Haber Merkezi

25/07/14

Hamas dünya basınına teşekkür mektubu yolladı

Kaynak: Frontpagemagazine

Sevgili Basın,

Muhteşemsiniz! İsraile karşı başlattığımız, kazanma şansımız olmayan bir savaşı,  sayenizde zaferle sonuçlandıracağımızı herkes biliyor. Verdiğinizi muazzam destek için size teşekkürü borç biliyoruz. Özellikle:

-         Bizim acılarımıza herkesinkilerden çok daha fazla yer verdiğiniz için. Örneğin Nijerya’ya ile ilgilenmeniz için orada çok daha fazla ölü gerelir. Bizim hayatımıza daha fazla kıymet verdiğiniz için mutluyuz.

-         İsraile saldırarak onların saldırmasına neden olduğumuzu hiç denecek kadar az anlatarak, burada olanlardan haberi olmayanları, İsrailin Filistilileri keyf için öldürdüğünü düşündürüyorsunuz.

Bu konuda özellikle
[Türk ve] Fransız basınına özel bir teşekkür gerekiyor. Çatışmanın neden çıktığını ve burada olanları o kadar çarpıtarak anlatıyorsunuz ki ülkenizde yaşayan Müslümanlar, Yahudilere ve sinagoglara saldırmaya veya onları açık açık tehdid etmeye başlıyorlar. Bu tabiki bizim antisemit dünya görüşümüze bire bir uyuyor (ne yazık ki aynı zamanda dünyaya İsrailin neden gerekli olduğunu da hatırlatıyor, ama olsun).

-         Durmadan kayıplarımızdan bahsederken, bu rakamların güvenilir olmadıklarını ve bunları şişirdiğimizi, ve amacımızın sivilleri - bilhassa İsrail ordusuyla çatıştığımız yerlerde canlı kalkan olarak kullanarak ölü sayısını maksimuma getirmek olduğunu kimseye açıklamıyorsunuz.

-         Elimizden gelse milyonlarca İsrailliyi öldüreceğimizi (tabiki kuruluş tüzüğümüzde bunlar yer alır) hiç bahsetmiyorsunuz. 11 Eylül’de ABD ye saldıranların ellerinden geleni yaptıkları, fakat çok daha fazla Amerikalı öldürmüş olmak istemeleri gibi, biz de İsrailin nükleer reaktörünü hedefliyoruz. Allahtan, İsrailin “orantısız” saldırılarından bahsederken soykırım fikirlerimizden hiç bahsetmiyorsunuz.

-         Gazze’deki Hıristiyanlara bile zulüm yaptığımızda bile bize cihadcı demiyorsunuz (Musulun Hıristiyanlarını zorla Müslüman yapan İŞİD gibi). Bin senedir Hıristiyanların bu bölgelerden zorla uzaklaştırlımaları, din değiştirmeye zorlanmaları, öldürülmeleri “Tekrar çarmıha gerilme” de teker teker anlatılırken, İsrail ile olan çatışmamız sırasında bundan bahsetmediğiniz için ayrıca müteşekkiriz.

-         Gazze’lilere ne kadar kötülük yaptığımızdan, örneğin İsrailin 70,000 Gazzeliye elektrik sağlayan enerji santralını bizim vurduğumuzdan bahsetmiyorsunuz. İyiki İsrailin teknisyenlerin – aptallık derecesindeki iyi niyetleriyle -  roket saldırılarımızın tehlikesine rağmen bu santralı onardıklarından da bahsetmiyorsunuz.

-         Gazzedeki rüşvet, haksız servetler ve İsraile saldırmak için inşa ettiğimiz onlarca tünelden, ve bunların sayesinde Filistinlilerin her gün daha fakirleştiğinden de fazla bahsetmiyorsunuz.

-         Filistindeki sivil ölümleri daha da fazlalaştırmak için UNRWA okullarında roket sakladığımızı, bu roketleri bulan UNRWA nın onları bize iade ettiğinden de bahsetmiyorsunuz.

-         Eski İslamcı, artık gerçeği gören Dr. Tevfik Hamid gibi bizi yerme cesaretini bulan ve Filistindeki tüm kötülüklerin kabahatini bizde bulanlara da pek yer vermiyorsunuz.  

-         Aptal İsraillilerin onları öldürmek isteyen teröristlere tıbbi yardım yaptığını da görmemezlikten geliyorsunuz.

-         İsrailin muazzam sabrını yok sayıyorsunuz. Eğer Esad’ın Suriyesi ile savaşsaydık Gazze bugün varil bombalarıyla, zehirli gazlarla ve İsrailin nokta atışla yaptığı saldırılarldan çok daha az dikkatli patlamalarla dümdüz olmuştu. Tabi anlıyoruz. Eğer bizi öldüren Suriye olsaydı umurunuzda bile olmazdık. Allahtan herkesin nefret etmeye can attığı İsrail ile savaşıyoruz da yardımlarınızı esirgemiyorsunuz.

-         Sucaia gibi yoğun sivil nüfusun yaşadığı yerlerde sakladığımız roketleri ve kazdığımız tünelleri imha etmek için, havadan bombalama yaparak binlerce sivilin ölümüne neden olmak yerine İsrailin kendi askerlerini ve subaylarını kurban ederek kara harekatına başladığına dikkat çekmiyorsunuz. Bu yardımlarınız bize  Jenin 2002 de nasıl harika haberler yaparak, İsrail ordusunun Filistinli teröristlerin İsrailli sivilleri öldürmesini önlemek için bölgeyi havadan bombalamak yerine kendine pek çok askere ve subaya mal olan kara harekatını tercih etmesini, İsrailin katliam yaptığı şeklinde sahtekarca yorumladığınız güzel günleri hatırlatıyor.

-         Bizim Arapça açık açık söylediklerimizi okurlarınız için tercüme etmemeniz de muhteşem: Böylece okurlarınız ve seyircileriniz bizim barıştan, İsrail ile gelecek savaş için silahlanmayı kastettiğimizi anlamadılar.

-         İsrail ile barışı hiçbir şartta kabul etmeyeceğimizi pek fazla açık etmiyorsunuz (2005 te Gazze’den çekildiklerinden beri onlara roket atıyoruz). Sınırlarımızı kontrol ederek aslında silahlanmamızı biraz önlediler. Ama sizin de kıymetli yardımlarınızla bir dahaki ateşkes anlaşmasında İsrailin ambargosunu kaldırıp hem roket stokumuzu tamamlıyacağız hem de kazdığımız tünelleri tekrar silahlarımızla dolduracağız. Evet haklısınız. Mısır ve diğer arap kardeşlerimizinde, onlara yarattığımız sorunlardan dolayı bize ambargo yapmaları biraz utandırıcı. Aman bunu da es geçin.

-         Lütfen, okurlarınıza ve seyircilerinize olası bir ateşkesten bahsederken hiçbir dünya kuvvetinin, Güney Lübnanda Hizbullahla beceriksiz oldukları gibi, Gazzeyi de silahsız bir bölge haline getiremiyeceğini sakın söylemeyin.

Cidden. Muhteşemsiniz. Aynen devam edin!

Sevgilerimizle

Hamas

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi