Haber Merkezi

21/11/12

Gazzeli Halil'e mektup

 

 

 

İnternette dolaşan "Boaz'dan Halil'e mektup"

 

Gazzeli Halil'e

 


Birbirimize nekadar benziyoruz biliyor musun? İkimiz de 30 yaşındayız, ikimizin de 7  yaşında bir kızı var. Her gece kızımızı sıkıca örttükten sonra sevdiğimiz kadının yanında iyice örtünerek uyuya kalıyoruz – Havalar serinlemeye başladı değil mi?

 

Sen Gazze'de ben Tel Aviv'de kızımıza iyi geceler derken alnından öpüyoruz ve yatağımızda karımıza sarılıyoruz. Uykuya dalmadan ikimizin de aklından geçenler ailelerimizi geçindirme, ekmek paramızı kazanma sorumluluğumuz, işteki yoğunluk, ve bunlardan da önemli – eşlerimize gerçek bir erkek olduğumuzu ispat etmeyi düşünürüz...değil mi Halil ;-) herhalde ikimiz de seksi düşünürüz ve bu düşüncelerle uykuya dalar gideriz.

 

Birbirimize çok benziyoruz Halil. Fakat bir farkımız var.

 

Kızın bu gece ölecek.


Bunu sabah uyandığında fark etmeyeceksin. Gece yarısı korkunç bir patlama sesiyle uyanacaksın. Bütün bina sallanacak. Çatıdan bloklar üzerine düşecek. Kızını odasına koştuğunda, kuzey duvarının yerinde yeller estiğini, ve  kızının da tamamen yanmış olarak yerde cansız yattığını göreceksin. Üzülme. Canlı canlı yanmadı. Patlamadan hemen öldü ve sonra yandı. Bu seni rahatlattı mı? Rahatlatmadı mı? Ansızın, tanımadığın, kendini Cemil diye tanıtan biri peydahlanacak ve kızının cesedinin resimlerini çekmeye başlayacak.

 

Siyonist domuzlara hiddetlenip sövmeye başlamadan,  önce biraz komşun İmad'dan bahsedelim.


Hatırlarsın, geçen sene senden borç istemeye gelmişti. Biliyorum, paran olsaydı seve seve verirdin.  Ama üzülme. Bir yolunu buldu: Evinde bir odayı ayda 2,000 şekele birisine kiraladı. Ve senin ruhun bile duymadan geçen sene İmadın evinin odalarından biri Kassam roketleriyle dolduruldu. Kassam Roketlerini biliyorsun değil mi?


İçlerinde 10 kg patlayıcı madde olan 2 metrelik borular. Bu odada 50 tane roket vardı. Ve Halil, bu roketlerin olduğu odanın bir duvarı, aynı zamanda kızının yattığı odanın duvarıydı. Yani kızın her gece kafasını yarım ton patlayıcının yanında yastığa koyuyordu. Sen nasıl bu kadar rahat uyuyordun? Ne? İmad sana bunu söylemedi mi?


Ama dur. İmad'a kızma. Geçim sorunları var ve tek derdi çocuklarına yiyecek bulabilmek.  Ümitsizdi ve her şeyi göze almıştı. Odanın kirasını ödeyen Cemil de, buranın sadece bir depo olduğunu, ve zaten kimsenin bu roketleri kullanmayacağına onu ikna etmişti.

 

Şimdi İmad'ı bir yana bırakalım; biraz şu roketlerden ve neden kötü olduklarından bahsedelim.Roket nedir Halil? Roket bir mermi gibidir. Nereye nişanlarsan orayı vurursun. Fakat bir silahın aksine,  roketlerin menzillerini büyüten motorları vardır. Örneğin Kassamın menzili 10 kilometredir

 

Peki bu roketlerle 10 kilometre uzaktaki birine nasıl nişan alırsın? Alamazsın. Aşağı yukarı kestirirsin. Ve bir hedefi vurmak için on roket birden atarsın. Buna "salvo" diyoruz. Nereyi vuracağın çok umurunda değilse roket kullanırsın. Örneğin bir çocuk yuvası vurmak istiyorsan, bir sürü roketi o şehre doğru ateşlersin.


Dünya bunun adına "terör" der.


Ve İsrailliler terörden nefret ederler. Belki garip, ama vatandaşlarımızın emniyette olmasını isteriz.


Bunun için milyonlarca dolar harcayıp, biz de misiller geliştiriyoruz. Misil ne midir? Rokete benzer ama nişanladığın yere tam isabet eder. Bu misiller, roket atıcıları ve roket depolarını hassasiyetle ve kusursuzca imha edebilmemizi sağlar.  Bu hedefleri vurmak için o istikamete onlarca roket atar, ve bir tanesinin bu hedefi vuracağını umabilirdik. Ama o zaman senin vatandaşlarının bir çoğunu da tehlikeye atardık. Bunu istemeyiz. Dolayısıyla çok gelişmiş, muazzam pahalı ve hedeflerini büyük bir hassasiyetle vurabilen misiller kullanıp roket depolarınızı imha ediyoruz. Ne yazık ki bazen masum bir kız çocuğu başını bu roketlere dayayıp uyumuş oluyor. Ama bekle! Siyonist domuzlara veryansın etmeden biraz da Cemilden bahsedelim.

 

Cemil bir Hamas aktivisti. Görevi, İmad'ın evi gibi roketleri saklayabileceği depolar bulmak. Bu kadar.  Yani bir nevi levazım Subayı, ama dahası var. Cemil'e bazı talimatlar verilmiş:

 

Öncelikle bu depolar birbirlerine yakın olmayacaklar. İkincisi, depolar yerleşim yerlerinde olacaklar. Apartmanlarda. Çocuk yuvalarında.  Hastanelerde ve İhtiyarlar yurtlarında. Kızının başını koyduğu duvarın arkasında. Nedenini biliyor musun? Senin kızının ölmesi Cemil'in umurunda bile değil.  Daha da kötüsü, iPhone'u ile gelip kızının yanmış cesedinin fotograflarını çekecek ve Youtube' a koyacak. Aynen "Bulut Sütunu" operasyonu'nun ilk gününde yaptıkları gibi.

 

 Şimdi kızabilir, köpürebilirsin. Ama Cemil'e

Ama Halil dostum, Cemile kızmak yetmez. Hamas'a bozulman lazım. Senin başındaki hükümet, ve bu stratejiye karar veren onlar. Hamas, silah depolarının ve roket atıcılarının büyük bir kısmını senin evinin yanına, hastanelerin yakınlarına yerleştirir. Amacı, hem bizden hem sizden sivillerinizin ölümü. Hamas devrilmelidir!

 


 

Hamas'a nasıl mı kızılır? İnternet. Arkadaşlar. Protesto yürüyüşleri. Baş kaldırma. Kınama. Örgütlenme. Bloglama. Basınla konuşmalar. Hamasın yerine, önceliği senin işine, geleceğine, kızına veren bir hükümet başa gelmeli. Kızını düşün. Barışı düşün.

 

İnan bana. Bize roket atmak yerine barışla işbirliği için elini uzattığın gün, kızının sabah uyanıp emniyetle gelecek planları yapacağı gündür.

 

Ve ilk adımı sen atmalısın Halil.


İyi geceler


Boaz

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi