Haber Merkezi

13/03/12

Erdoğanın kardeşleri

 

Başbakan Erdoğan bugün AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada İsrail ile Gazzede – bütün dünyaca terörist olarak kabul edilen – İslami Cihad ve halk Direniş komiteleri arasındaki çatışmaya atfen İsraile, kendisinden şimdiye kadar pek duymadığımız suçlamalarla çattı.  Ne katliam kaldı ne de soykırım:

 

" Dünyanın en büyük açık hava hapisanesi Gazzede katliamı sürdürmekle " suçladığı İsrail..."Filistinde 20. yüzyılın başından itibaren yavaş ama sistematik bir katliam yürütüyor.." "Soykırım mağduru bir millet olan İsrail vatandaşlarına Filistinlilere yönelik soykırım girişimlerine karşı çıkmalarına, devletlerinin uyguladığı teröre, devlet terörüne dur demelerini öneriyorum."

 

 

" Son beş gündür devam eden saldırılarda şu ana kadar 23 Gazzeli kardeşimiz hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin arasında ne yazık ki okul yolunda hedef alınan çocuklar da bulunuyor....".

 

 

Erdoğanın kardeşleri kimlermiş bir göz atalım:

 

Büyük Kardeş: Filistin Direniş Komitesi ileri gelenlerinden Zahir Al Kaysi. En souncusu geçtiğimiz Ağustos ayında İsrail Mısır sınırında yaşanan, ve sekiz İsraillinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının mimarı. Olayların başlaması, istihbaratın edindiği bilgilere göre tekrar Sina'dan gelecek büyük çapta bir terör saldırısı hazırlayan Al Kaysi'nin İsrail güvenlik kuvvetleri tarafından öldürülmesiyle oldu.

 

Muavin kardeş: Mahmut Ahmet Al Hanini. Bu kardeş birkaç sene önce İsrail güvenlik kuvvetleri tarafından intihar bombacıları için hazırladığı patlayıcı kemerlerle yakalandı, dava edildi ve adam öldürmeye yardımdan birkaç müebbet hapse mahkum edildi. Birkaç ay önce Gilad Şalitin serbest bırakılması için İsrail hapishanelerinden serbest bırakılan teröristlerden biriydi.

 

Keşke Sayın Erdoğan bu kardeşini de Türkiyeye kabul etseydi.

 

Devam edelim. Diğer kardeşler: Halid Al Harara, Obeyd al Garabli, Hazım Kureke, Şadi Siekali, Fayed Saad, Mutassım Haccac, Ahmed Haccac, Muhammed Al Muhari, Mahmut Nejem ve 12 13 tane daha "kardeş ".   Bu kardeşlerin hemen hepsi İslami Cihadın Saraya al Kuds adlı askeri koluna veya Halk Direniş komitesine bağlı militanlar.

 

Bu kardeşler yaradanlarına nasıl mı kavuştular?   Büyük Ağabeyin yeni bir terör saldırısına hazırlanırken öldürülmesinin intikamını almak için İsrail yerleşim yerlerine Grad ve Kassam roketleri ve havan mermileri atmaya yeltendiler.

 

Senelerdir saklandıkları yerlerden korkakça İsrailde sadece sivillerin yaşadıkları şehirlere yapılan bu saldırılara karşı İsrailin elinde birkaç koz var. Birincisi, İHA'ların gördüğü bu saldırıları çoğunluklar daha roketler ateşlenmeden havadan "cerrahi" vuruşlar yaparak sadece İsraile zarar vermek isteyen "kardeşleri" ortadan kaldırmak. Bu "cerrahi" vuruşlar sayesinde sadece suçlular cezalarını çektiler, etrafa verilen zarar en azda kaldı.

 

 

 

 

İkincisi ise atılan roketlerin %90 ından fazlasını havada vuran "Demir Kubbe" savunma sistemi bu kardeşlerin İsraile zarar verme çabalarını boşa çıkardılar.  BU teknolojiler olmasa şüphesiz bugün İsraili Gazzede bir operasyonda seyrediyorduk.

 

 

 

Ha bir de " okul yolunda hedef alınan çocuklar" da var.

 

 

Erdoğan bu tip hikayelere bayılır. Ama sadece ölenler Filistinli olduğunda. Bakalım "okul yolunda hedef alınanlar"ı daha kaç kere duyacağız.

 

 

Gazzeden İsrailde bir okul otobüsüne tanksavar ateşi açılıp 16 yaşındaki Daniel Viflic'i öldürdüğünde Erdoğandan ses çıkmaz. Herhalde Daniel "kardeşi" değildi.  

 

 

Birkaç gün önce ölen genç "kardeş" in adını Erdoğan herhalde bilmez. Biz söyleyelim. Adı   Nayef Karmut . Filistinlilere göre açık bir alanda arkadaşlarıyla yürürken bir İsrail İHA' sından açılan ateş sonucu öldürülüyor, 6 arkadaşı da yaralanıyor. İsrail o saatlerde herhangi bir saldırı yapmadığını nekadar söylese tabiki nafile.

 

 

Gariptir, Fransız AFP haber ajansının bir muhabirini olay yerinde yaptığı incelemede, havadan saldırı izlerine rastlamıyor. Tecrübeli muhabir, bu gencin, taşıdığı bir patlayıcı maddenin patlaması üzerine öldüğü sonucuna varıyor. (Nomal değilmi? Zaten Fransız. Sarkozy de Fransız. Sarkozy Yahudi, demek ki bu muhabir yalan söylüyor!). Ama büyük ağabey gerçeklerin masalları bozmasına aldırmaz.

 

 

"İnsan ailesini seçemez" derler. Nekadar da doğru. Herhalde elinden gelse Erdoğan da bu aileyi seçmezdi.

 

 

Arada...Gazze sınırı bu gece nisbeten sakin. Neden mi? Gazzedeki terör grupları saldırılarını kestiler. Saldıran olmayınca İsrail de kimseyi hedef almıyor.

 

 

Ufak bir detay daha...Gazze'den 200 ün üzerinde roket saldırısı yapıldığı günlerde, Erdoğanın dediği gibi "Açlık, gıdasızlık ve ilaçsızlıkla Filsitnlileri yok etmeyi başaramamış İsrail", Gazzeye mal girimini durdurmadı. Resmen bir savaşın yaşandığı hafta sonu sürecinde 180 kamyon gıda ilaç ve diğer ihtiyaç maddesi Gazzeye giriş yaptı.

 

 

Ağabey şu kardeşlerini kışkırtmak yerine uslu durmalarını söylese ya...

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi