Haber Merkezi

20/01/11

HAMAS’I DESTEKLEMEK NE DEMEKTİR ?

 

 

« Görünürde ‘ılımlı’ bir müslümanın hakikatten ılımlı olup olmadığını öğrenmek için ona Hamas terörist örgüt müdür diye sorun. »


Andrew C. McCarthy, Why They Can’t Condemn Hamas, National Review Online, 28.8.2010

                                   

 


http://www.habereditor.com/news_detail.php?id=73853 13 Ocak 2011


 
Erdoğan: Hamas'ın Yanındayız
 « Gazze'yi kontrol eden Hamas hareketini de değerlendiren Başbakan Erdoğan, Hamas'ı bir terör örgütü değil, direniş hareketi olarak gördüğünü vurguladı. Erdoğan, "Haklı olduğu sürece Hamas hareketinin şu ana kadar hep yanında olduk. Bugün de yanındayım, bunu açıkça söylüyorum." dedi.

 

Erdoğan, şöyle devam etti: "Çünkü Hamas hareketini, topraklarının savunmasını yapan bir hareket olarak görüyorum. Bir siyasi hareket olarak görüyorum. Bir siyasi hareket olarak da seçimlere girmiş ve kazanmış bir partidir aynı zamanda. Seçim kazandığı halde onları iktidardan indirenlerin demokrasi karşıtı olduğunu görüyorum. Bunu da çok açık ve net olarak söylüyorum. Orada siyasi olarak kendilerine bir süreç tanınmamıştır ve ellerinden bütün imkanları alınmıştır. Onları başarısızlığa mahkum etmek istemişlerdir. Meclis Başkanı İsrail tarafından hapse atılmıştır, bakanlar hapse atılmıştır, milletvekilleri hapse atılmıştır. Bu nasıl demokrasi? Bunu anlamak mümkün değil."

 

Ortadoğu Dörtlüsü'nün Elçisi eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'la da bu görüşlerini paylaştığını belirten Erdoğan, Hamas'ın masada olmadığı bir barış sürecinin başarılı olamayacağı görüşünü aktardığını dile getirdi. Erdoğan, El Fetih ve Hamas'ın Filistin'in önemli unsurları olduğunu, yalnızca birini muhatap olarak barışın sağlanamayacağını Blari'e de anlattığını dile getirdi. »  


--------------------------------------------------


Hamas der ki…

 

Biz, asla ve asla Filistin toprakları üzerinde kurulan işgalci İsrail devletini tanımadık ve tanımayacağız!  (1)

 

« Filistin » dediğimizde, Akdeniz’den Ürdün nehrine, Refah'tan Nakura'ya kadar olan topraklardan bahsediyoruz (1).

 

« Direniş » hereketimizin amacı « bütün »  Filistin’i özgür kılmaktır (1).

 

Şimdi « direniş » ne demektir, « savunduğumuz topraklar » neresidir, anladınız mı ?

 

Devam edebiliriz.

 

Bir kerecik Kurulus Bildirgemizi okumak zahmetine katlanırsanız, soykırım çağrımızı daha iyi anlayacaksınız  (2) :

 

İsrailin, « İslâm onu yok edinceye kadar » varolma hakkı  vardır,

 

Hareketimizin anayasası Kuran, yolu cihad ve Allah rızası için ölmek en yüce arzusudur, cihad her Müslüman için bireysel bir vazifedir,

 

Yahudilerin Filistin'in işgali karşısında cihad bayrağını kaldırmak bir zorunluluktur,

 

Filistin'deki sorunun cihad dışında başka bir çözümü yoktur,

 

Resmi teşebbüsler, girişimler, öneriler ve uluslar arası konferansların tümü zaman kaybı ve faydasız çabalardır,

 

İslami Direniş Hareketi Filistin Toprağı'nın, kıyamet gününe kadar gelecek Müslüman nesiller için kutsanmış ve adanmış bir İslami Vakf toprağı olduğuna inanır, tümü ya da bir kısmı parçalanıp harcanamaz, tümü ya da bir kısmı –düşmana- bırakılamaz, ve bu, Filistin Toprağı'na hakim olan İslam Şeriatının bir kanunudur, 

 

Siyonizm'in uşakları mücadelenin devamlılığına mani olmak için HAMAS savaşçılarının yoluna engeller koyarsa, ne kadar zaman alırsa alsın İslami Direniş Hareketi Allah'ın vaadinin gerçekleşmesini arzu edecektir. Hz. Peygamber (Allah O'na salat ve selam etsin) buyurmuştu ki:


“Müslümanlar Yahudilerle savaşmadan – ki bu savaşta Yahudi taşların ve ağaçların arkasında saklanacaktır- kıyamet günü gelmeyecektir.
O günde taşlar ve ağaçlar Ey Müslümanlar! Ey Abdullah! arkamda Yahudi var, gel ve öldür onu! diyecektir”,

 

Siyonizm'in karşısındaki mücadele çemberinden ayrılmak büyük bir ihanettir. Ve lanet de bunu yapanın üzerine olsun!

 

Bunların hepsi ve daha birçoğu Kuruluş Bildirgemizde yazılıdır.

 

Ne demiş Dış İşleri Bakanımız Mahmut Zahar ?

 

« İlk olarak, HAMAS Hareketi insanları İslam dinine çağıran bir davet hareketidir. Yani HAMAS insanları İslam'a göre hareket etmeye yönlendirmek, semavi hükümlerle hüküm etmeye çağırır. (…) Sonra, HAMAS Hareketi, davet hareketiyle beraber vatanını özgürleştirmesi içinde kurulmuş bir harekettir. Bu yüzden vatanı işgal edenleri karşısına alır. Hedefi de Müslümanların bir biriyle ilişkilerini ciddi bir şekilde olumsuz yönden etkileyen ve en önemlisi kutsal mekân Mescid-i Aksa için işgalciyi kendi ülkesinden kovmaktır. » (3)

 

Cihad yolunda Yahudileri yok etmek için (4), halkımızın yapması gereken  bazı « fedakârlıklar » vardır.

 

Başbakanımız Henniye’nin dediği gibi,

 

« Biz bir şahadet milletiyiz, şahadeti arayan bir milletiz, Allah uğruna cihad milletiyiz. » (5).

 

Biz çocuklarımızı ufak yaştan şehadete hazırlarız,


Okullarda, televizyonlarda çocuk programlarımızda, eğitim kamplarımızda onlara Yahudileri öldürmeyi ve cihad için ölmeye hazır olmayı öğretiriz (6).


Biz, kadın, çoluk, çocuk, herkesi canlı kalkan olarak kullanırız, Filistin halkı için ölüm, kadınların ve tüm insanlarımızın mükemmelliğe ulaştığı bir endüstri olmuştur (7).


Vicdan sahibi İsraillilerin saldırılarından korunmak için, bomba imalathanelerimizi sivil halkın yoğun olarak yaşadığı yerlere, mayınlarımızı hastanelerin etrafına, silahlarımızı kışla olarak kullandığımız camilere yerleştiririz (8).

 

Şimdi, bizim kim olduğumuzu anladınız mı?

 

Asla İsrail ile barış yapmayacağımızı, amacımızın İsrail Devletini yıkıp, yerine İslamî Filistin devletini kurmak olduğunu anladınız mı ?

Şimdi, bizi, « topraklarının savunmasını yapan direniş hareketi » olarak gören ve yanımızda olanların neyi desteklediğini iyice  anladınız mı ?

Bakın Gazze’deki kendi gençlerimiz bizi nasıl tarif ediyor :

 

"toplumumuza kötü huylu bir kanser gibi yayılmış ve yayılırken en son sağlıklı hücreyi, en son farklı görüşü, en son hayali bile yok etmeye kararlı, hepimizi felç eden, bir terör saltanatı örgütü" (9).

 

Bizim, « seçim kazanan siyasi hareket » olarak, « demokrasi aracı » sayesinde, Gazze’ye şeriatı nasıl getirdiğimize de bir bakın. Gazzelilerin yaşamları hakkında biraz bilgi edinin !

 

Bir otelde kadının biri nargile içerse, o oteli kapatırız, çünkü kadınlarımızın kamusal alanda nargile içmesi yasaktır (10).


Ahlâksız kadınları hapse atarız (11).


Kadınların, kendi güvenliklerini ve geleneklerimizi korumak için, motorsiklete binmelerini yasakladık (12).


Kadınlarımızın % 77’si, kocaları veya aileleri tarafından şiddete maruz kalmaktadırlar (13).


Erkek berberlerin kadınların saçlarını taraması yasaklanmıştır (14).


İç çamaşırı satan mağazalarda, vitrinlerdeki mankenlerin ahlaksız biçimde giydirilmelerini ve Gazze’de alkol tüketimini yasakladık (15).


Plajlarda kadınların hicapsız bulunmaları ve yüksek sesle gülmeleri yasaktır (16).


Hristiyanlar dahil, tüm kız talebeler okula türbanlı, uzun ve geniş bir elbise ile gelir, kız okullarına erkek ögretmenler yerine kadınlar getirilecektir. Bundan böyle Gazze’de Hicret takvimi kullanılacaktır ve Noel ve yılbaşı bayramlarına tekabül eden senelik 3 izin günümüz iptal edilmiştir (17).

 

Dahası, Fatah’lı Müslüman kardeşlerimize işkenceler ederiz (18).


Camileri kullanmamızı protesto etmek için vatandaşlarımız Cuma namazını sokaklarda kılma cesareti gösterince, onların da kemiklerini kırarız, bayram gününde gösteri yapan Fatahçıları öldürürüz (19).
Gazetecileri tehdit ve tacizle baskı altında tutar, sendikalarını kapatır, işimize gelmeyenleri tutuklarız (20).


Şüphelendiğimiz işbirlikçilerini kurşuna dizeriz (21).    

 

Bizi iyice anlayın ki, destekçilerimizi de anlayabilesiniz.

 

 


      


Not : Hamas'ın İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın  Özgürlük Filosunu Gazze’ye Erdoğan’ın gönderdiğini zannettiklerini,

 

Hamas Başbakanı Henniye’nin, Erdoğan ve Ak Parti siyasetini « Türkiye’nin Kudüs’e geri dönüşü » olarak algıladığını

 

biliyor muydunuz ? 

                                        


Hamas'ın İzzeddin El-Kassam Tugayları Haber Sitesinden:


“Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Başbakan Erdoğan'ın Gazze konusunda verdiği desteğe teşekkür etmek amacıyla bir jest olarak, yeni doğan torununa Erdoğan adını verdi. Başbakan Erdoğan'ın Gazze'ye yardım gemileri (Özgürlük Filosu)   göndermesiyle Erdoğan'ın Gazze Şeridi'ndeki popülaritesinin çok yükseklere tırmandığı da kaydedildi.”


 ( http://www.qassam.ps/tur/news-2387-Haniye_Torununa_Erdoan_ismi_verdi.html)


Filistin’e Özgürlük Konvoyu’nun temsil heyetini makamında kabul eden Haniye, konuşmasında Türk halkına teşekkür etti ve “Türkiye tarih boyunca hiç Filistin’i terk etmedi. Sadece bir dönem bu ilgi kayboldu. Fakat şimdi Türkiye bütün gücü ve kuvvetiyle Filistin’e, Kudüs’e geri dönüyor. Bu Allahın bir lütfu. Türk halkının adaleti. Bu ayrıca Başbakan Erdoğan’ın da asaletidir. Bu AK Parti siyasetinin de bir parçasıdır” dedi.

 

(http://www.haberpan.com/haniyeden-erdogana-mektup-haberi/)

 


AÇIKLAMA NOTLARI                 

                                                        

1- Israil’in tanınmaması, « tüm » Filistin’in kurtarılması amacı

 

http://www.izmirdeyasam.com/haberler/81672/11 (16.12.2010)
« Hamas hareketinin Başbakanı İsmail Haniyye, Hamas'ın kuruluşunun 23. yıldönümü nedeniyle Gazze'de düzenlenen ve binlerce Hamas taraftarının katıldığı kutlamalarda yaptığı konuşmada, "5 yıl önce hükümetimizi kurarken söylediğimizi bugün yine tekrarlıyoruz: İsrail'i asla tanımayacağız" dedi.
"Denizden nehre, Refah'tan Nakura'ya kadar"


Haniye, Filistin ve yeşil Hamas bayraklarıyla donanan, İsrail tarafından düzenlenen suikastlarda hayatını yitiren Hamas liderlerinin posterlerinin de bulunduğu tören alanındaki kalabalığa hitap ederken, "Hamas, Filistin halkının haklarının, temel Filistin ilkelerinin sadık bekçisi olacaktır" diye konuştu. Filistin topraklarında işgale yer olmadığını, işgalin bir geleceğinin bulunmadığını ifade eden Haniye, Filistin topraklarını "denizden nehre, Refah'tan Nakura'ya kadar" şeklinde tanımladı ».

http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=18286


İsmail Heniyye İle Röportaj –Alman Welt Zeitung gazetesinin Haksözhaber.net sitesinin aracılığıyla yaptığı röportaj – 11.12.2010 (9) –


« HAMAS olarak bizim görüşlerimize gelecek olursak; biz asla ve asla Filistin toprakları üzerinde kurulan işgalci İsrail devletini tanımadık ve tanımayacağız! »

 

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/121978


Hamas liderlerinden Al-Zahar : « Bizim iki önemli temelimiz var: biri Kuran, diğeri kehanet. Kuran temelimiz: Al-Israa Sura [Bölüm 17] deki ilahi söze göre, biz mübarek Mescid-i Aksa’yı kurtaracağız ve oraya ilk defaki gibi gireceğiz. Kehanet temeli ise, peygamber Muhammed’in, İslam her eve girecek ve tüm dünyaya yayılacaktır mesajıdır. (...) Duruşumuz, Filistini, tüm Filistini özgür kılmaktır.

http://www.time.com/time/world/article/0,8599,188137,00.html


Hamas Oslo barış sürecine karşıdır çünkü bu süreç İsrail'in varlığını tanımayı dahil eder. Hamas, 1990'ların ortalarında İsrail şehirlerine intihar bombacıları dalgaları göndererek bu süreci sabote etmeye çalışmıştır.  Örgütün nihai hedefi, bütün İsrail’i kapsayan 1948 öncesi Filistininde, bir İslam devleti oluşturmaktır.

 

2- http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=72832

 


3- http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=72940 Hamas Dış İşleri Bakanı Mahmut Zahar'la Röportaj, 10 Aralık 2010

 

4- Hamas’ın El-Aksa Televizyonundan Yahudileri öldürme çağrıları


http://www.youtube.com/watch?v=i08L09V0_sg&feature=player_embedded#!

 


 

Fathi Hammad, Hamas milletvekili -29.9.2008: Allahın lütfuyla, bir tek Yahudi öldürmek, 30 milyon Yahudi öldürmek gibidir.

 

  
Wael Al-Zarad – Hamas din adamı – 25.3.2008: Biz Müslümanların onlara karşı kan davamız, onlar Allah’ın izniyle yok olunca bitecektir.

  


Muhsen Abu-Ita, Hamas din adamı – 15.10.2008: Burada, Filistin’de, Yahudilerin yok olması, Filistin için en muhteşem lütuflardan biridir.


5- http://www.memritv.org/clip/en/2691.htm - Hamas Başbakanı Henniye, Al-Aqsa TV (Hamas/Gaza) – 15.11.2010


6- Cocukları şehadete hazırlamak

  

 

http://www.youtube.com/watch?v=YIBNRVgq59Y&feature=player_embedded#!


                     
Cocuklara soruluyor : Yolunuz ?  Cocuklar hep birlikte cevap veriyorlar : Cihad !


http://www.youtube.com/watch?v=YIBNRVgq59Y&feature=player_embedded#!

 

                

Hamas TV’nin programında fon müziği sözlerinden :Ellerimizde makinalı tüfek ve Kuran

http://www.youtube.com/watch?v=YIBNRVgq59Y&feature=player_embedded#!


                

El-Aksa için ruhunu nasıl feda edeceksin sorusuna çocuğun cevabı: Şehit olacağım.
http://www.youtube.com/watch?v=YuX2Ma-GqUk


 

7- Kadın, yaşlı, çoluk, çocuk canlı kalkanlar

 

  

 

Hamas Milletvekili Fathi Hammad’ın El-Aqsa TV’de konuşması (29.2.2008) : Allahın düşmanları, Filistin halkının öldürme ve ölümü isteme metodları gelistirdiğini bilmiyorlar. Filistin halkı için ölüm, kadınların ve tüm insanlarımızın mükemmelliğe ulaştığı bir endüstri olmuştur. Yaşlılar, mücahitler ve çocuklar bunda mükemmeldirler ve bu sebeple çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve mücahitler, siyonist bomba makinasına meydan okuyarak, canlı kalkan olmuşlardır. Siyonist düşmana, « sizin hayatı arzuladığınız gibi, biz ölümü arzuluyoruz » der gibi.
http://www.youtube.com/watch?v=g0wJXf2nt4Y&feature=player_embedded#!

 


8-  Sivillerin arasına karargâh kurmak, hastane ve camileri kullanmak
http://www.jpost.com/Israel/Article.aspx?id=171009
http://middleeast.about.com/od/palestinepalestinians/a/me090423c.htm
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=177639&page=5
http://www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=170992
http://www.haaretz.com/news/hamas-captives-tell-shin-bet-we-used-gaza-mosques-to-hide-arms-for-training-1.269046
Cebaliye’den Hamas üyesi Ramzi Abed-Rabo, sorgulamada Hamas silahlarının saklandığı yerleri söyledi (tünellerde, militanların evlerinde, limon tarlalarında ve camilerde).
http://www.israeltoday.co.il/default.aspx?tabid=178&nid=17983
http://israilblogu.com/2011/01/14/hamasi-taniyalim/
“Hamas, 2008 yılındaki Gazze Savaşı sırasında, karargâhlarını kasıtlı olarak Filistinli sivil halkın yoğun olarak yaşadığı yerlere inşa etmiş, bu bölgelerden İsrail’e füze saldırılarında bulunmuş ve mevzilerini korumak için sivil halkı canlı kalkan olarak kullanarak Filistinli sivillerin hayatlarını da hiçe saymıştır. “

9-  Gazze Gençliğinin Manifestosu   /dunyada_bugun/1454.htm

10- http://www.israel7.com/2010/09/le-hamas-attaque-a-nouveau-les-femmes/ 

11- http://therese-zrihen-dvir.over-blog.com/article-gaza-le-hamas-incarcere-les-femmes-immorales-64387323.html

                        

12- http://www.rtbf.be/info/economie/le-hamas-interdit-le-scooter-et-la-moto-aux-femmes-de-gaza-149179
13- http://www.lepost.fr/article/2010/01/03/1868775_les-femmes-de-gaza-maltraitees-depuis-la-prise-de-controle-du-hamas.html 03/01/2010
14- http://www.lemonde.fr/proche-orient/article/2010/03/04/gaza-le-hamas-interdit-les-salons-de-beaute-aux-hommes_1314622_3218.html 
15- http://www.sunnisme.com/article-hamas-la-vente-de-lingerie-reglementee-54615031.html
16-  http://jss.over-blog.com/article-33549604.html
17- http://www.francesoir.fr/etranger/gaza-les-ecolieres-chretiennes-obligees-de-porter-le-voile
      http://www.objectivite.org/emirat-islamique-hamas

 

18- İşkence

 


 
http://www.youtube.com/watch?v=0QFvN0MVie8
http://www.youtube.com/watch?v=N9lS7PfFXDI 

 

19- Halkına şiddet uygulaması

 


http://www.youtube.com/watch?v=ybShX_nj2uc
http://www.youtube.com/watch?v=ND9CDzsxzTk


20- Gazetecilere baskı


http://ucipliban.org/arabic/index.php?option=com_content&task=view&id=1271&Itemid=251
http://www1.alliancefr.com/la-liberte-d-expression-version-hamas-news10,31,2472.html
http://fr.rsf.org/territoires-palestiniens-la-force-executive-branche-armee-27-04-2010,37175.html


21- Şüpheli İşbirlikçilere ölüm


http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=339644
http://www.stargazete.com/dunya/israil-cekildi-hamas-ve-el-fetih-yeniden-kapisti-163822.htm
http://www.medya73.com/haber/hamas-isbirlikci-iki-kisiyi-infaz-etti.html

Alegresse Delail

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi