Haber Merkezi

14/04/12

Yahudiler neden İsraili kötülerler

 

Kaynak: Ynet – Dan Calic


Neden bazı Yahudiler Filistinlilerle birlik olup İsraili şeytan gibi gösterirler ? neden İsraili parçalamanın barışı getireceğini düşünürler?

Bu sorunun cevabını tarihi bir çerçeve içinde Yahudi psikolojisini inceleyerek bulabiliriz.

Tarihte hiçbir millet Yahudilerden daha fazla zulüm görmedi. Mısırda esaret, Babilde sürgün, fethedilmiş, Roma@ya sürülmüş, Haçlılar, İngiltere ve ispanya tarafından zulm edimiş. Holokost'ta Avrupa Yahudilerinin üçte ikisi imha edilmiş.

İki bin sene tarihin günah keçisi olduktan sonra, birçok Yahudinin bundan etkilenerek bir "zulüm kompleksi"  geliştirmiş olmalarına şaşmamak gerek.

Yahudiler dahil birçok kimse kendilerini ve diğerlerini doğal olarak kötü değil "iyi" kabul ederler. Fakat Yahudi DNA sındaki zulüm kompleksini de hesaba katarsak durum değişir.

Uzun zaman horlanmış, sürgün edilmiş, işkence görmüş, dışlanmış, öldürülmüş Yahudi tabi ki insanlığa müspet katkılar yapan biri olarak tanınmak ister. Yahudilerin tıp, teknololoji, eğitim, bilim, işletme ve  eğlence alanlarındaki katkıları sayılarına orantılı olarak dünyadaki tüm diğer gruplardan fazladır.

Asıl mazlum İsrail

Yahudinin en son istediği haksızca başkalarının ona yaptığını, onun başkalarına yapmakla suçlanmasıdır. Ne yazık ki bazıları bu zihniyeti kendi çıkarlarına kullandılar. Örneğin, Filistin konusunda İsrailin kaç kere Nazi Almanyasına benzetildiğini gördünüz? Bu iğrenç "ters psikoloji" Yahudilere iki yüzlü damgası vurma denemesidir.

Yahudiler tarih boyunca zulme karşı durmalarıyla tanınmışlardır. Hiçbir Yahudi kendisinin başkasına zulüm ettiğini, veya uzlaşmaya ve barışa bir engel teşkil ettiğini sanılmasını istemez.

Fakat İsrail Filistin anlaşmazlığına gelince önemli bir gerçeği tam olarak anlamayan bazı Yahudiler, mazlumu koruma hevesindeler.

Onların korumaya çalıştıkları insanların, kendilerine dostça davranmaya hiç niyetleri yok. Müslümanlar İsrail’e, İsrailin onlara bir ülke kurmak için vereceği toprak karşılığı dostça davranmayacaklar. Bir günde Yahudileri dost bilip İsrail ile barışla yan yana yaşamayı kabul etmeyecekler.

Günümüz Arapları anne babalarından, okullarda, politik ve dini liderlerinden ve basınlarından bütün sorunların Yahudilerden kaynaklandığını duyuyorlar

İşin acı yanı, İsraili sertçe kınayan ve şeytanlaştıran  Yahudiler de, rüyaları gerçek olduğu gün kendilerine karşı cephe alacak insanlara yardım etmeye çalışıyorlar. Gerçekte, bu Yahudilerin yaptıkları sadece, "zulüm görenlerin" davasını destekleyerek  başkalarına hoş görünmeye çalışırken kendilerine zarar vermek.

Zulüm görenlere destek vermek asil bir davadır. Fakat bu Yahudiler yanlış mazlumu destekliyorlar. Asıl mazlum İsraildir. Umarız onlar da bu hatalarını çok geç olmadan anlarlar.

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
alper
25/05/16 19:25
Öncelikle İsrail halkına değil yönetimine karşı olduğumu bilmenizi isterim. Ahlak bu dünyanın en temel olması gereken kuralı ve birbirimize karşı saygılı olmak zorundayız. Ben israili eleştiriyorsam siz Türkiye'yi eleştiriyorsanız bu olması gereken birşeydir. Tüm olaylar israilin tarihinde başlamış olabilir. Ben o zamanlarda yaşamadım. Ancak yaşadığım zamanda israil devleti bir duvar ördü ve kendini o duvarın içine hapsetti. Devlet kendini hapsedebilir ama halkı neden hapsediyor ? Korumak için hapsolmak ? Ciddi anlamda İran'dan korkup mu yaptılar o duvarı ? Filistin meselesine gelince evet 1 olayı 100 olay gibi gösterebilirler çünkü bunun sorumlusu israil devletinin yönetimidir. Haklıyken haksız durumuna düşmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Filistini bombalıyorlar. Şu an tüm dünya israil devletini hitler yönetimine benzetiyor. Bu olmamalı. Böyle olmamalı. İsrail yaptığı silahlarla kazanacağını düşünüyor. Bu yanlış. Silahlar ne kadar güçlüyse o kadar çok kaybedersiniz. Bir bombayla bir evi yıkarsanız onu 2000 ev olarak gösterirler. Ama inatçı yönetim bunu göremiyor. İsrail'e şekil veren kim kimler bilmiyorum ama bir felaket hazırlığı içinde olduklarını görebiliyorum. Allah sonunuzu hayır etsin. Ciddi anlamda üzücü şeyler. Bir müslüman ki gerçek müslümandan bahsediyorum bir yahudiyle asla ve asla alıp veremediği olamaz. Bizim dinimiz buna müsade etmiyor. Öyle ki bir Yahudi cenazesini görünce ayağa kalkan bir peygamber ümmetiyiz. Y
Bur Yan
26/09/15 20:45
Tevrat, İncil ve Kur'an-ı Kerim "Kişiselleştirilmiş Tanrı Kavramı" anlayışına göre değil "Tanrı Modeli-Çalışma Prensibi" doğrultusundadır . Tevratta "TANRI KONUTU" İncil'de "YOL-GERÇEK-YAŞAM" önermesi ve Kur'an-ı Kerim'de "ALLAH" ismi/lafzı/sembolü ile anlatır-tarif eder-öğretir.... http://www.dr.com.tr/kitap/allah-nedir/burhan-yanardag/din-mitoloji/din/urunno=0000000639911
alona
06/12/14 02:47
son zamanlardaki antisemitizme dikkatinizi çekerim.Türklere diyeceğim birşey yok mufazakar kısım faşistce davranıyor.Yeri geliyor küçük bir çocuğa bile sen yahudisin lanetlisin diyor.Bu iğrenç bir hareket midemi bulandırıyorsunuz.Burda sizinle tartışmak bile gereksiz beyni yıkanmış bir insana gözlerini kapatmış bir insana gerçeği gösteremezsiniz.
Şahin
21/08/14 11:35
İrgun ve Hanganah ile adını şu an hatırlamadığım örgütlerinizin İsrail devletini kurmak için müslüman katlettiği yıllara da bir değinseniz! Mesala 9 Nisan 1948: Stern Çetesi ile birlikte bir Filistin köyü olan Deir Yasin'e feci bir baskın düzenleyip 254 masum Filistinlinin hunharca öldürüldüğü kanlı bir katliama imza attılar. Kadın, çocuk, ihtiyar ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirilen bu katliamda hamile kadınların karınları deşildi, bebekler öldürüldü, kadınların ırzına geçildi, hatta evler bile dinamitlerle yıkıldı. Zaten bu terör faaliyetlerinin bir amacı da Filistin halkına gözdağı verip onları göçe zorlamaktı.
maga
07/08/14 17:02
''Yahudilik sadece din degildir, Kutsal Tevrat'ta yazili oldugu gibi bir irk bir millettir.''dna araştırmaları böyle söylemiyor g,j1,j2,e1, bütün dna çeşitleri var sizde =)))
Yehuda Beit - Halachmi
29/03/14 10:54
Benjamin'e...... Yahudilik sadece din degildir, Kutsal Tevrat'ta yazili oldugu gibi bir irk bir millettir. Bizler HZ YAAKOV diger adi ISRAEL'in torunlariyiz. Dinimize YAHUDI dini denilmeside HZ YAAKOV'un ogullarindan olan YEHUDA'dan kaynaklaniyor. Bizleri sadece bir din diye nitelendirenlerin maksadi bizlere vatan hakki tanimak istememek ve bizleri gayri mesrulastirma istekleri yuzundendir,bu yuzden bu sevdanizdan vazgecmek mecburiyetindesiniz cunku bu yolda tum cabalariniz bosa gidecektir. Eski imparatorluklardan beri irkimizi yok etmege calistilar ,(Soykirim ve pogromlar) bunu basaramadiklari gibi tum imparatorluklar yok olup dagildilar .Israel milleti daima var olacaktir ve CENAB'I HAKKIN irkimiza bahsettigi tarihi topraklarimizda varligimizi surdurecegiz.
Y.L.B.
15/03/14 13:41
ELDAR ELCIYEV..... Yazdiginiz dogrudur, bu ucuklarin cok ufak bir kismi (NETUREY KARTA VE SATMER HASIDIKLERI) Israelde yasarlar. cogunluklari amerika ve avrupadadirlar. Inanclari ters bir inanctir,cunku TEVRAT'ta yazili oldugu gibi ISRAEL ogullari YEHOSHUA BINNUN ONDERLIGINDE savasarak KENAAN diyarini almistir. Eger boyle olmasaydi sonsuza kadar bekler ve bir vatanimiz olmazdi ,CENABI HAK hicbir seyi bedava vermez ,bu yuzden SIYONIST hareketinin kurulmasi elimizden alinan tarihi topraklarimiza geri donup tekrarardan devletimizi kurmayi basarmistir.Bu ucuklar son Peygamberi bekleye dursunlar,beklemekle bir sey elde edilmez ,sadece kendilerini kandirmis olurlar.
mehmet mert
23/08/13 22:48
hayim, israel oğullarına kaç tane peygamber gönderilmiştir? kaç peygambere karşı çıkmışlardır? neden bu kadar kötümser görülmektedirler? bu 3 sorumu cevaplarsan umarım sende israel oğullarının hz. yusuf un kardeşleriyle yaşadığı hadise sebebi gibi diğer peygamberlerede aynı şekilde davranmış olduğundan allah tarafından en çok uğraşılan ırk olduğunu göreceksin. aynı zmanda 2500 yıldır kan savaş sürgünle neden uğraşıyorsunuz? sence allah sizi cezalandırmış olabilir mi ?
Burak
02/06/13 03:57
İsrail mazlum mu ? Komikliğin de bu kadarı. Kendi kuyunuzu kazıyorsunuz. İnsan gibi yaşayın işte yoksa bir gün yıkılacaksınız. En önde de biz Türkler olacak.
frankoss
05/05/13 09:15
Bu Tanrı sizi seçti diye diğer ırklardan bir üstünlük anlamına gelmiyor diyebiliyorsunuz o zaman?
Hayim
05/05/13 04:57
frankoss Yahudiler Tanrının seçtiği ırk diye bilinir. ÜStün ırk diye değil.
frankoss
04/05/13 22:55
yahudi ırkı diğer ırklardan üstün mü? samimi düşüncenizi merak ettim.buna en iyi cevabı yine siz verirsiniz sanırım..
özgür türk
23/03/13 01:55
ben en başta bir insanım. sonra türküm ve müslümanım. hepimiz insanız. arapta kürttr türkte yahudide amerikalıda insan. lütfen savaşlar olmasın. keşke bir sihir olsa dünyadaki bütün silahlar yok olsa bir anda. neyi paylaşamıyoruz ki. hayvanlar bile kendi ırkını öldürmüyor. bizim ırklarımız türklük yahudilik değil. bizim ırkımız insan olmamız. isteyen ateistte olsun. din adı altında insanların canına kıymayalım onların yaşama haklarını ellerinden almayalım buna hakkımız yok. hiçbirimizin. dünyanın en zengini olsan en güzel yemeklerini yesen de ne değişebilir ki hayatında. dostluk ve kardeşlik olsa şuan duygularımı anlatamıyorum sizlere. lütfen barış için herkes elinden geleni yapsın.
Benjamin
09/12/12 05:59
3. paragraf, 1. satıra hitaben... Yahudilik bir millet değil bir dindir.
Eldar Elçiyev
29/11/12 18:23
Yahudi milletinin Tanri tarafindan Kutsal Topraklardan cikarilip suruldugune, Yahudilerden çıkacak "son peygambere" kadar da sürgünde yaşamakla cezalandirildiklarini ve hic bir sekilde, "son peygamber" gelene kendi devletleri olamayacagina inaniyorlar. Yani Talmutta böyle yazdığı için siyonizmi reddediyorlar. Gerçek sebep bu,
Kemal Ersöz
15/08/12 10:47
İsrail mazlumdur deyip işin içinden çıkmak bence fazla yüzeysel oluyor. Ortada bir gerçek var. Artık İsrail diye bir devlet var, burada iki kuşaktır Yahudiler yaşıyor. Buna karşı zamanında Filistin Kurtuluş Örtügü, İsrail devletini yıkıp, Arapların ve Yahudilerin aynı bayrak altında yaşayacağı bir devlet kurma çabasındaydı. Bugün ise Filistinliler ve İranlılar bölünmüş durumda. Bir bölümü İsrail Devleti'ni yıkıp, tüm Yahudiler'i de bölgeden sürme yanlısı. Sudi Arabistan, Katar, Yeni El Fetih ve Türkiye'deki siyasi otoritenin de içinde bulunduğu diğer kesim de İsrail'e karşı görünüp bu devlet ile işbirliği içerisinde. Bunların yanında İsrail'in varlığını kabul eden ve İsrailliler ile iyi ilişkiler kurulmasını dillendiren az da olsa Müslüman dünyadan gelen bir grup da mevcut. İsrail gerçekten de bir çok sivili katletti. Araplar'a yarı insan muhamelesi gösterdi. Batı Şeria'da kurduğu duvar (güvenlik için mantıklı bile görünce) bir çok Filistinli'yi kışkırtıyor. Lütfen kendinizi duvarın öteki tarında kalan bir Filistinli'nin yerine koyun. İsrail üstelik bunları bir silahlı gayri-resmi bir örgüt olarak değil, devlet olarak yaptı. Bu dakikadan sonra yapılacak hiç bir şey bu kötü anıları yok edemez. Bir yakını, bir savaşta veya çatışmada ölen bir kişi kolay kolay affetmez. Bunun için genellikle en az 2 nesil daha geçmesi gerekir. Ancak belki İsrail, Gazze'ye ve Batı Şeria'ya bomba atıp asker göndermek yerine, burada yaşayan fakir halkın sorunlarına çözüm bulmaya çalışması çok daha etkili olabilir. Geçmişi artık bir kenara bırakmak lazım ama bu çok zor. Yine de belki bir umut vardır barış için. Herşey yolunda giderse yapılacak şeyler şöyle sıralanabilir; İsrail'in Golan Tepeleri'nden çekilmesi ve ardından Arap Ülkeleri'nin İsrail ile diplomatik ilişkilere başlaması, bu ülkeyi tanıması. Birbirilerini yok etme güdüsü olan iki halk yerine, ellerinde olanı değerlendirmeye çalışan, ülkelerini yeniden inşa eden iki halk bu sorunun ilacı olabilir. Belki fazla abartı görünecek ancak, İsrail ve Arap halkları dayanışma içinde bunu yapabilir.
nimmerto
14/07/12 18:44
1948 den beri Filistin in % 60 yüz ölçümünü gasp eden bir zihniyet ne kadar dürüst ve insani olabilir ?? Gemilerle gelip yerleşen bir toplum oradaki 800.000 Filistin li insanları yurtlarından sürerek kendilerine devlet kurma gibi bir amaca ulaşmak istediler... Dünyayı aldatamazsınız Filistin de meşru değilsiniz zaten izole olmuş bir haldesiniz çünkü, güvenlik probleminiz had safhada... Sizi kendi halkınız terk edecek yarın, zulümle yaşayamazsınız ..Sizce Amerika sizi daha ne kadar besleyecek sanıyorsunuz?? Nükleer bombanız da işe yaramaz o küçük arazide.. Dünyayı tehdit ederek nereye varabileceksiniz?? Zulüm edebiyatı ile bugünlere geldiniz daha fazla zulümü Filistin de yapıyorsunuz...
Basri
30/06/12 18:12
gerçekleri gördükleri için israili kötülüyorlar
mustafa
04/05/12 17:18
nedeni basit.filistinde müslümanlar acı çekerken müslümanlar birşey yapamıyor.zengin,cimri,yüzüne başka konuşan arkadan farklı planlar yapan kişiler oldukları için özellikle avrupalılar nefret eder .
Adınız
15/04/12 22:18
bence buna stockholm sendromu diyebiliriz.
Paul De Lagardes
15/04/12 13:02
Yazinizi begenerek okudum..Hemfikir olmadigim noktalari gecelim.. Asil Bu bahsettiginiz Yahudiler Kutsal Kitaplarda övülen Yahudiler dir bence..Dejenere olmuşlar degil..Sünnet pipide degil Ruhtadir..
yehuda beit halachmi israel
15/04/12 09:49
Kucuk bir kitle olmasina ragmen buyuk gurultu yapan Filistin destekcisi bu yahudiler herhalde baska milletlerin buyrugu altinda yasayip zulum ,asagilanma ve hor gorulmekten herhalde hoslandiklari icin icin tek istekleri Israel devletini yok etmek isteyenlere destek veriyorlar. Bu zavallilar tarihten aci tarihimizden hicbir sey ogrenmedikleri belli .Eger diger milletlerin buyrugu altinda yasamayi goze aliyorlarsa buyrsunlar kapi aciktir ,onlari israelde zorla tutan yok gidip baska milletlerin buyrugu altinda yasasinlar,o zaman belki akillanirlar. Bunlar galiba dunyanin her yerinde az veya cok antisemit vakalarini duymuyorlar galiba.Sukretsinlerki Israel'de korkusuz ve hur bir sekilde yasiyorlar .Ayni seyi baska yerlerde yapsalardi hatta amerikada amerikan dusmanlarina hak verselerdi coktan kodesi boylarlardi.Dua etsinlerki Israel dunyanin en hur ve demokratik devleti bu hiyanetleri cekebilecek kadar kuvvetliyiz.
erdogan
15/04/12 09:20
Bu durum yari cehaletin tipik ornegidir!Dezenformasyonun urunudur.

Haber Merkezi