Haber Merkezi

20/11/12

YETER!!!

 

Batya Ruso Galanti 

 

 

Türk Basını Israel'i Gazze'ye durup dururken saldırmış gibi gösterirken, ilk günden beri " Israil Katliam yapıyor " başlıklarıyla verdigi haberlerde halkı Israel'e karşı her zamanki gibi nefretle beslemeye devam etmekte.. Hamas'ın politikalarını, halkına yaptıklarını, çocukları ve kadınları kısacası tüm sivilleri düşmanına karşı nasıl kullandığını bir kez acaba kim anlattı Türk Basınında?

 

2000'li  yıllarda Israel'de 1000'den fazla sivili ( kadın, yaşlı, çocuk ayırmadan ) otobüslerde, okul yolunda, kafelerde HAVAYA UÇURARAK PARÇA PARÇA EDEN HAMAS'ın Gazze'den saldığı hamile kılığında kadınları, 13-14 yaşındaki çocuk intihar eylemcilerini kullandığını.. ve bunların neticede Gazze'nin çevresine örülen duvarın baş sebebi olduğunu bir kez olsun kim anlatti Türk Basınında?

 

Buna rağmen Israel'in her gün Gazzeye tonlarca gıda ve ilaç yardımı yaptığını... 12 yıldır yine Hamasın Gazze'den Israel'in güney yerleşim yerlerine devamlı olarak roketler attığını;  bu yüzden kimsenin ve bilhassa çocukların normal bir hayat süremediğini; şu son operasyon'un, geçtiğimiz aylarda hayatın artık iyice çekilmez bir hal alması neticesinde başlatıldığını kim biliyor?

 

Peki ya Israel'in, nüfusun çok yoğun olduğu Gazze'de yürüttüğü teröre karşı operasyonun asıl amacının terörü yoketmek olduğunu, elinden geldiğince sivilleri uyardığını, nokta atışıyla sadece teröristleri öldürmeyi hedeflediğini kim anlattı bir kez olsun Türk Basınında? Ya her şeye rağmen kaçınılamıyan sivil  zaiyattan kimsenin kesinlikle mutlu olmadığını anlatan oldu mu?

 

Hamas'ın ise tek amacının Israel'deki sivilleri direk hedef almak olduğunu ve bu kadar zaman Israel tarafındaki az ölümlerin ise sadece ISRAEL'in halkını, çocuklarını korumak için elinden geleni yapıyor olmasının neticesi olduğunu anlatan?

 

KİMSENİN SAVAŞI GERÇEKTEN ARZU ETMEDİĞİNİ, FAKAT TERÖRLE YAŞAMANIN İMKANSIZ OLDUĞU BU YERDE BUNA BİR SON VERMEK İÇİN SAVAŞA MECBUR KALINDIĞINI KIM BILIYOR TÜRKIYE'DE..KAÇ KİŞİ? KAÇ KİŞİ BIR KEZ OLSUN ON YARGISIZ DÜSÜNEBILIYOR? KAÇ KİŞİ DEVLET POLITIKALARINA DAYANAN ÇIKAR SÖYLEVLERININ İLLE DE GERÇEKLERIN HABERCİSİ OLMAYACAĞINI..

 

BURADA YAŞAYAN VE HAMAS'IN NE KADAR ACIMASIZCA HEM KENDİ HEM DE İSRAEL HALKINI GÖZÜNÜ BİLE KIRPMADAN KATLEDEBİLDİĞİNE TANIK OLAN BEN ,TÜRK BASININDAKI BITMEK BILMEYEN YALAN, ÇARPITICI VE NEFRET SÖYLEMLİ HABERLERİ " KINIYORUM " YETER!!!!!

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ismail kasal
14/07/14 10:25
kardeş hamasın yaptığı eylemler neden değil bir sonuçtur.senin evini yıkacaklar evsiz kalacaksın çocuklarınla perişan olacaksın ve buna hiç tepki vermeyeceksin.evlerini işgal ettiğin bu insanlar ne yapmalı sence.
aton
08/05/13 03:10
kavminize saygi duyuyorum fenike ve kartacadan sonra muhtesem bir siyasi hamle ile ticaret merkezlerine yerlesmek ve uzun yillar kurulan imparatorluklari bu sayede yonetmek acilara dayanmak katlanmak takdire sayen bir gecmisiniz var direniyorsunuz bizim gibi...fakat unuttugunuz bir sey var kudusu alirken biz sizinle savasmadik biz sizinle hic savasmadik biz size hic bir zaman kotuluk yapmadik simdi kurdugunuz cocuk devletiniz ve ekonominizin verdigi gerek simariklik gerek hircinlik bence esas neden korkunuzdan dolayi heryere catiyorsunuz ...
Adınız
29/03/13 01:06
Sahtekar,araştırma-bilgi-belge yoksunu,amerikadan sipariş edilmiş basını TÜRK ile bağdaştırmayınız.TÜRK'lerin,İsrail Savunma Kuvvetlerinin meşruluğundan şüphesi yoktur.Vatansız medyanın iftiraları sayıklamadan ibarettir.Saygılarımla
Adınız
04/03/13 07:40
Ya arkadas ne kiviyorusunuz sizin antisemitist bir medya ve iktidariniz var .Ve yobaz bir kesim var .Bu kesim israildeki vatandaslarin olmesini toptan dunyadan silinmesini isteyen fanatik seriatci selefi sunni bir kesim .Hitler gibi serefsizleri overerek de serefsizliklerine serefsizlik katiyorlar.O tutmayinca cok meshur olan kuranda yahudiler lanetliymis argumanina sariliyorlar.Ya birakin gidin artik bu kadar kati sunni seriatci olmayin .beni bile soguttunuz islamdan .Yaziklar olsun .Bir gidin de rahatlasin su insanlar .Olayin ozu sunni musluman olmayan herkesten nefret ediyorsunuz.Sen once madimak taki olen masum insanlarin hesabini sor .Soramiyorsun o katiller ak parti de mecliste .Senin elindeki alevi kani seni bitirir.Zaman Asimi ymis .Olay bu : Farklilara tahummulsuzluk ve Nefret"
tuncay birecik
14/01/13 00:38
haaretz israil yerin dibine giren vicdanın cılız bir sesiki ona bile nefret duyuyorsunuz.bakdığınızda haaretz de çok masum değil.
Asaf Sami
08/01/13 23:33
Hamas masumlari da olduruyor... Israil de.. Peki Israil`i sutten cikmis ak kasik yapan nedir? Bunca duygu somurusunde cevabini vermediginiz sey iste yukarida sordugum soru..."Olumleri elinden geldiginice engellemeye calismak" gibi kerameti kendinden menkul gerekcelerle olumler mazur GOSTERILEMEZ. Bu arada unutmamali ki Israil 9 Turk vatandasini da (tabi ki tamamen guvenlik (!) nedeniyle) oldurdu. Mavi Marmara KATLIAMI ortada oylece dururken Turk basinin tepkisini Hamas sevgisinden kaynaklaniyor sanirsiniz, fena sekilde aldanirsiniz...O, bizatihi Israil hukumet politikalarina olan nefretdendir. O nefretin sebebi ise o 9 kisinin hayatidir. Turk basini, en azindan bu konuda, halkinin tercumanidir. Kinamanizi ona degil, Turk halkina yapin, yanilmis olmazsiniz.
İlan
21/11/12 14:20
Musa izninle bu iddiana bir soruyla cevap vereyim : Bilginin hava, su gibi kolayca elde edildiği, cumhurbaşkanlarının tacizden yargılanabilip hapse tıkılabildiği; bir onbaşının (Gilad Şalit) eli kanlı 1000 teroristle takas edilmesini hazmedebilen İsrail toplumunda Netanyahu veya başka bir siyasetçinin seçmeni aptal yerine koyarak sivillerin kanı üzerinden politika yapması mümkün mü? BM gücüne gelince...Lübnan ve Golan da BM gücü var. Herhangi bir çatışma çıkınca ilk toz olanlar onlar. İsrail güvenliğini hiç kimseye teslim edemez.
Alon
21/11/12 13:46
İhsan, bir şey daha söylemeyi unuttum bu basın hakkında...İsrael de sizlerin ismen çok iyi bildiği bir gazete var..dikkat edersen türk medyası bazı haberlerinde HAARETZ adlı gazetenin bildirdiğine göre falan der..Bu gazete bana göre israel düşmanı bir gazete..Benimle birlikte çoğunluk aynı görüşte..Buna rağmen ne devletin liderleri, ne yargı , ne halk hiç kimse bunlara birşey demez...Yazarlar, çizerler israel aleyhine de olsa bunlar ellenmez...İşte böyle bir demokrasi...
Alon
21/11/12 13:40
TUNCAY... Ben Ermeni katliamı var demedim, iddiaları var dedim..Önce onu bi anla...ve bu iddialar karşısında basının bu işin üzerine korkusuzca, tarafsız gitmesi lazım dedim..İşte o basın o zaman gerçek basın olur.... MUSA...Bu gibi ucuz şeyleri düşünecek durumda değiliz. Küçücük bil ülke durup dururken etrafı milyonlarca düşmanı ile çevriliyken neden savaş istesin ? Gazzeyi almak derdimiz de yok, olsaydı israel oradan tek taraflı çekilmezdi.. ve muhterem İHSAN....şuraya geldiğinden beri ilk defa korkusuzca birşeyler karaladın. Böyle eleştiriler çoğalırsa, gör bak kafalar da nasıl değişir.. Ne kadar çok eleştirisel soru sorarsan , o cevapları kendin bile bulabilirsin...Biraz evvel Tel-Aviv de otobüste patlama oldu. Son haberlere göre 3ü ağır 10 yaralı var..Sence tayyib bunu da kınar mı ? Belediye otobüsünde yaşlı, genç, bebek her kimse, yapılan vahşettir diyebiliyor mu ?? İşte İhsan benim dediğim bu tip soruları sorabiliyor musun ? Şunu herkes anlamalı ve bilmeli, komplo teorisi yapmadan, ISRAEL dünyada ki herkesten daha çok barış olmasını arzu ediyor...Düşmanlarımızın bizi kabulleneceği, güvenliğimize zarar vermeyeceği , düşmanlık beslemeyeceği onurlu bir barış...........
İhsan Yıldırım Tarhan
21/11/12 11:24
Doğru türkiyede popülist bir medya var.Gerçekleri yazmaktan korkan patronlarının,hiyerarşinin sınırları içerisinde kalan bir medya.Atatürke işleyen şey,aydın doğana,tayyip erdoğana işlemiyor.Başbakan sinirlendiği bir meslektaşımızı patronuna şikayet etti, “Onu nasıl çalıştırıyorsun” diye.Bir ülkede demokrasi var deniyorsa, onun olmazsa olmaz şartıdır, ifade özgürlüğü.. Herkes fikrini özgürce söyler. Hukuka bir aykırılık varsa, onun davası yargı organlarında görülür, o kadar..Peki bu haklı eleştirileri yapma hakkımız var mı?..İşte orası fena halde şüpheli.. Çünkü bu ülkede ifade özgürlüğüne en büyük saldırılar, tamamen ifade özgürlüğü üzerine kurulmuş mesleğin içinden geliyor..Çeşitli yazılı, görüntülü ve sesli yayın organlarında, bizim birbirimize yaptığımız saldırıların yarısı onda biri değil, Başbakanın sözleri..Gözlerime, kulaklarıma inanamıyorum..Gazeteciler, birbirleriyle fikir tartışması yapmıyor, hakaretleşiyorlar..Hadi “Hakaret de bir ifade özgürlüğüdür. Köpek nasıl havlayarak ifade ederse, bazılarımız da, adam gibi ifade etmeyi beceremediklerinden bu yola baş vuruyorlar” diyelim ve geçelim..Son zamanlarda iyice ipin ucunu kaçırdık.. Biz yazıyoruz, kendimiz, doğrudan patronlara “Onu kov, bunu kov” diye.. Yetmiyor, daha ileri gidiyor, savcılara alenen, resmen ihbar ediyoruz köşelerimizde.. “Peşine düş, tutukla, süründür” diyoruz. Bir gazeteci, bir başka gazetecinin tutuklanmasını nasıl ister?. Aklınız alıyor mu?.Ama gözümüz öyle döndü sonunda..O kadarla kalsa da iyi..Hedef gösteriyoruz resmen.. Bu ülkede fanatiklerin, bu ülkede gözünü kırpmadan adam öldürenlerin olduğunu bile bile hedef gösteriyoruz acımadan..Adamın suçu ne?.Bizim gibi düşünmemek..Şimdi böyle bir ortamda söyleyin bakalım, bizi patronumuza şikayet eden Başbakan’ı eleştirme hakkımız var mı?.. Olabilir mi?.Biri işini kaybediyor, zil takıp oynuyoruz. Biri tutuklanıyor, yıllarca içerde kalıyor, seviniyoruz..Bayram yapıyoruz nerdeyse..İfade özgürlüğü, çok basit iki kelime değildir..Önce anlayacağız..Sonra sindireceğiz.. Ne demek sindirmek?.“Bu özgürlük bende ne kadar varsa, başkalarında da en az o kadar vardır” ifadesini beynimizin bütün hücrelerine yerleştirmektir. “Düşüncenize katılmıyorum, ama onları ifade edebilme özgürlüğünüz için hayatımı vermeye hazırım” diye tarihe geçen Voltaire’in ne demek istediğini anlayabilmektir.En önemlisi bizimle ayni fikirde olmayanları “Düşman” görmemek, “Öteki” ilan etmemektir.Herkesin benim gibi düşündüğü dünyanın çok tatsız, çok zevksiz, çok monoton olacağını bilirim.Terbiye özürlüleri defterimden çıkardım sadece.. Aslında o bile yanlış ya.. Kızmak değil, acımak gerek böylelerine.“Her millet hak ettiği yönetime kavuşur” demiş, Yunanlı düşünür.. Galiba en fazla da “Gazeteci milleti” için söylemiş!..
musa
21/11/12 11:21
türkiyedeki bazı basın organları,israilde genel seçimler yaklaştığında nedense iktidadarda olan parti oylarını artırmak için gazzeye karşı bu tür operasyon kararı aldıklarını ifade etmektedir...bu duruma nasıl bir açıklama getireceksiniz...eğer israil gerçekten barıştan yana ise ,israil gazze sınırı arasına bm barış gücü askeri yerleştirilmesi talebinde neden bulunmuyor?..
tuncay
20/11/12 23:51
türk basını,türk devleti ve türk halkını aynı kefeye koymayın.Nihayetinde halk önünde gösterilene göre karar verir. Ermeni olaylarına gelince yani türkiyede 1.5 milyonu gömüldüğü toplu mezar çıkmadı şimdiye kadar.
Alon
20/11/12 19:01
Sayın Yazar, herşeyi çok güzel ifade etmişsiniz. Fakat türk basını hakkında biraz iyimser gibisiniz. Size göre olayları bilmiyorlar ve ona göre haber yazıyorlar. Türk basını genel olarak bu tip haberleri , fotografları yabancı ajanslardan elde eder..Birkaç istisna hariç savaş muhabirleri pek yoktur.. Size sormak istiyorum.. Türkiye dahil bütün islam ülkelerinin basınları bu haberleri aynı fırından çıkıyor gibi göstermesine rağmen, dış basının gerçekleri yazıyor olması manidar değil midir ? Aslında bunlara basın demek te istemiyorum , gerçekleri yazanlara hakaret olur diye. Utanmadan, sıkılmadan Suriye de öldürülen çocukların resimlerini Gazza de öldürülmüş gibi bile gösteribiliyorlar..İnanın aslında olay Gazza, çocuklar, kadınlar falan değil..kimliklerinin müslüman olması. Bunlar şimdiki islamcı hükümetin direktifleri ile yalakalık yapıyorlar. Yalan veya gerçek umurlarında değil..Daha geçenlerde , Suriye muhalifleri denen islamcılar öldürdükleri insanları toplayıp topluca bir çukura atmışlar. Ama bakıyorsunuz türk basınında bununla ilgili 3-5 kelimeden başka birşey yok..Peki, böyle bir şeyi İsrael yapsaydı, neler olurdu ? Aslında bu Türk basınından ziyade , bütün türkiye nin kusuru..Hiçbir şekilde kendilerini eleştirmezler, eleştirenlerden de nefret ederler. Zannederler ki, gökten zembille inmiş melek topluluğu... Halbuki işe kendi kendilerini eleştirmekten başlasalar, çok daha fazla mesafe katederler..Başka bir örnek te şu meşhur Ermeni iddiaları..Doğrudur, değildir ama bazı iddialar vardır..Türk basını bunları manşetten Ermeni Soykırımı iddiaları gibi lanse eder. Halbuki yeryüzünde Türkiye den başka hiçbir ülke Ermeni Soykırımı terimini kullanmıyor. Söylenen Armenian Genocide, Ermeni Katliamı..Benim şahsi kanaatim, 1915 lerde Ermeni çetecileri Osmanlıdan toprak koparma uğruna çeşitli kötülükler yapmışlardır.. Osmanlı da haklı olarak onları bastırmak istemiştir..Ama öldürüldüğü söylenen 1,5 milyon kişinin tamamı çeteci olamaz..Techir hariç , arada muhakkak çok sayıda kadın, çocuk ta öldürülmüş olabilir..İşte basının burda yapması gereken, Türkiye yi aklamak istiyorlarsa ona göre davranmaktır. Yapmadık, etmedik, zart zurtla yabancıları kandıramazsınız...Sayın Yazar, özetle bu tip haberleri Türk basınından daha çok duyacaksınız..Gerçekler , gerçekleri görmek isteyenler içindir. Halen daha kılıç , kalkan muhabbetleri yaparak bazı şeylerin hayallarini kuranlar için değildir...

Haber Merkezi