Haber Merkezi

25/04/12

Pegasus ucuz tarifelerle İsraillilere kur yapıyor

 

 

 

kaynak: YNET

 

Bir Türk havayolu şirketi ucuz tarifelerle İsraillilere kur yapıyor

 

Pegasus Havayolları sadece  70 dolarlık tek yön fiyatlı uçuşları ile yeni Tel Aviv-İstanbul seferleri başlatıyor.

 

İsrailli turistlerin sayısındaki düşüş  ve Türkiye ile İsrail arasında devam eden diplomatik sürtüşme Pegasus Havayollarının Tel Aviv’i  uçuş listesine en yeni istikamet olarak eklemesine engel teşkil etmedi.

 

Düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı İstanbul-Tel Aviv seferlerini 18 Haziran'da başlatacak. Satışları başlayan biletlerin tek yön ilk fiyatı, vergi ve harçlar dahil olmak üzere 69,99 dolar. Havayolu her iki yönde haftada altı uçuş yapacak. İstanbul'dan başka yerlere devam etmek isteyen yolculara uygun ücret karşılığında ilave uçuş satın alma imkanı sunulacak.

 

Bu ucuz fiyatların İsraillileri Türkiye'ye geri getirmeye yeterli olup olmayacağını zaman gösterecek.

 

Geçtiğimiz Mart ayındaki uluslararası Sırbistan turizm fuarının açılışında,  Türk Turizm Bakan Yardımcısı Özgür Özaslan İsrail’in Sırbistan Büyükelçisi Yossef Levy ile yaptığı konuşmada, İsrailli turistlerin Türkiye'ye dönmesi konusundaki umutlarını dile getirmişti. Büyükelçi Levy ise, iki ülke arasındaki ilişkiler eski durumlarına döner dönmez turizmin gelişmeye başlayacağını, İsrailli turistlerin memnuniyetle karşılandıklarını hissettikleri zaman Türkiye’ye döneceklerini, ama ne yazık ki bugün için durumun böyle olmadığını söylemişti. (http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4198407,00.html)

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Adınız
06/08/12 21:58
zaten gelseler bile faydaları yok otellerin kabus müşterileri...
Basri
21/06/12 15:13
sacma bir yorum ,gelene kapımız açık
Yahudi Atasözü
29/05/12 13:19
"Dostluk başka,Ticaret Başka"
Moiz Bayer
22/05/12 13:47
Umarim Pegasus bu seferlere baslar ve devami da gelir.
halit sönmez
09/05/12 17:29
hımm gelmeyin canım zaten yahudilerin cimriliği nam saldığından pekde tercih edilen bir ülke değil turizm açısından.müslüman araplar bu konuda 10 numaradır tatile gelenler en iyi şekilde ağırlanır ciddi harcamalar yaparlar.israilliler türkiyede kişi başı ortalama 300 dolar harcarken araplar için bu rakam 1,200 dolarlara kadar çıkıyormuş.
avi
05/05/12 14:21
bedeva olsa bile, artik sogudu bu millet turkiyeden o yuzden 500-900 dolar odeyip yunan adalarina ve ya selanik'e gitmek daha hos ve daha huzurlu ve en onemlisi cok daha guvenli .

Haber Merkezi