Haber Merkezi

23/08/14

Gazzeden atılan havan mermisi 4 yaşındaki bir çocuğu vurdu

 

  

 

4 YAŞINDA BİR ÇOCUK  HAVAN MERMİSİ ATIŞI NEDENİ İLE HAYATINI KAYBETTİ...

 

 

DANİEL TARGERMAN  sığınağa yetişemedi , sadece 4 yaşındaydı...

 

 

Otef Aza (Yani Gazze'yi çevreleyen  kibbutzlar) Neredeyse bu askeri harekatta adı en fazla anılan ve en fazla direkt havan mermisi isabet alan yerleşim birimleri.

Hepimizin cep telefonlarında ve bilgisayarlarımız ile Televizyonlarımızda OTEF AZA'da alarm var uyarısını günde en az 40-50 kez  okuyor alarm mesajlarını görüyoruz.

Gazze'den "soba boruları" atıldığını ve TBMM'ndeki konuşmasında "İsrail'de bu soba borularından kimin öldüğünü" soran eski T.C. Başbakanı sayın Erdoğan'a cevap gibi Daniel Targerman demenin günüdür.  Sevineceğini sanmıyorum. Kendisine yanlış bilgiler takdim edenlerin azıcık utanmasına sebebiyet verse bile bu 4 yaşındaki küçük Daniel'i geri getirmeyecektir.

 

Küçük Daniel Yuvada oynarken

 

 

Daniel Gazze'deki bir UNWRA okulunun bahçesinden atılan havan mermisinin isabet etmesi ile hayatını kaybetti. Daniel henüz 4 yaşındaydı ve 3 yaşlarında iki kardeşi daha vardı. Babası Doron ve Annesi  Gila küçük kardeşleri sığınağa sokmayı becermişken Daniel'i sığınak'a sokmayı yetiştiremediler. Belki de bunu hayatları boyunca hatırlayacaklar.

 

Kibbutz Otef Aza'ya düşen havan mermilerinin yarattığı hasar , tabii ki en büyük hasar küçük Daniel'in ölümü...

 

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi