Haber Merkezi

01/06/11

Davutoğlu, İsrail ve Yahudiler: Bir sentez

 

Alegresse Delail

Son yılların Türk dış politikasının mimarı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun siyasi doktrini, Ortadoğu’yu, Orta Asya’yı, Balkanlar’ı, ve Kafkasya’yı Türkiye’nin liderliğinde birleştirerek, eski Osmanlı topraklarında tarihin tekrar “doğal akışına” kavuşmasını amaçlar. Bu bağlamda yapılması gerekenler, halklar arasında ekonomik ve kültürel bağları geliştirmek, devletler arasında her alanda işbirliğini genişletip derinleştirmek ve gerilim giderici önlemler alarak komşularla sorunları sıfırlamaktır.


“Organik bir bütünleşme” Ortadoğu’nun doğal geleceğidir ve bu yolda öncelikle Arap-Türk farklılığını ortadan kaldırmak gerekmektedir. Arap halklarının kalbi nasıl fethedilir? Şii-Sünni farklılıklarından ve diğer mezhep ayrılıklarından çıkan kavgalar nasıl durdurulabilir? İslam alemini Anadolu liderliğinde birleştirecek çimentonun adı nedir? Tabii ki İsrail.


Bir yandan bu devletin baş düşmanları olan Ahmedinejat, Hizbullah, Hamas, İslami Cihad gibi terör birimleriyle görüşürken, diğer yandan bölgede “geto gibi duran ülkenin” Türkiye tarafından “normalleştirilmesi” harekatıyla İsrail’e maksimum zarar verilmeli ve “Filistin davası” İslam aleminde merkezileştirilmeli, kutsallaştırılmalıdır.


Normalleştirilmesi gereken yalnız İsrail devleti değil, aynı zamanda Yahudi tarihi ve Yahudi halkıdır. Normalleştirmek ne demektir? Üstün ve olağanüstü gibi gördüklerinizi sıradanlaştırmaktır. Bu amaçla başlatılan orantısız hakaret kampanyası belki de bir gün savaş açmaya kadar varacaktır. Yoksa Sayın Davutoğlu özgür Kudüs’te nasıl namaz kılabilir? “Şehir kültürünün” tekrar kurulduğu Filistin Osmanlı vilayetinde tüm dini azınlıklar mutlu kafirler yaşamlarına nasıl geri dönebilirler?


Yazık. Emperyalist hayaller peşinde koşarken İsrail-Türkiye ilişkilerini bitirmek bir yana, Osmanlı egemenliğini muhtemelen Sayın Davutoğlu gibi barış ve huzur vahası gibi hatırlamayan ve bozulma riski taşıyan Arap devletleri-Türkiye ilişkilerine yazık. Ve en başta Türkiye’ye ve bu siyasi ve dini girdaba sürüklenen Türk halkına yazık.


.............................................


24 Mayıs 2011’de TRT televizyonunda yayınlanan “Açı” programında Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun söylemlerinden yola çıkarak kendisinin Stratejik Derinlik doktrini çerçevesinde İsrail’e bakış açısını inceledik, ve altı bölümde sunuyoruz

 

 

1 - DAVUTOĞLU, YAHUDİLER VE İSRAİL: BİR SENTEZ

2 - TARİHİN DOĞAL AKIŞI

« Tarihin doğal akışı » Araplarla Türkler arası birliktir ve «suni şekilde ayrılmış olan toplulukların kaderi bir nehre doğru » akacaktır. Türkiye çatısı altında, Araplarla Türklerin  "Ortak Kader Birliği"  inancını herkesin paylaşmasını sağlamak ve..... (devamı için tıklayın)

 


3 - ORTADOĞUNUN TEMEL PROBLEMİ İSRAİLDİR

Sayın Davutoğluna soruyoruz :

 

İsrail devleti olmasaydı Ortadoğu güllük gülistanlık mı olacaktı ? Barbar İran rejiminde idam, kırbaçlama ve el kesme cezaları olmayacak, demokrasi için gösteri yapanlar hunharca öldürülmeyecek miydi ? İsrail olmasaydı İslam dünyasında Sünni-Şii düşmanlığı bitecek miydi ? Lübnan’ın başındaki Suriye-İran belası Filistin’in kurtuluşu için mi bu kadar kan döküyor ?(devamı için tıklayın)

 

4 - YAHUDİLERİN PSİKOLOJİSİ, İSRAİLLİ LİDERLERİN SEVİYESİ

« Nesiller arası değişmeye baktığımda en kötü tablo İsrail’de. Shimon Peres ile Liberman arasındaki... Yahudi tarihini bilmek ve anlamak bakımından da... entellektuel fark muazzam. (devamı için tıklayın)

 


5 - BÜYÜK TÜRKİYE PROJESİ,

 Davutoğlu Türklerin aşağılık kompleksinin yıkılarak özgüven kazanmalarının elzem olduğunu düşünüyor. İsrail, özgüveni pompalamakta da kullanılan çok önemli bir araçtır ve bu ülkeye veya liderlerine yapılan her saldırıda sadece Arap halklarının değil, sanki  "İsrail’in Üstün Bir Millet Olmadığını öğretecek Tek Millet Biziz..." demekle....(devamı için tıklayın)

 

6 - MAVİ MARMARAYA GELİNCE... 

Bir örgüt yetkilisi cihad naraları atıyor, bağıra bağıra başka bir ülkeye karşı İntifada’ya çıktığını söylüyor, şehadete hazırız diyor, Türk halkını bir ülkenin turistlerine karşı harekete çağırıyor, hükümetten çıt yok! Sayın Davutoğlu hiçbir şey yokmuş gibi İsrail’e ikinci Mavi Marmara seferi ile ilgili “uyarılar” yaparak doktrinini uygulamaya devam ediyor. İsrail “yardım” götüren gemilere saldırmasın diye...  (devamı için tıklayın)

 

Alegresse Delail

 

Yazılardaki Kaynaklar:

 

1-/dunyada_bugun/1080.htm   14.10.2010

2-/dunyada_bugun/1150.htm 4.10.2010

3-http://www.stargazete.com/yazar/ardan-zenturk/davutoglu-demokrasi-istikrardir-haber-334740.htm  3.3.2011

4-http://www.trt.gov.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=21fe73e5-a055-4f4b-ad50- 8f46a6eeab58  25.5.2011

 

Açı programı videoları:

http://www.dailymotion.com/video/xiwjeh_trt-haber-aci-programi-24-05-2011-23-00-23-20_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xiwjz9_trt-haber-aci-programi-24-05-2011-23-21-23-42_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xiwkjx_trt-haber-aci-programi-24-05-2011-23-43-23-59_shortfilms

 

5-http://www.altinicizdiklerim.com/ozetler/StratejikDerinlik.pdf

6- http://www.akparti.org.tr/site/haber/6528/ak-parti-grup-toplantisi

7-http://www.milliyet.com.tr/davutoglu-bir-gun-mescid-i-aksa-da-namaz-kilacagiz-/asli-aydintasbas/siyaset/yazardetay/14.06.2010/1250500/default.htm 14.6.2010

8-http://www.genckusak.com/haberdetay/580-KARADAVi:-KUDuS-iciN-oLuME-HAZiRiZ.html

9-http://www.haberturk.com:80/yazarlar/579594-mescid-i-aksada-namazin-sifresi 9.12.200

10-http://www.sabah.com.tr/Gundem/2010/07/01/mescidi_aksa_israil_topragi_degildir#  1.7.2010

11-http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/12/05/AR2010120503428.html

12-http://www.istanbul-turkocagi.org/disisleri-bakani-sayin-ahmet-davutoglu%E2%80%99nun-%E2%80%9Cbuyuk-turkiyeye-dogru%E2%80%9D-sempozyumunda-yaptigi-konusmanin-metni.html

13-http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1050895&CategoryID=78

 

14-http://www.kardeslikplatformu.com/yildirim-siyonist-israil-e-meydan-okudu-13-haberi.html

15-http://www.kardeslikplatformu.com/siyonist-israil-bizim-elimizle-yok-olsun-3-haberi.html

16-/mavi_marmara/1389.htm

17-http://www.viddler.com/explore/kehaber/videos/47/ 

18-http://www.sondakika.com/haber-ihh-gazze-ye-havadan-karadan-ve-denizden-yola-2638496/

19-http://www.ilkehaberajansi.com.tr/haber/mavi-marmara-sehitleri-adanada-anildi.html

20-http://www.timeturk.com/tr/2011/05/29/filistinli-unlu-diplomat-timeturk-e-konustu.html

 

21-http://www.dailymotion.com/video/xh0lfe_ahmet-davutoglu-cnn-turk-te-12-02-2011-20-46-20-54_shortfilms

 

22-/israilde_gundem/1211.htm 28.11.2010

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
musa
02/05/15 13:53
Yeni OSMANLIcilik hulyalari ve bu gorusu destekliyen politakalar bir yere varamaz , akintiya karsi kurek cekmeye benzer ,bunlar ,Araplarin Osmanlidan nefret ettiginide bilmezler ,veya bilmemezlikten gelirler
Burhan EROL
01/05/15 19:39
05.04.2015 Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramını tebrik mesajı aşağıdadır: “Musevi vatandaşlarımızın ‘Hamursuz’ olarak isimlendirdikleri ve Yahudilerin Mısırdan kurtuluşunu sembolize eden bayramlarını yürekten tebrik ediyorum. Tarihin en çoğulcu devlet ve toplum düzenini yüzyıllarca yaşamış ve yaşatmış bir millet olarak haksızlığa uğrayan her toplumun, her inanç grubunun yanında olduğumuzu bütün insanlık ile beraber en iyi Musevi vatandaşlarımız bilir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışımızın esası, bütün insanlara ve bütün yaratılmışlara karşı adalet, merhamet ve şefkattir. Kendimiz için istediğimizi hangi inanca, dine, felsefeye, ideolojiye mensup olursa olsun ev ve ülke komşularımız başta olmak üzere herkes için, yani bütün insanlık için istiyoruz. İnsanlar arası ilişkilerden uluslararası ilişkilere kadar her insan, her toplum için her türlü ayrımcılığı reddediyor, herkesin inandığı gibi yaşamasını kabul etmeyi, haksızlığa, zulme maruz kalan herkesin elinden tutmayı medeniyetimizin esası, devletimizin en temel kriteri, milletimizin en asli karakteri olarak yaşatıyoruz. Bu münasebetle, huzur içinde yüzyıllardır birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün Musevilerin Hamursuz Bayramlarını tekrar tebrik ediyor, bütün insanlık ailesi içinde kendilerine barış ve esenlik dolu bir hayat diliyorum.” Sayın Başbakanımızın Hanuka Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj aşağıdadır: “Tarih boyunca hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi birlikte paylaştığımız Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramlarını tebrik ediyorum. Bilindiği üzere farklı inanç ve kültürlere ev sahipliği yaparak zenginleşen Türkiye büyük medeniyet birikimiyle ve çoğulcu toplumsal karakteriyle dün olduğu gibi bugünkü dünya için de örneklik teşkil etmektedir. Kan ve gözyaşının dinmediği, masumiyetin ölümcül saldırılara maruz kaldığı dünyamızın en çok muhtaç olduğu değer, bir arada yaşama iradesi ile kendisi gibi olmayanların hukukunun korunmasıdır. Musevi ve diğer inanç gruplarına mensup bütün vatandaşlarımızın kültürel hasletlerini ve inançlarını korumaları yüzyıllardır olduğu gibi bugün ve yarınlarımız için de huzur ve barışımızın, toplumsal dayanışmamızın güvencesi olacaktır. Hükümet olarak bütün çabamız ve gayretimiz aralarında inanç ayrımı olmaksızın bütün vatandaşlarımızın hak ve hukuklarını en üst düzeyde korumak ve her vatandaşımızın mutlu olmasını sağlamaktır. Bütün farklılıklarıyla zenginleşerek bugünlere gelen Türkiye, geleceğe de farklılıklarıyla birlikte bir hoşgörü ve barış limanı olarak yürüyecektir. İnsanlık ailesinin medeniyet yolunda mesafe alması ve dünyanın daha huzurlu olması kimsenin ötekileştirilmeden herkesin birbirinin hukukunu korumasına bağlıdır. Bu manada bütün inanç mensuplarına yüzyıllar boyu ev sahipliği yapan ve zulme uğrayan herkesi kucaklayan ülkemiz tarihi tecrübesiyle ve bugünüyle bütün insanlığa numune olacak bir birikime ve örnekliğe sahiptir. Yüzyıllar boyu bir arada yaşama iradesi gösterdiğimiz Musevi vatandaşlarımızın ülkemize katkıları her zaman takdire şayandır. Hanuka bayramları vesilesiyle bütün Musevi vatandaşlarımız için sonsuza kadar huzur dolu bir hayat diliyorum. Hanuka bayramlarının birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle Musevi vatandaşlarımıza en içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” Evet İran nükleer silah yapmasın.Nükler silah caiz degildir.Sorunların kalıcı çözümü Evrensel Medeniyete hep birikte ulaşmaktır.İnsan insana zarar vermekten vazgeçmelidir. Osmanlı sultanı Abdülhamit'in politikasının yanlışlığı ortaya çıkmıştır.Mekkeden medineye zulümden kaçanlar devlet kurmuştur.Holokosttan kaçanlarda İsrailde yaşamak için devlet kurmuşlardır.Müslümanlar bunun nesine karşı gelirler ?Kucak açıp,çiçek verip,misafirperverlik yapıp ortak devlet kuracaklarına araplar savaşı seçtiler.Bu islamiyete aykırı.Bu yanlış düzelsin.Hatta sina çölü mısırdan para ile alınıp israile verilsin.Bu Dünya bütün insanların.Kanla toprak almak yanlıştır. Kudüste Cebel-i Muallak denen bir yer var.Temple Mountain. Bunun üzerindeki yapı kaldırılsın. Herkese açık yer olsun.Bu taşın boşlukta durdugu,Peygamberin bu taşa basarak göge çıktıgı riveyetleri yalan,yalan,yalan.Bu yalanlarla bin yılı aşkın insanlar birbirini kesiyor.Yeter artık. İki milyara yakın müslümanım diyenler,yalanlarla kandırılıyor. İmam Hameney+PM.Benjamin Netanyahu 1000 yıllık barış imzalasın. Nükler silaha gidecek paralar iptal edilsin.Çine,Hindistana,Rusyaya anladıkları dilde Kuran çevirileri gönderilsin. Dört kitapta öldürmek yasak.Bir hadis uyduruldu.'Düşmanın silahı ile silahlan'diye.Bir yalan uyduruldu'harp hiledir'diye.Bir yalan uyduruldu'üç yerde yalan caizdir'diye.Bir yalan uyduruldu 'la ilahe illallah'demeyenlerin canı,malı helaldir'diye.Böylesi yalanlarla kandırılanlar Kur'andaki emirlere zıt hareket ediyorlar. Nükler silah kullandıgınız vakit suçlu,suçşuz herkes ölüyor.Allah'a hesabını veremezsin.Yalan hadise dayanarak Kur'ana karşı gelemezsin.Müslümanım diyen pakistan da derhal nükleer silahlarını imha etmelidir. Dört kitapa göre hayat sonsuz.Sen habil gibi ol.Öldürme.Seni biri öldürürse o düşünsün.Ya sonsuz cennet,yada sonsuz cehennem. Gazze'de yaşayanlar ! Derhal tüm silahlarınızı Ak denize atın. Çalışmalarımız inşaallah 2034 e kadar EVRENSEL MEDENİYETİN resmi adıyla Dünya Birleşik Devletleri'nin oluşmasıdır. O zaman sizde Dünya Birleşik Devletlerinde yerinizi alacaksınız.Hemde silaha gerek duymadan.Emek ve paranızı teblige ve ticarete harcayın yeter.Sakın ola Herhangi bir yere bir sapan taşı bile atmayın.Allah rızası için tüm Gazze' liler den rica ediyorum. Yine bir yalan uyduruldu.İsrail oğullarına lanetli diye.Yalan. Kim bir peygamberi kasten öldürmüş ise lanete uğrayan o kişidir. Keza 14 asırdır peygamberlik bitti.Şimdi peygamber yok.Şimdi peygamber yok.Şimdi öldürmüş olan da yok.Şimdi Lanetli olan da yok. İsrail'de yaşayan insan kardeşlerinizle barışın,kucaklaşın.İbranice Kuran meali hediye edin.Günahlarınıza ağlayın.Evrensel Medeniyeti hep birlikte oluşturmaya çalışın. Sizler merhametli olun.Topraklarınıza yerleşmiş insanlara karşı toprak kavgası yapmayın.Gül verin.Umulur ki tüm İsrail oğulları dört kitaba da uysun.Dünya barış ve adaletle dolsun. Dünyadaki tüm İsrail oğullarını,İsrail kızlarını tekrar dört kitabı(Zebur,Tevrat,İncil,Ku'ran) incelemeye davet ediyorum. 2 Milyara yakın Müslümanım diyen Kur'ana uymuyor. Ey İsrail oğulları siz uyun ve Dünyanın tamamında işsizlere iş sahaları açmaya,güvenlik ve adaleti sağlamaya çalışın. Akıl+Ku'ran+Bilim arasında çelişki olmaz.Kur'anı çelişkisiz anlamaya çalışın.Ve sonsuz mutluluklar sizinle olsun. 
sami alpaslan
26/04/15 16:13
zavalli derim ben bu adama, kendini ne zannediyor bu hmet bey . holywoodda senaryo mu yaziyor
Alon
03/09/14 20:41
Tabi iyi olur,Turşu, hardal, baklava ilavesi ile arkadaş Nobel ödüllerine bile talip olabilir.... Sade makarna sürekli yendiğinde beyne giden damarlarda tıkanıklık yapıyormuş..
rıhtım
01/09/14 10:22
alon,makarna konusunda başka bilgin varmı mesela turşu ile ne dersin acaba
Alon
24/08/14 16:40
Maxido ..demişsin ki, Bizim olan yerlere tekrar oturacağız...Yani işgal edilmeyecek, Fetih mi edilcek ??? Bütün kuzey afrika, ortadoğu, kafkaslar, kırım, avrupanın bir bölümü, bunlar gelin buyrun oturun mu diyecek ??? Makarna bu kadar ucuz mu ?? Başınızdaki hırsız ülkeyi neredeyse bölmek üzere, kürdistanı kurdurtmak üzere ..Sen bana kalırsa sade makarna yeme üzerine biraz sos kat...
Adınız
24/08/14 03:52
maxido bi yüzünü yıka açılırsın. Arap halkı bugün Osmanlı koruması Altına değil....neyse ağzımı bozacağım yayınlamıyacaklar. Ülen Ortadoğuda kavga etmediğin bir katar kaldı. Ha bir de Hamas. Önce ülkendeki eğrilikleri düzelt, ondan sonra Şanlı Osmanlı diye piyasaya çık
maxido
24/08/14 03:37
İsrailin ve amarikanın dostu olan arap yöneticeler tabiki osmanlıyı iyi hatırlamak istemez.Bir soralım arap halkına bugün Osmanlının koruması altına girmek isterlermi istemezlermi? Türkler son 1-2 yüzyıldır kötü durumdaydı fakat binllerce yıllık bir geçmişi olan, ve her seferinde tarih sahnesinde iddalı olan bir millet tekrar özüne dönüyor.Allahın izniyle gelişen ekonomizle ve savaş sanayimizle tarihte bizim olan yere tekrar oturacağız.Yine cihan devleti olacağız, bu bizim kanlarımızda var..Tayyip erdoğanı tarih altın harflerle yazıyor ve onunla aynı dönemi yaşamak gurur verici birşey..
Yehuda Beit - Halachmi
09/08/13 16:00
ISRAEL OLMASAYDI ARAPLAR BIRBIRLERINI BUGUNKUNDEN COK DAHA FAZLA BIRBIRLERINI BOGAZLIYACAKLARDI, HATTA KUCUK ARAP PRENSLIKLERI GUCLU ARAP ULKELERI TARAFINDAN YUTULACAKTI . BUNU ANLAMAK ICIN DAHI OLMAK GEREKMEZ.
tuna
09/01/13 01:31
web e -- adam kufur mu etmiş atasözü soylemis Cartman yap sen nickini... (southpark da var ya)
WEB e
23/07/12 12:31
Moderatör Göreve..Yahudi küfrediyor..
yehuda beit halachmi israel
28/01/12 19:05
Yahudi dusmanlarina...... KOPEKLERIN DUASI KABUL EDILSEYDI GOKTEN KEMIK YAGARDI. YASASIN ISRAEL.
musa
13/08/11 15:33
AHMET AGA yavas gelde molla desinler ,olmiyacak duaya amin denmez
Moderator ve Ahmet e
30/06/11 18:00
Önce Moderator e My Name i şikayet ediyorum..Hangi devlet olursa olsun böylesine aşagilamak ayiptir..Bakin biz hiçbir devleti aşagilamayiz..Asil bir milletiz zira.. Gelelim AHMET e:"Ahmet kardesim SU UYUR DÜSMAN UYUMAZ..Düsmani kücük gördünmü,kücük gösterdinmi işte HATA lar zincirinin ilk halkasidir bu..Ilerde tehlikeli olur..
myname
09/06/11 06:47
ahmet in bahis ettiği köpeklerden biri başbakanımıza ödül verdi yakın zamanda.o zaman ahmet ne yaptı acaba?söyleyeyim salyalarını sildi.ahmet in bahis ettiği diğer köpek ise başbakanımız ile arası o kadar iyidi ki sınır mınır hak getire sınırlarımızı o köpeğin ülkesine sonuna kadar açtık.o zaman ahmet ne yaptı acaba?söyleyeyim salyalarını sildi.diğer bir köpekte soykırımdan boş bulunduğu bir vakitte ankara ya cebren gelmeye çalıştı. dünya ülkeleri karşı çıkınca da u dönüşü yaparak ankara ya gelme kardeşim dedik.o zaman ahmet ne yaptı acaba?söyleyeyim salya sümük ağladı bebeler gibi...pış...pış...pışt....
AHMET
05/06/11 16:04
israilin sonu geldi diyorsun bende ona gülüyorum hahaaha.Mısırda mübarek gitti israil karşıtlarımı geldi kİ gelseler bile çok faydalı mı olur sence ahmet.Mısırın hali ortada abd yardımları olmaksızın ne yaparlar acaba.Hem ayiretten Refah sınır kapısının açılması israile zararmı verdi sence tam tersi israile faydalı oldu gazzeyede faydalı oldu.İsrail için kötü olan artık mısır doğalgazı eski fiyattan satmayacak olması.En büyük güç türkiye(!) güçlüyüz şüphesiz ortadoğunun en büyüğü olabiliriz en büyük potansiyel bizde olabilir ama en etkili en güçlüsü değiliz.En güçlü olanın sözü geçer planlanan yapılan herşeyde söz hakkı olur pastadan payı olur.Libyada 15 milyar dolarımız yandı hiçbir ülke bölgenin en güçlü ülkesi türkiyeye birşey sordumu fikir aldı mı hani bizim pastadaki payımız he ahmet.Ya ahmet ben birde bu çağda en azından 21. yüzyılda bir devletin nasıl yok olduğunu görmek istiyorum nasıl yapılacak bu fetih yöntemiylemi nükleer bombaylamı??
AHMET
04/06/11 20:48
Israil in sonunun geldigini anlamak icin buyuk bir beyin olmak gerekmez..israil Turkiyeye catmakli tarihinin en buyuk hatasini yapti diyen davutoglu hakli cikti.Israil in aksyon alani baya daraldi....2006 lubnana saldiri...2008 gazzeye saldiri ....fark ederseniz 2010 da buyuk saldiri olmadi,abluka hafifledi , rafah sinir kapisi acildi.2011 israil kopegi mubarek ve ben ali dustu, oteki kopekler korku icinde...Turkiye gittikce dogasina , bagimsizligina dondu ve en buyuk guc oldu...israil kara kara dusunuyor, bir kac gemiyi durduramaz hale gelde, dunyadan yardim istiyor , sag a sol a mektup yolluyor....Simdi gordunuz mu Turkiye ye catmak ne demek..HAHAHA
İlan
04/06/11 01:59
Ali Aslan bey Davutoğlu Yeni Osmanlı kurgusunda bağımsız bir İsraili öngörmüyor. Dolayısıyla İsrail en büyük fayda değil en büyük zararı görür. Saygılar
Ali Aslan DUMANOL
03/06/11 09:42
Yeni Osmanlı kugusu başarıya ulaşırsa bundan en zararlı çıkacak ülke Türkiye olacak iken, en çok fayda sağlayacak devlet İsrail olacaktır. Çünkü İsrail tüm düşmanlarını tek bir merkezden kontrol ve manüple etme lüksüne sahip olacaktır. Hal böyle olunca Yeni Osmanlı projesinin arkasındaki en önemli destekçinin İsrail olması sürpriz olmamalıdır.

Haber Merkezi