Haber Merkezi

19/11/12

Ayıptır, Günahtır, şerefsizliktir

 

 

Filistin propagandası kendi öldürdüğü çocukları bile kullanıyor !

 

 

 

 

 

 

« Cansız çocuğu kucakladılar »

« Kandil ve Haniye’nin Gazze’deki en zor anları ! »

« İsrail öldürüyor dünya seyrediyor! »

« Yürekleri sızlatan fotoğraf »

« Gazze'deki katliamın en acı karesi»

 

Bu başlıklar 16 Kasım günü tüm basına damgasını vuran habere ait : Gazze'ye giden Mısır Başbakanı Hişam Kandil, Şifa Hastanesini ziyareti sırasında Hamas Başbakanı İsmail Haniye ile birlikte yaralananları ziyaret ederken, « İsrail saldırısında » hayatını kaybeden küçük bir çocuğun cansız bedeni ile yüzyüze gelmişler.

 

Derin bir sessizliğin yaşandığı o an Mısır Başbakanı Kandil, küçük çocuğu alnından öperek yaşadığı derin acıyı gözler önüne sermiş.


Ziyaret sonrası, utanmaz, arlanmaz Haniye, kameralar karşısında, ''Ellerimizde şehit bir çocuğun bize emanet bıraktığı kanı var'' demiş !

 

4 yaşındaki Mahmoud Sadallah 15 Kasım’da Cebaliye’de evinin önünde bir patlama sonucu ölmüştü.  Hamas derhal suçu İsrail’e yüklemişti. Fakat İsrail, o bölgede herhangi bir saldırıda bulunmadığını ve kesinlikle olayla ilgisi olmadığını belirtmişti. (1)

 

17 Kasım’da The Telegraph gazetesi,  hayatını kaybeden tüm Filistinlilerin İsrail hava saldırıları sonucunda ölmediğini gösteren işaretler olduğunu, ve dört yaşındaki Mahmoud Sadallah’ın, İsrail tarafından değil, hedefini şaşıran bir Filistin füzesi ile öldüğünün ortaya çıktığını yazdı. (2)

 

Reuters haber ajansı da İsrail’i suçlayan tüm fotoğraflarının açıklamalarında gerekli düzeltmeleri yaptı.(3)

 

CNN televizyonu, Pazar günü “Don Lemon” programında düzeltmeyi yayınladı. (4)

 

***

 

Anlaşılan, Hamas’a çocukları canlı kalkan olarak kullanmak yetmiyor ki şimdi kendi öldürdüğü çocukları bile propaganda malzemesi olarak kullanmaktadır.

 

İSK’nın yayınladığı istatistiklere göre, son günlerdeki şiddet olaylarında İsrail’e fırlatılan 824 adet roketin 100 tanesi Gazze’ye düşmüştür!  (5)

 

Bugün Mahmoud Sadallah’ı bir Hamas füzesinin öldürdüğü kesinlik kazandığına göre, Türk medyası da acilen gerekli düzeltmeyi yapmalı ve artık her olayda İsrail’i suçlamadan evvel azıcık araştırma gayreti göstermelidir. « Kopyala-yapıştır-kışkırt » gazetecilik değildir.

 

Yalancı Başbakan bozması Haniye’nin TBBM’de alkışlarla karşılandığı günü nefretle hatırlıyoruz.

 

Erdoğan Türk-Mısır İş Forumu’nda bakın ne demiş :

«İsrail çocuklara acımaz. İşte dün (Hamaslı Başbakan) İsmail Haniye kardeşimizin kucağındaki yavruyu gördünüz. Onlar 9 aylık yavruları vuracak kadar acımasız. Cumhurbaşkanlarına malum Davos’ta da söylemiştim. ‘Siz çocukları öldürmeyi gayet iyi bilirsiniz. Siz orantısız güç kullanmayı gayet iyi bilirsiniz. Çünkü sizde adalet diye bir şey yok. İnsaf diye bir şey yok. Siz zulmederek, ezerek yükselmeyi hep kendinize ideal edinmişsiniz»

 

Siz de duymuşsunuzdur Sayın Erdoğan, Haniye kardeşinizin kucağındaki yavruyu Haniye kardeşiniz vurmuş.

Size üç sorumuz var :

İsrail’den özür dileyecek misiniz ?

Hamas’a, « Siz çocukları öldürmeyi gayet iyi bilirsiniz » diyecek misiniz ?

Kardeşiniz Haniye’ye, « Yalan konuşmak, ölü çocukları propaganda aracı yapmak şerefsizliktir » diyecek misiniz ?

 

 

 

 

 

 

Alegresse Delail 

Not : Mahmoud Sadallah ile ilgili suçlamanın yanlış olduğuna inandığından günlerdir inatla haberi araştıran Elder of Ziyon sitesine tebrikler ! (
www.elderofziyon.blogspot.ch)

 

 

1-      http://www.nytimes.com/2012/11/17/world/middleeast/in-gaza-tragic-result-for-misplaced-hopes-of-cease-fire.html?_r=1&

2-     http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/israel/9685564/Israeli-forces-prepare-for-war-as-troops-mass-on-Gaza-border.html

3-     http://www.camera.org/index.asp?x_context=2&x_outlet=147&x_article=2329

4-     http://elderofziyon.blogspot.ch/2012/11/elder-gets-results-cnn-retracts.html

5-     http://www.algemeiner.com/2012/11/18/shocking-evidence-indicates-child-whose-death-was-blamed-on-israel-was-actually-killed-by-hamas-rocket-video/ 

         6- http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?  aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1108356&CategoryID=81

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi