 yildir insanlar oluyor gerek Israil’li gerek Araplar. Banane deyip cekilir miyim kenara? Evet Turkiye’de bakmayin bagirip cagirmalara, bir cok insan “banane” davranisinda. Ben ve benim gibi dusunenler degil. Isin baska bir boyutu da Israil’li fasistler ve Turkiye’deki islamofasistler surekli birbirlerinin degirmenlerine su tasiyorlar. Karsilikli atilan fuzeler, bombalar, orantisiz askeri mudehaleler bugune kadar nefreti ve dusmanligi koruklemekten baska ne ise yaradi? Bu is her gun bombanin ya da askeri operasyonun dozajini arttirarak cozulebilir mi? Bugune kadar cozulebildi mi? Israil veya Filistin halki buna daha ne kadar dayanabilir? Barisin yollarini aramak varken ve Israil kultur ve bilgi birikimi olarak dunyadaki ileri devletlerden biri iken bu soruna tek cozum olarak yillardir ayni sonuclari veren askeri mudehaleden baska bir cozum dusunemiyor mu?
Avi
21/07/14 14:26
Deniz bu yazının anafikri iki yüzlülük. İŞİD günde 1000 kişi öldürüken sesi çıkmayan kalabalık İsrail ile Gazze savaşmaya başlayınca birdenbire uyandı ve duyduğuma göre Yahudilerin çok yaşadıkları yerlerde bile miting yapıp gözdağı veriyorlar. Ne iş?
ihsan
21/07/14 12:18
."bu ölen ogullarini, öpücükler ve cicekler ile cebenneme yollayan anneler icin de gecerli.. Ogullarinin pesinden gitmelerinden daha güzel birsey olamaz. Gitsinler.. Icersinde yilan yetistirdikleri evleri de baslarina yikilmali. Aksi takdirde orada yeniden yilan yetisir.."..Bu sözler sizden bir milletvekiline ait. Bir de ölen bir generaliniz vardi, R.Zeevi adinda. 2002 yilinda filistinlileri "bit"lere benzetmis, ilacla öldürülmeleri gerektigini söylemisti. 1998 Kasim ayinda "The Times" gazetesi de yayinlanan bir makaleye göre, Israil ilac sanayiinde bu bitlerin genleri ile ilgili calismalar devam ediyormus. Israil, düsmanlarini hayvana benzetmeyi aliskanlik haline getirdi. 1940 yapimi bir Alman Filmi vardi" Ebedi Yahudi" adinda. Orada daYahudiler Fare'ye benzetilmislerdi. Sonu nasil geldi bu benzetmelerin, herkesce malum galiba..
Deniz
21/07/14 11:53
Burada kim kimi ne kadar katletmis, kim kimi ne kadar oldurmus onu mu sorgulayacagiz? "Muslumanlar da Musluman'i olduruyor, uc bes tanre de ben oldurmusum cok mu?" tarzi bir yaklasim kime ne yarar getirir? Bir sekilde daha yapici olmak ve insanlarin olumunu engelleyecek cozumler uzerine kafa yormaktansa, bu yazdiginizi yazi sadece "Israil;in katliam yaptigini kabul ediyorum ama bak onlardan daha az insan olduruyorum" yaklasiminda bir savunma olmus. bu sekilde de insanlar olmeye devam eder.
erol
21/07/14 09:22
Öylemi??? İstanbul ve Ankarada İsrail temsilcilikleri yanacaktı. Bir haftadır Türkiyede binlerce kişi her gün Gazze Filistin diye gösteriler yapıyor. Sadece bu ay sadece İŞİD 6000 kişiyi öldürmüş. Hani gösteriler? Hani protestolar? Ömer el Beşiri sen Türkiyeye çağır el üstünde tut sonra da müslüman müslümanı öldürdüğünde kimsenin sesini çıkarmadı görüşü gerçek dışıdır de. 1930 ların nasyonel sosyalistleri kaç Yahudi milletvekili hakim polis asker vardı? 1948 de İsraildeki Arap nüfusu birkaç yüzbindi şimdi iki milyonun üzerinde. Bedavaya laf yapmak o kadar ucuz oldu ki !
ihsan
21/07/14 00:04
“Türklerin çoğu Filistinin yerini haritada bulamazken neden onlarda bir Filistin takıntısı vardır? Örneğin neden mollalar baş kaldıran İranlı Müslümanları öldürürken sesleri çıkmadı? Neden Türkler Müslüman olmayan işgal kuvvetleri tarafından öldürülen bir milyondan fazla Müslüman seslerini çıkarmadılar? Neden Darfur’da öldürülen 300,000 Müslümanı protesto etmek için tek bir Türk sesini çıkarmadı?” Yazar gerçekleri değil yazmak istedikleri yazıyor.Müslüman müslümanı öldürdüğünde kimsenin sesini çıkarmadı görüşü gerçek dışıdır.Irkçı twetler kesinlikle savunulamaz.1930 ların nasyonel sosyalistleri ile şu an faşist israil hükümeti arasında mantık ve işlevsel olarak HİÇBİR FARK YOK
webmaster
19/07/14 17:31
Sayın Akça bu sitede propaganda değil, İsraili ve olayları Türk basınında genellikle gösterilmeyen bir açıdan göstermeye çalışıyoruz. Buna propaganda demek tabiki sizin bileceğiniz iş. Bahsettiğiniz cümleye gelince, Yahudiler ve Müslümanlar ne yazık ki birbirlerini on yıllarca öldürmekteyiz. Bunun doğru olmadığını söylemek abes olur. Saygılar
YÜCEL AKCA
19/07/14 17:06
Bu yazıyı kaleme alarak burada yayınladığınızda . yine bu sitede yapmış olduğunuz tüm propagandayı kendi eliniz ile reddettiğinizin farkındamısınız ? ne demektir yahudiler müslümanları öldürünce ?

Haber Merkezi