Haber Merkezi

11/02/12

ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEGİNDEN....

ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ’NDEN (ÖĞ-DER) ULUSLARARASI EĞİTİM KONFERANSLARI

 

                                          

 

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği 31 Ocak-11 Şubat 2012 tarihleri arasında birçok ilde uluslararası eğitim konferansları düzenliyor.

 

Derneğin web sitesindeki bildiriye göre (1):

 

Konferanslar, yarıyıl tatilinde bulunan ve yeni döneme FATİH projesinin pilot uygulamalarıyla girecek eğitim sisteminin tüm paydaşlarına yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere eğitime bir başka açıdan bakma fırsatı sunuyor.

 

31 Ocak´ta Ankara, 1 Şubat´ta Konya, 3 Şubat´ta Samsun, 4 Şubat´ta Erzurum, 5 Şubat´ta Antalya, 7 Şubat´ta Gaziantep, 9 Şubat´ta Bursa, 10 Şubat´ta Kocaeli ve 11 Şubat´ta İstanbul illerinde yapılacak konferansların konu başlıkları ise şöyle:

 

"Emperyalizmin okul müfredatı ve ders kitapları ile insanlığa etkileri",

 "İslamın / Müslümanların fen ve teknolojik ilerlemelere katkıları",

" Siyonizmin eğitim yolu ile insanlığı ifsadı, etkileri".

 

Konferanslardan notlar

 

ANKARA

Konferansların ilki Ankara´da Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu´nda düzenlendi.

Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Genel Başkan Yardımcıları, Saadet Partisi YİK Üyesi Ahmet Tekdal, Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Zeynep Erbakan´ın, yanı sıra çok sayıda dinleyici ve öğretmen iştirak etti.

 

Cambridge Üniversitesi İslam Akademisi Başkanı Prof. Dr. Shaikh Abdul Mabud ´Emperyalizmin okul müfredatı ve ders kitapları ile insanlığa etkileri´ başlıklı konuşmasında önemli mesajlar verdi. Mabud, birçok Müslüman ülkenin eğitim alanında Batılı ülkelerin sömürgesi haline geldiğini belirterek, hem iç hem de dış müdahalelerle okulların eğitim müfredatlarının kendi istekleri doğrultusunda yaptıklarını ve Müslümanların kendi eğitim sistemlerini bozduğunun altını çizdi.

 

Konuşmacılardan Malaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Hazım Şah ise ´Müslümanların fen ve teknolojik ilerlemelere katkıları´ başlıklı sunumu yaptı.

 

Ekonomik ve Araştırmalar Merkezi´nden Prof. Dr. Burhanettin Can’ın, ´Siyonizmin eğitim yolu ile insanlığı ifsadı ve etkileri´ başlıklı sunumu yaptı.

 

Siyonizm´in İslam ülkelerindeki eğitim sistemlerini etkileyerek, kendi istekleri doğrultusunda öğrenciler eğitmek için çalıştığını kaydeden Can, "Siyonizm bilgileri en baştan tahrif eder. Okullarda öğretilen bilgiler içinde neden vahiy bilgisi yer almaz. Bunu daha bilginin ayrıştırmasında yapar. Varlık, bilgi ve değer teorisi aşamasında bunu tahrif eder. Özellikle bilgi teorisi aşamasında Kur´an ve vahiy yoktur. Bunu okul müfredatlarımızda bulamazsınız. Bu onlara göre dogma ve bilimsel değildir. Akıl ve beş duyu ile elde edilen geçici bilgilerle toplumu şekillendirdiler" diye eleştirdi.

 

"İslam coğrafyası sömürge eğitimi altındadır" diyen Can, Türkiye´deki eğitim sisteminin Lozan sonrası Hayyum Nahum doktrini ile şekillendiğini söyledi. Can, "İlk darbe bunun ile oldu. Müfredatlarda Türkiye´de Arap düşmanlığı, Arap ülkelerinde ise Türkiye düşmanlığı koydular. Peki kim bu fitneyi soktu aramıza. Ulusçular soktu. Maziyi ve tarihi aşağılayarak aşağılık kompleksi ile soktular. İttihatçılar kim önde gelenlerin çoğu mason" dedi.

 

KONYA

Program Hafız Halil İbrahim Koçak’ın Kur’an tilaveti ile başladı. İslam’a tabi olunduğu için sonsuz şükür edilmesi gerektiğini vurgulayan ÖĞ-DER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz da, “Biz elhamdülillah Allah’a teslim olmuş şahadet etmiş kimseleriz. Bu itikadımızla Yahudi ve Hrıstiyanlardan ayrılıyoruz. Müslümanız diyoruz, ahirete ve maneviyata inanıyoruz. Müslümanız diyoruz bu dünyanın imtihan olduğuna inanıyoruz. Bu gayede eğitimlerimiz de dinimizi esas alarak yapılmalıdır. Biz eğitimciler olarak büyüğünü tanıyacak, küçüğünü sevecek şuurlu bir nesil yetiştirmekle mükellefiz” diye konuştu. Osmanlı’nın yıkılmasının ardından denge ve şuurun kaybolduğunu belirten Akkiraz, “Batılıların bize yerleştirdiği kendi eğitim sistemi ve medeniyet araçları bizim dengemizi ve şuurumuzu bozmuştur. Bizler Allah’ın kullarıyız, materyalist felsefenin kurucusu Darwin’in maymunları değiliz” ifadelerini kullandı.


Programın 3. oturumunda ise Ekonomik ve Araştırmalar Merkezi'nden Prof. Dr. Burhanettin Can 'Siyonizmin eğitim yolu ile insanlığı ifsadı ve etkileri' başlıklı sunumu yaptı. Sunumla ilgili olarak haberlerde çıkan özet Ankara’daki sunum özetinin aynısıdır.

 

SAMSUN

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirililen konferansın 3. oturumunda, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nden Prof. Dr. Arif ERSOY; Siyonizmin eğitim yolu ile insanlığa etkileri' konulu bir sunum yaptı. Sunumla ilgili olarak haberlerde çıkan özet Ankara’daki sunum özetinin aynısıdır.

 

Gaziantep’te konferans sakıncalı bulundu

 

Belediye Konferans Salonu’nda yapılacağı Anteplilere duyurulan konferansın, ‘sakıncalı’ bulunduğu gerekçesiyle Belediye’nin sözkonusu salonunda yapılmasına yönelik yer tahsisi iptal edildi. Bunun üzerine konferans, Yeşilçam Güneray Düğün salonunda yapıldı.

 

ÖĞ-DER Gaziantep Şube Başkanı Cemil Çiçek, kendilerine gelen bilgiye göre, Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu’nun   konuyu "siyasi sakıncalı" gördüğü için belediyeye ait olan konferans salonunu veremeyeceklerini söylediğini belirtti. (2)

 

Konuyla ilgili haber videosu : http://www.youtube.com/watch?v=mKB8TxnD5nw

 

 

« Siyonizmin eğitim yolu ile insanlığı ifsadı ve etkileri » konusunu işleyen Prof. Dr. Burhanettin Can’ın bu konferanslarda neler söylediğini kısmen tahmin edebilmek ve yukarıda bahsi geçen « Nahum Doktrininin » ne olduğunu anlamak için, kendisinin, sık sık Yahudi düşmanı Garaudy’yi referans aldığı «İnsanlığı ifsad hareketi Siyonizm » adlı yazı dizisini okumak yeterlidir sanırız (3).

 

Alıntılar :

 

- « Siyonizm, bir terör ve ifsat hareketidir.

Siyonizm, makyavelist bir hareket olup hiçbir ahlakı ölçüsü yoktur.

Siyonizm, yalan ve aldatma eksenli bir psikolojik savaş makinesidir.

Siyonizm, yirmi birinci asrın nazi hareketidir. »

 

- « Siyonizm, bir terör ve ifsat hareketi olarak, makyavelisttir ve hiçbir ahlakı ölçüsü yoktur. İnsana bu kadarda olmaz söylettirebilecek bir çalışma mantığı vardır. Bu nedenle Siyonistler Hitler ve Musolini ile işbirliği yapabilmişlerdir. Fakir Yahudileri Filistin'e göç ettirebilmek için Nazilerin fakir Yahudilere zulmetmesini teşvik etmişlerdir. O nedenle Siyonizm, yalan ve aldatma eksenli bir Psikolojik savaş makinesidir. Siyonizm'in kullandığı taktikler ve uyguladığı Psikolojik savaş teknikleri Siyonizm'in en büyük zaaflarından biridir. »

 

- « Bu plan Hayim Nahum Doktrini'dir. Lozan imzalanırken yalancıktan imzalandı. Asıl olanın Sevr olması planlandı.

Nedir bu doktrin;

 

H Anadolu insanını aç bırakacaksın bir,

H İşsiz bırakacaksın iki,

H Borca esir edeceksin üç,

H Dininden uzaklaştıracaksın dört.

H Böylece yumuşak lokma yapıp yutacaksın, bu kadar telafiyat vermeyeceksin, kolayca yutacaksın.

Hayim Nahum Doktrini bu. İşte 90 senedir üzerimizde bu doktrin uygulanıyor. »

 

- « Siyonist İsrail yönetimleri iktidardan düşünceye kadar İslam coğrafyasındaki tüm ülkeler, İsrail'le ilişkileri askıya almalıdırlar. Tüm ekonomik, askeri ve kültürel kısacası yapılmış tüm anlaşmalar iptal edilmeli, elçilikler kapatılmalı. »

 

- « Genelde Yahudilerin, özelde Siyonistlerin elinde iki önemli güç bulunmaktadır: Para ve Medya. Bu iki güç aracılığıyla dünyanın değişik ülkelerinde güçlü lobiler kurmuşlardır. Bu lobiler aracılığıyla hükümetler, medya, iş dünyası, akademik dünya ve aydınlar üzerinde yoğun baskı uygulanmaktadır. »

 

 

Alegresse Delail

 

 

1-http://www.ogder.org/tr/goster.asp?id=766&t=1

2-http://www.platinhaber.com/once-izin-verildi,-sonra-sakincali-bulundu-20985h.htm

3-http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm1-israilogullarinin-surgun-edilmesi-216621.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm--2-217345.htm 

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm--3-217962.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm--3-218140.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm--4-218308.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm--4-218373.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm-5-218438.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm-5-218632.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm-5-218748.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm-5-218813.htm

http://www.milligazete.com.tr/makale/insanligi-ifsad-hareketi-siyonizm-5-218948.htm

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
yusuf zengin
06/10/13 12:08
KADI...... HAKLILIK KITAPLARIN KITABI MUKADDES TEVRAT'TA ACIK BIR SEKILDE BELIRTILMISTIR, AYRIYETTEN HEM INCIL'I SERIFTE HEM'DE KURANI KERIMDE NET BIR SEKILDE BU KUCUK TOPRAKLARIN SADECE VE SADECE YAHUDILERE AIT OLDUGUNU BELIRTIYOR. NEDENSE MILYONLARCA KM KARELIK TOPRAKLARA SAHIP OLAN ARAP ULUSU YALAKACILARIYLA BIRLIKTE BU KUCUK TOPRAKLARDA GOZLERI VAR VE YAHUDILERE HIC BIR HAK TANIMAK ISTEMIYORLAR, ALLAH GOZLERINI DOYURSUN, BU YAHUDI VE ISRAIL DUSMANLARININ CEVIRDIKLERI ENTRIKALAR ISLERINE YARAMIYACAK ,CUNKU TUM KITAPLARDA YAZILI OLDUGU GIBI CENABI HAK BU TOPRAKLARI ISRAIL ULUSUNA BAHSETMISTIR. BUNUN TERSINI DUSUNENLER DAIMA HUSRANA UGRAYACAKLARDIR.
KADI
26/07/12 14:25
bu HAKLI lık nereden geliyor?
yehuda beit halachmi israel
28/02/12 10:44
Siyonizm Yahudilere ait Israel topraklarinda hakli olarak tekrar 1900 yil sonra Yahudilere yeniden atildiklari yerlerde tekrar vatan kurmak icin kurulmus bir harekettir. Bu hareketin tek amaci nesiller boyu Roma surgunu yuzunden dunyaya yayilmis olan yahudileri tekrar tarihi vatanlari olan Israel'e gelip yerlesmelerini saglamaktir.Yukardaki makalede adi gecen Yahudi dusmanlari bunu bilirler,fakat Yahudilere olan sebepsiz kin ve nefretleri yuzunden sacma sapan teorilerini yaymaya calisirlar .Bosuna nefes tuketmesinler, cunku gercekler ergec ortaya cikacaktir.

Haber Merkezi