Haber Merkezi

15/11/12

Hamas'ın canlı kalkanları

 

« FUTBOL OYNARKEN ÖLDÜRÜLEN ÇOCUKLAR » :

 

 

http://elderofziyon.blogspot.ch/2012/11/latest-shahid-shows-that-israel-didnt.html

 

İsrail’in Cumartesi günü sivilleri hedef almadığını ispat eden “şehit”

 

Cumartesi akşamı, Gazze’den yapılan saldırıda İsrail toprakları içinde bir İsrail askeri aracı tanksavar füzesiyle vurulmuş, akabinde İsrail, Sajaiya bölgesinde saldırının yapıldığı siti bombalamıştı.

 

Dört sivilin ölümüne sebep olan olayda İSK bir hata yapmış gibi görünüyordu. Hatta Filistin İnsan Hakları Merkezi ölenlerden ikisinin “futbol oynayan çocuklar” olduğunu söylemişti.

 

Ama şimdi görülüyor ki hiçbir hata yapılmamış.


İsrail’e yapılan saldırının sorumluluğunu (diğer gruplarla birlikte) üstlenen Hamas, bugün El Kassam Tugayları mensubu olan "mücahit" Muhammed Ziyad’ın öldüğünü beyan etti. (1)


Ziyad, Cumartesi gecesi tanksavar saldırısını yapanlara karşı İsrail’in misilleme saldırısında  aldığı yaralar sonucu öldü.


Masumların ölmesi üzücü olsa da, vurulan “futbol sahasının”, aynen İsrail'in iddia ettiği gibi, saldırının yapıldığı yer olduğu ve “orada oynayan çocukların” Hamas’ın canlı kalkanları olduğu ortaya çıkmıştır.

 

 

1- http://www.alqassam.ps/arabic/news1.php?id=29489

 

Tercüme : Alegresse Delail

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi