Haber Merkezi

23/10/12

Cenin'de Teröre ödül

 

 

Kaynak: Terrorism İnfo

 

 

Kahire merkezli Arap Avukatlar derneği intihar bombacısı Hinadi Jaradat'ın ailesine bir törenle plaka hediye etti  (Kaynak: Hamas Forum 13 Ekim 2012)

 

                 

 

Arap Avukatlar Birliği (AAB) nin dört temsilcisi intiharının yıldönümü 12 Ekim'de Hinadi Jaradat'ın terör eylemini anma merasimi düzenlediler. İslami Cihad örgütüne bağlı olan Hinadi, 4 Ekim 2003 te Hayfa'daki Maxim lokantasında vücuduna bağlı bir bombayı patlatarak 21 kişinin ölümüne ve 50 kişinin yaralanmaına sebep olmuştu.

 

 

               

                                     Hinadi

 

                                                 ve kurbanları

 

            

 

 

Jaradat ailesinin evinde yapılan törende, AAB bu terör saldırısından duyduğu gururu belirtti ve örgütün teşekkürlerini sunan bir plaka hediye etti.  Örgüt sözcüsünün belirttiğine göre AAB aileye ödül vermeye geçtiğimiz Eylül karar vermişti.

 

Bu ödülün verilmesi Filistin ve genellikle Arap – İslam kültüründe teröristleri ululaştırmanın bir başka örneği. Hinadi hakkında 2005 te Filistin Yönetimi 2005 te bir şiir kitabı yayınlamış, ve zamanında Filistin Kültür bakanlığınca ayın kitabı seçilmişti.

 

Filistin Yönetiminde teröristler ve yaptıkları methedilir. İsimleri sokaklara, okullara, derneklere ve yazlık çocuk kamplarına verilir. Örneğin Ramallah'taki bir meydana 2010'da, 1978 de kanlı sahil şeridi katliamını yapan Dalal Al Magribi, diğer bir meydana da sayısız İsraillinin  ölümüne neden olan Yehya Ayaş adı verilmişti.

 

Jaradat ailesine verilen ödül "AAB Filistin kolu tarafından intihar bombacısı'nın yaptığı eylemin anısına" yazıyor.

 

Arap Avukatlar Birliği 1944 te Kahirede kurulan bir örgüttür, ve 15 ülkedeki Arap Avukatları ve 27 örgütü bir çatı altında toplar. AAB, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi ve UNESCO'ya danışmanlık yapar; Uluslararası Suç Mahkemesi üyesi, ve Uluslararası Fransız Avukatlar örgütü, Uluslararası hukuki yardım konsortyumlarına da üyedir.

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi