Haber Merkezi

21/11/12

Tel Avivin Ortasında bir Otobüste patlama

Bugün öğlen saatlerinde Tel Avivin merkezinde bir otobüse bombalı bir saldırı yapıldı. Senelerden beri görülmeyen bombalı terör tekrar geri dönüyor.

 

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, sarı – yeşi kazaklı, kısa boylu toplu bir erkek otobüsün kapısı açıldığında içeri bir çanta açıp kaçmaya başladı. Bundan birkaç saniye sonra çanta otobüste patladı.

 

Başka bir otobüste bulunana ikinci bir bomba patlamadan etkisiz hale getirildi.

 

İlk haberlere kadar bu patlama can kaybına neden olmadı, fakat aralarında ikisinin ağır olduğu 201kadar yaralı var.

 

Tel Aviv polisi saldıryı yapanın başka saldırılarda da bulunabileceğini düşünerek alarma geçti ve saldırganı arıyor.

 

Bu bombalama, Hamas'ın youtube a kötü bir ibraniceyle koyduğu ve "Bizi bekleyin Yahudiler. Kahvelerde Otobüslerde bekleyin. Uyumayın. Sizi de halledeceğiz" mesajını veren videodan birkaç gün sonra meydana geldi.

 

Alınan ilk haberlere göre, Tel avivde bir otobüse saldırıldığı haberiyle Gazze'de sevinç gösterileri başladı.

 

Tel Avivdeki saldırı, T:C: Dışişleri bakanı Davutoğlu'nun Gazze ziyareti ve "ateşles sağlandı" bildirisnden saatler sonra meydana geldi. Bu saldırıyla birlikte, güney İsraildeki şehirlere   roket saldırısı devam ediyor. İsrail uçakları Gazze'de dün 50 hedefin bombalandığını, bunların arasında Hamasın finans kurumları, ve birçok roket atar olduğu bildirildi.

 

 

(צילום: יואל פלדמן )

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi