Haber Merkezi

10/06/15

Erdoğandan Fİlistin Mültecilerine çözüm

 

Kaynak: Theİsraelidaily

 

 

Theisraeldaily sitesi hakkımızda sayfasında“Ortadoğuda herkese eşit takılan bir satir ve komedi sitesidir. Okuduklarınızın gerçekle ilgisi yoktur ve ciddiye alınmamalıdır. Amacımız mizahla aşırılara karşı savaşmaktır” diyor.

 

 

Erdoğan   Ankaradaki 615 milyon dolara malolan 1,150 odalı konut projesini Filistinli mültecilere tahsis ederek, 67 senedir çözülemiyen Filistin mülteci sorununu bir hamlede halletti.

 

 

Erdoğanın seçimin ertesi günü yaptığı bu bildiri, ABD deki Beyaz Saraydan 30 misli büyük bu konutu kendisine lüks bir Cumhurbaşkanlığı sarayı olarak inşa ettiğini söyleyen bütün rakiplerini susturdu. Erdoğan “Bu soylu davranışın seçimlerde kendime bir avantaj olmaması için seçimlerden önce açıklama yapamazdım" dedi.

 

 

 

Filistin davasının en büyük destekçisiyim fakat bu davayı hiçbir zaman şahsi politik çıkarlarıma alet etmek istemem” dedi.

 

                   

Cumnurbaşkanı Erdoğan, daha mütevazi bir konut olan, önceki Cumhurbaşkanlarının kullandığı Çankaya’ya dönecek. Yeni seçilen Millet Meclisinden de karafatma sorununu çözmek için 50 TL böcek ilacı ödeneği talep ettiği bildiriliyor.

Sakin davranışları ve hoşgörüsüyle ün salan Erdoğan Pazartesi günü basın temsilcileriyle buluştu ve saray hakkında eleştirmelerinden dolayı  kendilerine kızmadığını söyledi.

Erdoğan sözlerine “Bazı gazeteciler hakkımda çok sert konuşuyorlar. Fakat buna ragmen basına saygım sonsuzdur. Sürekli basının Yahudilerin elinde olduğunu hatırlatmam,  aslında onlara bir nevi teşekkür ve saygı gösterisi” diye devam ederek “üzüldüğüm tek konu, saraydaki altın klozetlerin açıklanması. Bu klozetler Filistinli mültecilere bir sürpriz olacaktı” dedi.

İsrael Daily ile yaptığı çok samimi bir röportajda Erdoğan öz eleştiri yaparak AKP nin seçimleri kaybetmesinin biraz da kendi kabahati olduğunu söyledi. Pek anlaşılamıyan bir benzetmeyle “Tıpkı bir geminin kaptanı gibi, yeteri kadar gol atamadığımız zaman sorumluluğu üstlenmeliyim” dedi.

Erdoğan, en büyük hatayı çok önceden yaptığını kabul etti. “Bana seçim danışmanlarıyla çalışmamı söylediler. Ben de bütün başarılı danışmanlarla görüştüm. Ama biliyorsunuz, hepsi ya Yahudi ya Yahudiye benziyor veya Yahudi tanıdıkları var. Bir de seçimleri %51 52 gibi yüzdelerle kazanmışlar. Ben de seçimleri en az %90 larla kazanan Arap danışmanlarla çalışmaya karar verdim.

Danışmanlara milyonlarca dolar ödenmesine ragmen AKP meclis çoğunluğunu kaybetti. Erdoğana bunun nedeninin Arapların Türk kültürüne ters düşmeleri olup olmadığını sorduk. “Ben de onlara bunu sordum” dedi. “Başarısızlıklarını incelerken biri bir dakika dedi... oyları sayanları şahsen atamadınızmi?”

Erdoğan “Bir dahaki seçimlerde Ortadoğuda olduğumuzu unutmayacağım” dedi. “Mısır seçim komisyonuyla ön temaslara başladık”.

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi