Haber Merkezi

11/08/14

Hamas bir terör örgütü müdür?

 

9 Ağustos 2001'den bir hatırlatma

Hamas amacının tüm Yahudileri öldürmek, İsraili yıkarak “nehirden denize” bir Filistin devleti kurmak olduğunu her fırsatta tekrar eder.  Roket atma, terör saldırıları ,Filistin Yönetimiyle İsrail arasındaki barış görüşmelerini baltalama nedeni de budur.

Bugünkü savaşta, dünya İsrail tarafının az sivil kayıp verdiğinden (!) şikayetçi. İsrailin az kayıp vermesinin nedeni Hamas’ın tün Yahudileri öldürmekten vaz geçtiğinden değil, sadece bunu beceremediğindendir. Hamasın büyük yerleşim merkezlerina attığı Grad, M 75 ve Fajr roketlerinin  imha gücü yüksek  fakat hedeften kilometrelerce uzağa düşen roketlerdir.

 

Dolayısıyla, bunların askeri tesislere atıldığı iddia edilemez. Saldırılar sivil yerleşim merkezlerine, sivilleri öldürme maksadıyla yapılıyorlar.   Son ay atılan 3,000 roketin önemli bir kısmı Demir Kubbe sistemi tarafından düşürülmeseydi İsrailin kayıpları çok daha fazla olurdu diye hatırlattıktan sonra, Hamasın asıl niyetinin ne olduğunu 13 yıl öncesine dönerek hatırlayalım

9 Ağustos 2001 yılında bir intihar bombacısı Yeruşalayimde Sbarro lokantasında üzerindeki bombaları patlatarak 7 si çocuk biri hamile bir kadın 15 kişinin öldürdü.

9 Ağustos 2001 de hayatını kaybedenler

 

Bu, bir sene içindeki 21 inci intihar saldırısıydı.

 

 

İntihar bombacısı İzzeddin Süheyl Al Masri Şehit ve Kudüs kahramanı ilan edildi.

 

 

 

Bombacıya yardım eden Ahlam Tamimi olaydan sonra yakalandı ve bu olaydaki rolünden dolayı 16 müebbed hapse mahkum edildi.  Tamimi 2011 de Gilad Shalit’e karşılık serbest bırakıldı, ve Ürdünde kahraman olarak karşılandı.

 

 

Hamas resmi kaynakları bunu “18 Siyonist askerin öldürüldüğü bir askeri başarı” olarak bildirirken, Barı Şeriyanın en büyük üniversitesi Al Najah’ta “Sbarro bombalanması” sergisi açılmış, sergide pizzalar ve parçalanmış insan uzuvları teşhir edilmişti. Bu sergi, arafat tarafından kapatılmıştı.

 

 İsrailin Filistin Yönetimiyle yaptığı güvenlik işbiriliği ve Yeruşalayim etrafına çekilen duvar sonucu intihar bombacıları kolayca eylem yapamıyorlar. Şimdiki terör silahı roketler ve Gazzeden İsraile kazılan tüneller.  Bunlar önlenmese savaş veya ateşkes sırasında bile Hamas yüzlerce sivil İsrailliyi öldürürdü.

Toz ve duman bazen gerçekleri görmemizi engeller.  Filistinin yaratıcı gücü “Pallywood” gerçekleri saptırır. İsrailin nasıl bir düşmanla ve neden savaştığını hatırlamada fayda var.

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi