Haber Merkezi

18/04/12

NEFRET KONFEKSYON SUNAR : MART 2012 MODELLERİ

NEFRET KONFEKSYON SUNAR : MART 2012 MODELLERİ

 

ALEGRESE DELAİL

 

Hayal güçleri nefretleriyle katmerleşen kurgu uzmanlarıyla profesyonel kışkırtıcılar gene iş başında…

 

- « SİYONİST İBLİSLER » NELERE KADİRMİŞ !

 

http://www.el-aziz.com/haber/5557/IBLISLER_ASLA_SONUC_ALAMAZLAR.html   16.3.2012

 

SİYONİST İBLİSLER ERBAKAN AİLESİNİ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYOR AMA ASLA SONUÇ ALAMAZLAR!

« Erbakan'ın bu eşsiz mirasına bigâne kalarak, geride kalan çocuklarını ve onlara kalan maddi mirası kamuoyu gündemine getirerek bir kısır tartışmaya yol açan Siyonist iblisler eninde sonunda ailesini birbirine düşürmeyi başardılar. »

 

- İNSANLIĞIN BÜYÜK SANCISINA DEVA BULUNDU

 

http://www.sonhaberler.gen.tr/insanligin-curuk-kopek-disi-israil-makale,841.html

12.3.2012 Ayhan Demir

 

İnsanlığın çürük köpek dişi: İsrail

 

“İnsanlığın çürük köpek dişi İsrail, hiçbir tedaviye cevap vermiyor. Bu sebeple, yapılacak tek bir şey var: Çürük dişi çekmek!”

 

- SALDIRMAZSAN DAYAK YEMEZSİN ! BU KADAR BASİT BİR NASİHAT DURURKEN SÖYLENENLER : AÇLIK, İLAÇSIZLIK, KATLİAM, SOYKIRIM

 

http://www.haber7.com/haber/20120313/Erdogan-Soykirima-son-ver-Israil.php   13.3.2012

 

Erdoğan: Soykırıma son ver İsrail!

 

« Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada, dış politikadaki gelişmelere değindi. Erdoğan, İsrail'in, dünyanın en büyük açık hava hapishanesi Gazze'ye yönelik katliam girişimlerini sürdürdüğünü, açlık, ilaçsızlık, gıdasızlıkla yok edemediği Gazzelileri, aralıklarla bombardımana tabi tutarak, yok etmeye, hunharca öldürmeye devam ettiğini söyledi.


Son 5 gündür devam eden saldırılarda, şu ana kadar 23 Gazzeli'nin hayatını kaybettiğini anımsatan Erdoğan, hayatını kaybedenlerin arasında okul yolunda hedef alınan çocukların da bulunduğunu ifade etti. (…) Filistin'de 20. yüzyılın başından itibaren yavaş ama sistematik bir katliam yürütüldüğünü dile getiren Erdoğan, insanların, sadece öldürülmediğini, evlerinden, köylerinden, şehirlerinden, hatta ülkelerinden, kendi topraklarından sürüldüğünü, vatansız, yurtsuz, yuvasız yaşamaya mahkum edildiğini anlattı. (…)

 

Buradan İsrail'e, Gazze'ye ve Filistin topraklarına yönelik insanlık dışı saldırılarına artık bir son vermeleri çağrısını yineliyorum. Özellikle İsrail halkına, soykırım mağduru bir millet olan İsrailli vatandaşlarına, Filistinlilere yönelik soykırım girişimlerine karşı çıkmaları, devletlerinin uyguladığı teröre, devlet terörüne dur demeleri çağrısında bulunuyorum. Gazzeli kardeşlerimize de dayanışma mesajlarımızı gönderiyorum. Her zaman yanlarında olan Türkiye'nin, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğini hatırlatmak istiyorum.''


Başbakan Erdoğan, bazı medya gruplarının, Gazzeli direnişçileri, militan olarak sunmalarını anlamakta zorlandığını dile getirdi. Erdoğan, Gazze'deki direnişçilerin, asla militan, terörist olmadığını, sadece topraklarının, haklarının korunması mücadelesini veren direnişçiler olduğunu ifade etti. »

 

- « TOPRAĞA DÜŞEN PAK ALINLARIN » KİMLİKLERİ BELLİ OLSA DA, KIŞKIRTMAK GERÇEKLERDEN ÖNEMLİDİR

 

http://www.geredehaber.com/yerel/amasya-haberleri/147907-anadolu-gen%C3%A7lik-derne%C4%9Fin-den-bas%C4%B1n-a%C3%A7%C4%B1kalmas%C4%B1.html   14.3.2012

 

Anadolu Gençlik Derneğin'den Basın Açıklaması

 

« İnsanlığın huzur ve barışı üzerinde adeta habis ur gibi oturan Siyonist İsrail, birkaç gündür havadan ve karadan Filistinli kardeşlerimizin üzerine bombalar yağdırıyor. (…) Bu, Siyonist İsrail’in Filistin’de yaptığı ne ilk ne de son katliamıdır. İsrail, karakterine uygun bir şekilde hareket etmektedir. Zalim işgal güçleri, tasallutlarıyla çocuklara, kadınlara varana kadar herkese, her türlü saldırıda bulunuyor ve kendilerini hak sahibi görüyorlar. (…) Akan kan kimin? Mazlum Müslümanın, gözyaşı bizim acı bizim, yanan yürek bizim, toprağa düşen pak alın bizim. (…) İsrail tel’inden ve kınamadan anlamaz. O, ancak müeyyideden anlar. İslam Ümmeti artık acizliği bir kenara bırakıp İsrail’e hak ettiği karşılığı vermelidir. Türkiye’nin öncülüğünde sekiz İslam ülkesinin bir araya gelerek kurdukları D-8’in işlevselleştirilmeli ve bu organizasyon aracılığıyla bütün İslam alemi adına saldırılara karşı gerekli cevap gür bir şekilde verilmelidir. İsrail’in yaptıkları yanına kar kalmamalıdır. (…) Filistin davası, İslam ümmetinin ortak davasıdır. Gazze’de yapılan saldırı ve işlenen cinayetler İslam dünyası için önemli bir tehdittir. İslam dünyasındaki tüm müminler, mümkün olan her şekilde, Gazze’li savunmasız kadın, erkek ve çocukları savunmakla yükümlüdürler. Gazze ve Kudüs, İstanbul ve Ankara’dan ayrı düşünülemez. Türkiye'nin ve İslam dünyasının güvenliği Saray Bosna'yı, Üsküp'ü, Bağdat'ı, Gazze'yi savunmaktan geçer. Bu nedenle bizim bu büyük vahşete ve soykırıma seyirci kalmamız mümkün değildir

Not : Ölen sözde kadın, çoluk çocuk … « Gazzeli kardeslerin » gerçek kimliklerini öğrenmek için bkz.

/israili_taniyalim/3378.htm /turkiyede_bugun/3384.htm

 

- ÜMMETİN SİHİRLİ TUTKALI FİLİSTİN

 

http://hurseda.net/Kultur-Sanat/64104-Omer-ve-Selahaddin-gibi-Filistini-Kuracagiz.html  

 20.3.2012

 

"Ömer ve Selahaddin Gibi Filistin'i Kuracağız"

 

« Batman Mustazaflar Cemiyeti'nin düzenlediği "Dünya Mustazaflar Haftası" etkinliği için hafta sonu Batman'a gelen Filistin Âlimler Birliği Başkanı Muhammed Ebu'l Xeyr, Filistin sorunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. (…)

 

Filistin'in Ümmetin birliğini sağlayan olgulardan biri olduğunu ve Filistin denince birlik beraberliğin aklımıza gelmesi gerektiğine dikkat çeken Ebu'l Xeyr, "Filistin'i Arap olan Hz. Ömer fethetti, Kürtlerden Selahaddin Filistin'i özgürleştirdi ve Filistin'i Türklerden Sultan A.Hamid korudu. Bu da ümmetin birliğini ve tek hedef etrafında olmalarını gösteriyor" dedi. (…)

Çocuklarımızı Filistin meselesi ve sevgisi ile yetiştirmemiz gerektiğinin önemine değinen Ebu'l Xeyr, "Çocuklarımız, İslam'a göre Selahaddin'in kutlu nesli gibi yetiştirelim. Onlardan Ömerler, Selahaddinler çıksın. Kendi kimliğinden habersiz olan Müslümanlar hedeflerinden uzaklaşır. Ümitsizliğe girmeyip zafere inanacağız Allah bizimledir" dedi. (…)

Ebu'l Xeyr konuşmasının sonunda, "Filistin size emanettir. Bizlerde sizlerde bundan kıyamet günü hesaba çekileceğiz. Filistin her Müslüman'ın çabalamasına ihtiyacı vardır. Bizler İslam dışında bir övüncümüz olmadığına inanırsak, Ömer ve Selahaddin gibi Filistin'i kurtaracağız" ifadelerini kullandı. »

 

- BURASI TÜRKİYE : « CENK, CİHAT, ŞEHADET » NARALARI

 

http://www.anadoluhaberim.com/haber_detay.asp?haberID=1654   20.3.2012

Ankara'da İsrail Davasında Beraat ve Protesto

 

« 24 Temmuz 2010 tarihinde Ankara'da İsrail ile Sırbıstan arasında oynanan voleybol maçında Mavi Marmara baskınını protesto eden gençlere açılan davada bugün sona gelindi. Ateşli konuşmaların yapıldığı mahkeme sonunda sanık gençler hakkında beraat kararı verildi. (…) İçeride mahkeme yapılırken dışarıda yüzlerce kişi İsrail karşıtı bir eylem düzenledi.


Mavi Marmara derneği öncülüğünde yapılan eyleme; İhh, Mazlum Der, Özgür Der ve Anadolu Gençlik Derneği gibi sivil toplum kuruluşları destek verdi.

 

"Kahrolsun İsrail", "La İlahe İllallah" , "Cenk Cihad Şehadet" ve "Oku Diren Özgürleş" gibi sloganların atıldığı eylem bir basın açıklamasıyla son buldu. »

 

 

- KÜRESEL KUDÜS YÜRÜYÜŞÜ

 

Özetle yazmak gerekirse, bildik nefretçiler (Mavi Marmara ekibi ve diğerleri) kendilerine düşen görevi gene hakkıyla tamamladılar diyebiliriz. Protesto eylemleri, ateşli konuşmalar, şiddet sloganları, konuma uygun afişler… Her zamanki gibi, Yahudi nefretine teşvik panayırında, tüm malzemeler, şer ittifakı tarafından gene eksiksiz hazırlanmıştı.

 

Bu eylemin Türkiye ayağı ile ilgili detaylı bilgiler için :

KUDÜS’E KÜRESEL YÜRÜYÜŞ VE TÜRKİYE- /israilde_gundem/3480.htm

 

.  http://www.velfecr.com/kuresel-kudus-yuruyusunun-anasi-mavi-marmaradir-6165-haberi.html        24.03.2012

 

Küresel Kudüs Yürüyüşü'nün Anası Mavi Marmara'dır

 

« Küresel Kudüs Yürüyüşü dolayısıyla, ülkemizde bulunan Asya kafilesi Ankara'da İsrail elçiliği önünde protesto gösterisi düzenlendi. (…) Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Asya konvoyunu selamlayarak, Türkiyeli Müslümanlar adına teşekkür ve tebriklerini sundu. Kudüs’ün özgürlüğü adına dünyanın değişik ülkelerinden yola çıkan Küresel Kudüs Yürüyüşü katılımcılarını karşılamaktan büyük bir kıvanç duydukların belirten Ünsal, 1948’den buyana Filistin’in Siyonist işgali altında olduğunu insanların öldürüldüğünü, yaralandığını, onurlarının ayaklar altına alındığını ifade ederek, dünyanın faklı ülkelerinden, farklı dini ve etnik yapılara mensup insanların bir araya gelerek bu yaşanan insanlık dramına dur demek üzere yola çıktığını söyledi. »

 

. http://www.ehlibeytalimleri.com/haber/kuduse-kuresel-yuruyus-kafilesi-istanbulda-basin-aciklamasi-yapti.htm   26.3.2012

 

Kudüs’e Küresel Yürüyüş Kafilesi İstanbul'da basın açıklaması yaptı

 

« Kafile’ye coşkulu kalabalığın sloganları eşlik etti. Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika, Kahrolsun ABD-Nato ve İsrail İşbirliği, Müslüman Devletlere Karşı değil, Filistin’e doğru yürüyün, Gökten gelen ses, Kudüs Mukaddes, Dünya Tek nefes, Kahrolsun İsrail, Ümmetin En Büyük meselesi Filistin meselesidir, Filistin Arapların değil Ümmetin Meselesidir yazan pankartlar açıldı. (…)

 

EHLİBEYT ÂLİMLERİ DERNEĞİ ‘NDEN BASIN AÇIKLAMASI


(…) İtiraf etmeliyim ki, bu kafilede yer alan siz azizler, Nuh’un Gemisi misali Siyonizm’in köpüren azgın dalgaları arasında yola koyuldunuz. İbrahim misali zalim emperyalistlerin kızgın ateşine atılmayı göze aldınız. Musa misali zalim ile mücadele azim ve inancınızdan kaynaklanan baş eğmez cesaret asanızla, denizlere dönüşen zulmü yardınız ve o zulüm deryasının ortasından, zamanın zalim Firavunu Siyonist İsrail’in elinden dünyanın gözü önünde inim inim inleyen, öksüz ve sahipsiz ümmet evlatlarından bir bölümünü selamet sahiline ulaştırmak için rehberliğe soyundunuz. İsa misali diri olduğunu düşündüğü kimi zavallı Müslümanların ölü gönüllerine hayat üflediniz. Hz. Muhammed (s.a.a) misali “ümmetiz, ümmetiz! Dediniz ve ümmet olduklarından bihaber olan vurdumduymazlara ümmet olduklarını hatırlattınız ve yeniden gönül ve gayretimizi coşturdunuz. Bundan dolayı sizleri nefsim, derneğim ve ülkem adına takdir ediyor ve içten gelen saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Değerli basın mensupları

Sizin aracılığınız ile tüm Müslümanlara çok önemli gördüğüm şu hususu hatırlatmak isterim; Tüm Müslümanlar çok iyi bilmeliler ki, Filistin toprakları, yalnızca Filistin’de yaşayan Müslüman Arapların toprağı değildir. Filistin toprağı, onlarla birlikte tüm Müslümanların da toprağıdır. (…) Hz.Muhammed’in(s.a.a) miraca yükseldiği makam ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidü’l-Aksa, İslam dinini ve onun elçisini sembolize ettiği için İslam’ın yani dinin toprağı olmuştur. Bundan dolayı o topraklara sahiplenmek ve uğrunda bedel ödemek, her Müslümanın inancının gereğidir ve uzun yıllardan beri tüm Müslümanların Filistin topraklarına bu denli ilgi duymasının asıl nedeni de işte bundandır. (…)


Hepimiz çok iyi bilmekteyiz ki, dünyanın en büyük sermayesi Yahudilerin elinde bulunmaktadır. Yahudiler bu güçleriyle istedikleri takdirde Kanada ve Afrika gibi dünyanın boş ve verimli arazilerinden çok geniş topraklar alabilir ve oraları maddi güçleriyle cennete çevirip rahatça bir hayat sürdürebilirlerdi. Bu güçlerine rağmen onların gelipte bir avuç Filistin topraklarına sıkışıp ve her gün ölüm korkusuyla yaşamalarının büyük bir hikmeti olsa gerek. Hikmeti; o toprakları ellerinde tutmayı başarabildikleri takdirde, oradan dünyanın ve özellikle de İslam âleminin tepesine binmek ve tüm dünyayı hükümranlıkları altına almaktır. Zira tarihi okuyanlar çok iyi bilmekteler ki, bütün nebiler. Sultanlar, veliler ve basiret sahibi her kes bilinen tarih süreci içerisinde o topraklara fevkalade ilgi göstermiş ve uğrunda ağır bedeller ödemiştir. O topraklara hâkimiyet kuranlar, tüm insanlık âlemine hükümran olmuşlardır. Adeta insanlığın komutunu eline geçirmişlerdir. Bu durumların tümü tarihin kayıtları altındadır.


Değilmidirki, Müslümanların yüce elçisi Filistin’den miraca çıkmış, yükselişe geçmiş, gaybi âlemin sırlarına, Sidretü’l-Münteha’ya oradan geçiş yapmış ve edna olan dünyadan ala-i illiyyin’e oradan yol bulmuş, o halde onun ümmetinin de yüceliklere varması, yükselişe geçmesi ve mükemmellikleri yakalaması da ancak Filistin’de hâkimiyeti eline geçirmesiyle mümkün olacaktır. Bundan dolayı Muhammed ümmeti biran evvel vahdet gücünü ve velayet rehberliğini aynen makasın ağzı gibi bir araya getirmeli ve zalim siyonizmin kökünü o topraklardan kesip atmalıdır. Bu düşüncenin gerçekleşmesi ve işkal altındaki Filistin’in biran evvel özgürlüğüne kavuşması duygu ve temennisiyle sözlerimi bitiriyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. »

 

. http://www.velfecr.com/index.php?yazi_id=2285&yazar=0   27.03.2012 Editör

 

30 Mart'ın Anlamı: Kudüs'ten Önce Bir Önceliğimiz Yok Bizim...!

 

« 30 Mart Ortadoğu’da yeni bir dönüm noktasının tarihi olacak.
Küresel Kudüs Yürüyüşü, (Global March To Jerusalem) ümmetin öncülerini bu yıl Filistin sınırlarında topluyor. Filistin İslami direniş hareketleri, Hizbullah ve dünyanın dört bir yanındaki Filistin gönüllülerinin desteklediği bu yürüyüş bize, unutulan önceliğimizi bir kez daha hatırlatıyor. (…)


Bizim Kudüs’le olan bağımız politik, stratejik bir bağ değildir; Kudüs bağı demek, Allah (Subhanehu ve Teala) ile, Hz. Resulüllah (s.a.v) ve Kur’an ile olan bağ demektir. Kudüs bağı demek, ümmet ve mukaddesat ile olan bağ demektir. Kudüs bağı demek, hak, adalet ve onur ile olan bağ demektir. Bu da bizim için bir akide ve bir ibadet demektir; bir namaz gibi, bir hacc gibidir.


Rabbimizin Kur’an’da buyurduğu “insanlar arasında müminlere karşı en şiddetli düşman Yahudiler ve müşriklerdir” buyururken, bize aynı zamanda “öncelik”li görevimizi de hatırlatıyor. Yahudi ve müşrikler karşısında her zaman hazırlıklı olmak, onların saldırı ve komplolarına karşı “ribat”ta durmak, ertelenemez, ötelenemez ve terk edilemez bir görevdir bizim için.


Kardeşlerimizin Mersin limanından Lübnan’a doğru harekete geçtikleri bu saatte -ki ezanlar okunmakta- Rabbimizden bu Kudüs sevdalılarına esenlikler niyaz ederken, İsmail Heniyye’nin “Bugün Kudüs, ümmetin alimleri, liderleri ve partilerinin öncelikleri arasına yeniden döndü” ifadelerini bir kez daha tekrarlamak istiyoruz.


Müjdeler olsun, özgür Kudüs’e az kaldı! »

 

 

-  ARAŞTIRMA (!) : SİYONİZMİN TÜRKİYE VE DÜNYA HEDEFLERİ

 

http://www.istanbultarih.com/siyonizm-nedir-ulkemiz-ve-dunya-uzerindeki-emelleri/  12.3.2012

 

SİYONİZM Nedir? Ülkemiz ve Dünya Üzerindeki Emelleri - Araştırma: İbrahim AKKURT

 

“1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
2 – İnsanları aç bırakacaksınız
3 – Borca esir edeceksiniz
4 – Dininden uzaklaştıracaksınız
5 – Mezheb, ırk ve siyasi görüş olarak böleceksin
6 – Böldüğün parçaları birbirleriyle çarpıştıracaksın
7 – Bu parçalanmış ve yeterince yumuşamamış lokmaları alıp Siyonizm’in hizmetine sokacaksın.”

 

(…)

 

“1. Gelecek nesilleri, ahlâka aykırı, telkinlerle ifsat etmeli, bozup yozlaştırmalı

2. Aile hayatını yıkmalı,

3. İnsanlara aşağı sınıflarla tahakküm etmeli, azınlıkları kışkırtıp üste çıkarmalı

4. Sanatı zayıflatarak, edebiyatı müstehcen ve şehevî hale sokmalı,

5. Mukaddesatı, hürmeti yıkmalı, hürmetle anılan kimseler hakkında rezilâne vak’alar uydurulmalı,

6. Hudutsuz bir lüks, baş döndürücü modalar icad etmeli, çılgınca sarfiyatı teşvik etmeli, herkesi borçlandırmalı
7. Kalabalıkların vakitlerini, eğlencelerle, oyunlarla oyalamalı, herkes düşünmekten alıkonulmalı,
8. Müfrit (aşırı) nazariyelerle, halkın fikirleri zehirlenmeli, gürültü ve kargaşalıklar çıkarılmalı,

9. Umumi hoşnutsuzluklar meydana getirilmeli, içtimai (sosyal) sınıflar arasına kin ve itimatsızlık sokulmalı”

 

 

- M.A.R.K.A. ADLI REKLAM ŞİRKETİNİN HİTLER’Lİ ŞAMPUAN REKLAMI

 

“Kadın elbisesi giymiyorsan, kadın şampuanı da kullanma.
Artık yüzde 100 erkek şampuanı Biomen var.
Erkeksen Biomen kullanırsın.”

. /israilde_gundem/3422.htm%2028.3.2012

28.3.2012

 

HİTLER REKLAMINA RTÜK NE DEDİ?

 

« (…) Bunun üzerine Emir bey'e bu kişinin 2. Dünya savaşında 40 milyon insanın ölümünden sorumlu olduğunu ve lanetlenmiş bir kişilik olduğunu hatırlattım. Emir bey haklısınız ama yasal olarak yetkimiz olmayan bir şey yapamayız dedi.

Peki benzer bir reklam da Abdullah Öcalan imajı kullanısaydı da müdahale edemiyecekmiyiz sorum üzerine ise, haklı olarak kekeleyerek, şey sanırım o zaman müdahale edilirdi dedi. Çünkü o 30 bin kişinin ölümünden sorumlu ve terör ile iştigal etti dedi. »

 

. Özürü kabahatinden büyük!  Hitler'li reklamın yaratıcısı M.A.R.K.A., yeni açıklamasında ne dedi?

http://www.marketingturkiye.com.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=3655&Itemid=160

 

“Geçtiğimiz günlerde şirketimiz tarafından, tarihin en acımasız diktatörlerinden birini karikatürize eden ve dalga geçip alay eden bir reklam filmi yapılmıştır. Ancak, reklamın yayınından sonra gördük ki henüz dünyadan ve onun önemli bir parçası olan Türkiye’den bir çok insanın bu acımasız diktatörle alay edilse bile hassasiyetleri hala “kor” halinde devam etmekteymiş.”

 

 

- TOULOUSE YAHUDİ OKULU KATLİAMINDA YAHUDİLERİN PARMAĞI OLMASIN ?

 

. http://www.ensonhaber.com/fransada-yahudi-okulu-onunde-saldiri-2012-03-19.html

 

Bir okuyucu yorumu :

 

 

. http://www.stargazete.com/yazar/ardan-zenturk/sio-nazizm-haber-436262.htm 22.3.2012

Ardan ZENTÜRKmailto:azenturk@stargazete.com

 

Sio-nazizm...

 

 « Fransa’daki saldırılar...

İsrail ile 2’nci Dünya Savaşı’nda milyonlarca Yahudi’yi gaz odalarına götürmüş Naziler’in bugünkü takipçileri arasında yaşanılan işbirliğinin belgeleri bir köşe yazısının sınırlarını zorlar...

Bütün bu hengamede, silahlı saldırganlar Fransa’nın Toulouse kentinde önce 3 Arap kökenli Fransız askerini, hemen ardından üstelik aynı silahla üçü çocuk dört Musevi’yi katlettiler... Savcılar ise “neo-nazi saldırganlardan” söz ediyorlar...

Acaba... Ölümler neyin mesajıydı?.. » 

 

- EY ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ : ALLAH BİZE DE AHMET YASİN GİBİ ŞEHADET NASİP ETSİN

 

http://www.cinarinsesi.com/intifada,-sapan-tasi-ile-ozdeslesmis-filistin-direnisidir-1196h.htm   26.3.2012   İntifada, Sapan Taşı İle Özdeşleşmiş Filistin Direnişidir

 

 

« Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şanlıurfa Şubesi Üniversite Komisyonu'nun organize ettiği "Filistin ve Şeyh Ahmet Yasin" Konulu konferans AGD Şanlıurfa Şubesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak Üniversite öğrencilerinin katıldığı Konferans, Kuran tilaveti ile başladı, daha sonra AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Hasan Hüseyin Genç, açılış ve selamlama konuşması yaptı. Genç, konuşmasında gençliğin önemine vurgu yaptı.

 

Şehit Şeyh Ahmet Yasin'in hayatından kesitlerden oluşan Sinevizyon gösterisinden sonra İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, "Şeyh Ahmet Yasin ve Şahadet" konulu bir konferansını verdi.

 

"8. Şahadet yıldönümünde Piri İntifada Şüheda Şeyh Ahmet Yasin'i Rahmetle ve minnetle anıyoruz." diyen Atilla, "8 Aralık 1987`de başlayan intifadanın öncüsü durumundaki İslâmi Direniş Hareketi (HAMAS)`nin kurucusu Şeyh Ahmet Yasin, gerek 1987 deki 1. İntifada ve gerekse de İnsan kasabı Şaron'un Mescidi Aksa'yı kirletme teşebbüsünde bulunması üzerine 29 Eylül 2000 tarihinde yeniden başlayan halk hareketi olan Aksa İntifadası (2. İntifada) nın da lokomotifi ve motoru durumundaydı. İşte bu münasebetle Piri İntifada denilmektedir. Yazar Sayın Muhammed Ali Gönül'ün "Piri İntifada" adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim." dedi.

İntifadanın hareketlenme, silkinme, harekete geçme anlamlarına geldiğini ifade eden Atilla konuşmasını şöyle sürdürdü: "Filistinlilerin 1987'de işgalci Siyonistlere karşı başlattıkları toplu kıyam bu adla adlandırılmakta. İnsan kasabı Şaron'un Mescidi Aksa'yı kirletme teşebbüsünde bulunması üzerine 29 Eylül 2000 tarihinde yeniden patlak veren halk hareketi de Aksa İntifadası olarak adlandırılmakta. 1987 de İsrail'in işgaline karşı 'Farzet körsün olabilir, elele tut, taş al ve at, kâfiri bulur' şeklinde özetlenebilecek Filistin'in ayaklanmasına verilen isimdir intifada. İntifada; sapan taşı ile özdeşleşmiş Filistin direnişidir.
Bir diriliş... Bir doğruluş... Zülme karşı baş kaldırış... Hakka doğru tam yöneliş... İntifada, selam sana şanlı kavga...


İşte bu şanlı kavganın önderi, Lokomotifi olan Şeyh Ahmet Yasin, 12 veya 15 yaşından beri felçli ve tekerlekli sandalyeye mahkûm olmasına karşın İsrail'in korkulu rüyası haline gelebilmekte. (…)

 

Filistin`de işgale karşı iki ayrı intifadanın öncülüğünü yapan, vücudunun felçli olmasına rağmen Allah yolunda mücadeleden, direnişten geri kalmayan büyük insan, büyük lider, HAMAS`ın manevi lideri Şeyh Ahmed Yasin evinin yakınındaki camide sabah namazını kılmasının ardından işgalci Siyonistlerin helikopterleri tarafından fırlatılan füzelere 22 Mart 2004 tarihinde şehid edildi. Allah şehadetini kabul etsin. Onun gibi bize de kutlu bir direniş ve akabinde şehadet nasip etsin."

 

Bir dinleyicinin Mavi Marmara şehitleri ile ilgili sorusu üzerine Atila şunları söyledi; "Mavi Marmara şehitleri de tıpkı Şehid Şeyh Ahmet Yasin gibi bir sabah namazı sonrası Siyonist terör devleti İsrail'in katil komandolarının kurşunlarıyla ruhlarını Rahmana teslim ettiler. Hiçbir şeyde tesadüf olmadığı gibi hele şehadette hiç tesadüf olmaz. Yani tesadüfen şehit olmadılar. Ben şuna inanıyorum. Allah şehadeti hak edene verir. Eğer Allah yolunda ihlâslı bir mücadeleniz varsa ve böyle bir aşkınız, böyle bir gündeminiz, derdiniz varsa umulur ki o makama erişesiniz." dedi. » 

 

- KARDEŞLERİMİZLE DAYANIŞMA : İSRAİL’E GİTMEYİZ !

 

http://haber.gazetevatan.com/uefaya-israil-protestosu/438460/5/Spor   22.3.2012

 

UEFA'ya İsrail protestosu!

 

« Devrimci Spor Emekçileri Sendikası öncülüğündeki Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi, Avrupa Futbol Birliği (UEFA) Genel Kurulu’nun 21 yaş altı Avrupa Futbol Şampiyonasının 2013’te İsrail ev sahipliğinde yapılması kararını protesto etti. (…) grup üyeleri, merkezin bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nde "Sporda da Filistin Halkının Yanındayız, İsrail Yönetiminin Karşısındayız" yazılı pankart açtı. Filistin bayrakları taşıyan grup adına ilk açıklamayı Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi üyesi Ayşe Düzkan yaptı.


Düzkan, "Maçlarda ırkçılık karşıtı bildiriler okutan, ırkçı tezahürat ya da sözlere ağır cezalar kesen UEFA, dünyanın gördüğü en ırkçı rejimlerden biri olan İsrail’in sırtını sıvazladı ve ırkçılığı onaylamış oldu. Soruyoruz, bir Asya ülkesi olan İsrail’in UEFA’da ne işi var? İsrail bunun için neden bu kadar çabaladı? Cevabını biliyoruz aslında. İsrail, kültürel ve sportif kanalları kullanarak, işlediği savaş suçlarının üstünü örtmek, unutturmak, meşrulaşmak istiyor. Bu yüzden bir Asya ülkesi olmasına rağmen UEFA üyesi olabilmek için bu kadar çabaladı. Yoksa, UEFA’nın dile getirdiği gibi bu durum Filistin sporunu güçlendirmeyecek, İsrail’i Filistin halkının taleplerine duyarlı hale getirmeyecek" dedi. UEFA toplantısına seslenen Düzkan, "Mr. Platini, İsrail’in ırkçı, bir devlet olduğunun farkında değil misiniz? Mr. Platini, işgale, sömürgeciliğe, apartheite ortak olmayın. Bugün burada, bundan sonra statlardan sesimizi yükselteceğiz. İsrail’de turnuva istemiyoruz, futbolun ırkçılık, sömürgecilik ve aparthedide ortak edilmesini istemiyoruz" diye konuştu.

Eski Galatasaraylı Milli Futbolcu ve Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası Başkanı Metin Kurt da ; yaptığı açıklamda, futbolun her geçen gün daha fazla insanı kendine bağladığını belirterek, "(…) UEFA, İsrail’i ödüllendiren bu kararı düzeltmezse, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bir çağrımız vardır. Türkiye 21 yaş altı Milli Futbol takımını bu turnuvaya göndermesin. Bu tavrımız asla İsrail sporcularına, İsrail halkına değildir. İnanıyoruz ki, İsrail sporcuları, sporseverleri ve İsrail halkı da bu çağrımızda bizimle beraberdir" dedi. »

 

 

- YÜZYILIN HABERCİLİK HARİKASI : KKTC'DE YAHUDİ AYİNİ !

 

http://www.habervaktim.com/haber/viyana_ve_bruksel_izlenimleri-233202.html

 

« Videoda ayini yöneten hahamın kendinden geçen hali hayli dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıllara ait kayıtta, Yahudi grubun bulunduğu yerin, son dönemde “İsrail'in hedef ülke seçtiği” haberleriyle gündemde olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde(KKTC) bir villa olduğu ifade ediliyor.


KKTC'de bir villada kadın ve erkeklerin karışık oturarak gerçekleştirdiği ayinde çocukların da olduğu görülüyor.


Ayini yöneten haham, bir şeyler okurken, adeta kendinden geçiyor.


KKTC son dönemde Yahudilerin sinsi planları ile gündemde… Basında geniş yer alan haberlere göre, Akdeniz'de söz sahibi olmak isteyen İsrail, gözünü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne çevirdi. KKTC'deki önemli noktaları ele geçirmek isteyen İsrail hükümeti, sinsi planı için önce Yahudi işadamlarına destek verdi. Yahudi işadamları da Ada'daki bazı Türk avukatlar üzerinden paravan şirketler kurup, arazi toplamaya başladı. »

 

Aynı « haber » pek çok  haber sitesinin sayfalarına düştü (1)

 

Bu « ayini » mutlaka izleyiniz :

http://www.habervaktim.com/videogaleri/videoizle.php?id=1892

 

 

- HAMANEY VE AHMEDİNEJAT HARAM DEDİYSE İNANACAKSIN

 

. http://haber.gazetevatan.com/suriye-icin-umidim-yok-olumler-suruyor/439896/1/Manset

29.3.2012

 

« Tahran’da Ahmedinecad ve Dini lider Ali Hamaney ile bir araya gelen Erdoğan, şunları söyledi: “ (…) Hamaney, ‘Bizim fıkhımızda, şeriatımızda kitle imha silahı kullanılmaz’ diyor. Bunu söyleyen bir insanın bu ifadelerinden sonra ben ‘İran nükleer silah yapıyor’ iddiasında bulunamam. Aynı şeyi Cumhurbaşkanı da teyit ediyor. Barışçıl amaçla nükleer programı uygulama hakları yok mu?” »

 

. http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/03/30/bati-israilde-bulunan-nukleer-basliklarin-da-hesabini-sorsun

 

« İsrail'in durumu şu an ortada. İsrail'de o kadar başlık var, Batı bunun hesabını sorsun. »

 

- MAVİ MARMARA BARIŞÇIL BİR ŞEHADET EYLEMİYDİ

 

http://www.sutunhaber.com/102291_IHH-Mersin-Subesi-Acildi.html    30.3.2012

İHH Mersin Şubesi Açıldı

 

« 26.03.2012 Pazartesi günü saat 20.00’de İHH İnsani Yardım Vakfı, Mersin Kongre Merkezinde, “Mavi Marmara Şehitleri ve Gazze” konulu gecede; geceye ismini veren Mavi Marmara ve 9 şehidimiz anıldı.

 

(…) İHH başkanı Bülent yıldırım; Mersin ile ilgili bir geçmiş hatırasını Mersinlilerle paylaştıktan sonra, Mavi Marmara’da doğruyu biz yaptık. Döndüğümüzde tüm dünya İsrail’i lanetlerken, bizleri ayakta karşıladı. Hayatta bir kez öleceğiz oda neden Allah için olmasın dedi. Hepimiz şehitliği arzuladık. Kimse ölüme boşu boşuna gitmez. Bizim kanımız Filistinli kardeşlerimizin kanından değerli değil dedi. Konuşmasında “dünya coğrafyasına baktığımızda öldürenler hep emperyalist ölenler hep biz Müslümanlar. İsterseniz ALLAH küfrü sizin elinizle düzeltir. Verene de ALLAH veriyor” diyerek mersinlilere seslenen Yıldırım, İHH çalışmalarını, geldiği konumları ve yapılması gerekenleri anlattı. »

 

 

- BU BOY LOKMALARLA CİVCİVLER AÇ KALIYOR

 

. http://www.olay.com.tr/makaleler/ismail-oztat/-muhtesem-yahudi--14348.html  25.3.2012

İsmail ÖZTAT

 

Muhteşem Yahudi

 

« Osmanlıcılar kızacak belki ama…

ll. Selim’in dönemi gerçekten muhteşem bir yüzyıldır.

Ancak kimler için muhteşemdi o yıllar, hiç araştırdınız mı?

Kısa bir cevap…

Osmanlı’yı yöneten imtiyaz ve sermaye sahibi Yahudiler için. »

 

. http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?ID=530082  31.3.2012

M.Necati Özfatura

 

Orta Doğu’da sular durulmuyor

 

« ABD’deki Yahudi nüfus yüzde 2’dir. Ancak Amerikalı milyarderlerin yüzde 50’si Yahudidir. »

 

 

 

Alegresse Delail

 

 

1- http://haber5.com/video/kktcde-yahudi-ayini

http://www.dogruhaber.com.tr/Haber/KKTCde-Yahudi-Ayini-27272.html

http://balikesir.news.gen.tr/haber-40921-kktcde-yahudi-ayini.html

http://icel.news.gen.tr/haber-40921-kktcde-yahudi-ayini.html

http://istanbul.news.gen.tr/haber-40921-kktcde-yahudi-ayini.html

http://www.analitikbakis.com/NewsDetail.aspx?id=41251

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
YÜCEL AKCA
22/07/14 12:37
HERŞEY GÜZEL HERŞEY HOŞ . BU SİTEDE YAZILANLARIN HİÇ BİRİ BİR TEK MASUMUN BİR DAMLA KANINDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. HAMAS İLE EL FETİH İLE VEYA BAŞKA CA SİLAHLI UNSURLAR İLE MÜCADELENİZ OLABİLİR FAKAT BUNUN YOLUNUN SİVİLLERİ VURMAKTAN GEÇTİĞİNİ ZANNEDENLERE HİÇ BİR ZAMAN SAYGI DUYAMAM . BUNA NE İNANCIM NE KARAKTERİM MÜSAADE ETMEZ . SİVİL HEDEFLERİ SAVUNMASIZ KADINLARI VE COCUKLARI VURMAK ACİZLİKTİR VE BEN ACİZLERE DE SAYGI DUYAMAM . ( ÇARESİZLERE DEĞİL ACİZLERE .)
Kim Antisemit?
31/07/12 16:52
Yahudilerden başka herkes çünkü bütün Dünya Yahudileri kıskaniyor ve onlardan nefret ediyor.. Yüzyillardir ayni sözler..Bikmadinizmi?Gençlerde inaniyormu bu zirvalara?
Yusuf a
24/07/12 15:08
Lenn Yusuf yada Jozef..Böylesi daha dogru..Gün be gün Hakiki Yahudileri tanidikça etkilenmemek ne mümkün..Sonra anti türk,anti bilmem ne olunuyorda anti yahudi niye olunamiyor..Yasakmi var?Varsada siz otutmuşunuzdur oraya..
aşırı
17/07/12 11:55
sevgili hastürk,nisan modelleri nerde çıkmadımı hala merakla bekliyorum:)
yusuf zengin
18/06/12 13:24
Sayin Halit Sonmez Necdet Altay bey dogrulari goren bir kisi .Siz maalesef hakikatleri goremiyecek kadar korlesmissiniz. Daha kotusu hakikatleri bilipte bunlara goz yumup yahudileri sucluyorsaniz sizde bir Antisemitsiniz .Ayriyetten mavi marmara gemisinde oldurulelerin amaclari guverteye inen Israil askerlerini linc etmekti ,boylece israil askerleri kendilerini koruma amaciyla ates etme mecburiyetinde kalmislardir.Yazik oldu ama kabahat yukardaki yazilarda belirtildigi gibi bu olen zavallilarin basina bu Israil karsiti yalan dolan fikirleri sokanlar ve onlara destek verenlerdir.Kendi dusen aglamaz.
halit sönmez
10/05/12 08:55
birde farklı açıdan baksak bu insanlar nefreti düşünce düzeyinde bırakıyor,ya yahudilerin müslümanlara nefretinin boyutlarını hiç düşündünüzmü?acımasızcakatledilen çocuklar mavi marmara da silahsız 9 türk ve kürtün öldürülmesi.
necdet altay
18/04/12 20:53
allah hepinize vicdan akil ve utanc duygulari versin zira yukarda anlatilan ve yazilanlarin osmanli selim zamanindaki yahudi nufusu ve sayilari tam olmasada amerikadaki zengin yahudi lerin varligi olgularinin haricinde hepsi yalan ve martaval.Bunlari Turkiyeyi getirilen ve halkin cahil kisminin hic anliyamayacagi halleri saklamak,ince ulke politikalarindan habersiz milleti fitillemek gercekleri ortbas edebilmek icin bu derecede yalancilik olurmu siz araplarida gectiniz onlarin Israille olan hesaplari dolayisiyle yalan propaganda yapmalarini anliyabilirim kabul etmesemde ,ya sizinkine ne demeli,bu cok ucuz\ yalakaliktan baska nedirki?

Haber Merkezi