Haber Merkezi

05/08/14

Gazze'de sivil kayıplar neden çok?

Gazze:  Ateşkesten dakikalar önce Gazze den İsrael'in çeşitli şehirlerine 30 adet roket atıldı


Israel roketlerin sivil yerleşim bölgelerinden atıldığını ve bu sebepten Gazzede sivil kayıpların ar
ttığını   belirtmekte.


Bu sabah Hindistan ın , NDTV televizyonu bizzat atılan ve kendi ekibinin kaldığı otellerinin yanında tentelerden atılan   roketlere tanıklık etti.   Gazeteciler   72 saatlik ateşkes başlamadan ateşlenen füzeleri görüntülediler.

Operasyon dün yani 4 ağustos saat 06.30 da   otelin karşısında kurulan mavi gölgelikli tentenin kurulması ile başlıyor.   Gazeteciler üç kişilik bir ekip görüyor. Bu kişiler bazen tentenin içinde bazen de ellerinde kablolar ile tentenin dışında   görünüyor.

Yaklaşık bir saat sonra ise elbiselerini değiştirip tenteyi ortaya alıp gidiyorlar.

Ertesi sabah ise ekip ateşkesin başlamasından önce kalkıp 72   saatlik ateşkes hakkında haber yapmak istiyor. Bu sırada otelin yanından roket atışı başlıyor.   Saat   08.00 de başlayacak ateşkesken tam 10 dakika   önce roketler ateşleniyor.   Bu esnada gazeteciler   büyük bir gürültü duyuyorlar.   Patlama sonrası   ortaya çıkan duman da kameraman tarafından çekiliyor.  

Patlamadan sonra gazeteciler kendilerine "İsraelin bu noktayı yakında bombayabileceği" söylendiğinden çadırın olduğu yere fazla yaklaşmaya çekiniyorlar.Bu haber gazeteciler tarafından Hindistan televizyonu NDTV   ve resmi web sitesi ndtv.com da yayınlandı.   Hamas   bu görüntülerin yayınlanmasından hoşnut değil.   Haberi yapan ekip daha önce İsrael in sivillere karlı olan yıkıcı hareketlerini gösterdiğimiz gibi   Hama sın sivillerin olduğu bölgede onların hayatını riske ederek sivillerin arasından nasıl insanları tehlikeye attığını göstermek zorundayız.

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi