Haber Merkezi

07/06/15

Anadolu Ajansı ve İsrail

 

 

Cumartesi gecesi Gazze’den atılan bir roket Aşkelon cıvarındaki açık araziye düştü.

Bu, son on günde Gazze’den atılan altıncı roket.

Authorities search for the fallen rocket Saturday night. (Photo: Bar'el Ephraim)

 

Saldırganlar, İŞİD sempatizanları, ve HAMAS’a rakip İslami Cihad örgütü.

Saldırını nedeni İslami Cİhadın Haması tanımaması ve istediği gibi hareket edebileceğini ispat etme denemesi. Hamas yetkilileri ise İsrail ile yeni bir çatışmaya girmek istemediklerinden bu tahriki yapan İslami Cihad üyelerini tutukluyorlar.

Olay bu.

Başbakan Netanyahu bu sabahki hükümet toplantısını “Dünyada kimse Gazzeden yapılan saldırıyı kınamadı. Acaba kendimizi koruduğumu zaman bu sessizlik devam eder mi” diyerek açmıştı.

Çok ta yanılmamış.

Senelerdir İsrail hakkında tek yanlı, kasıtlı, çoğu zaman gerçek dışı haber  yapan devlet kuruluşu Anadolu Ajansı, İsrailin tepkisine sessiz kalmadı:

 

Sistematik olarak tek yanlı, gerçekleri saklayan veya deforme ederek sunan Anadolu Ajansının bu haftaki tek ayıbı bu değil.

Orange iletişim şirketi genel müdürünün Kahirede bir konferansta şirketi İsrailden ayırmak istediğini söylediğini, fakat hemen ertesi gün özür dilediğini yayınlamıştık:

İsraili kötülemek için hiçbir fırsatı kaçırmayan Anadolu Ajansı ise haberi şöyle geçiyor:

Diyelim ki öyle, Anadolu Ajansı bütün dünyada ticari anlaşmalara uymayanları haber yapıyor mu?

Bu "haber" ajansının en büyük yalanlarından biri ise geçtiğimiz Şubat ayında, İsrailin Gazzeyi su altında bırakmak için cıvardaki barajlardan birinin kapaklarını açtığı, Gazzedeki selin büyük zararlara yol açtığı haberiydi.

 

 

 

Bu  haberin uydurma olduğunu nereden mi biliyoruz? Çok basit.

İsrailde o bölgede kapakları açılabilen tipte baraj yok!

İsrail dostu olduğu pek iddia edilemiyecek Al JAzeerea da bu haberi önce yayınlayıp, sonra düzeltme yayınlayarak özür dilemişti.

 http://www.aljazeera.com/news/2015/02/gazans-flee-floods-caused-israel-dams-opening-150222115950849.html

  1.  

    İsraili kötüleyecek ne kadar haber varsa, Fİlistinli haber kaynaklarından gelen haberleri control etme zahmetine bile katlanmadan sıcak servis yaparak kamuoyunu yanıltan bu ajansın amacı İsraile nefreti, ön yargıyı arttırmak, iki ülke halkının arasını açmaya çalışmaktan başka ne olabilir?

BU ajansın yalan, yandaş ve eksik haberlerinin imkanımız el verdiğince takipçisi olacağız.

İnanırlığını, güvenirliğini tamamen yitiren Anadolu Ajansının bir an önce yanlış uygulamalardan vazgeçmesi ümidiyle

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
BALATLI LEON
18/06/15 17:02
SAYIN RAFAEL SADI .....TURK MEDYASINI IZLIYORUM, TUM TELEVIZYON KANALLARINDA YAYILANAN HABER VE AKTUALITE PROGRAMLARI TAMAMEN ISRAEL VE YAHUDI KARSITI.BU PROGRAMLARDA HEP KUYRUKLU IFTIRALAR ATILIYOR .HELE AKIT TV VE KUDUS TV.ISRAEL VE YAHUDILERE KARSI NEFRETI OYLE BIR SEVIYE GETIRDILERKI ,EL JAZEERE VE DIGER ARAP KANLLARINI ARATMIYOR BILE.ARTIK ALISTIK. PROGRAMLARA KATILAN MADRABAZ GAZETECI VE PROFESORLERI ISITTIKCE ATTIKLARI YALANLARDAN KENDIMI TUTAMIYARAK KAHKAHALARLA GULUYORUM. ZAVALLI MADRABAZLAR .BUNLARIN BEYINLERI O KADAR SISIRILMISKI ADETA ACINACAK HALDELER.
Adınız
09/06/15 20:45
HAMASÇI BİR HÜKÜMETİN HAMASÇI BİR AJANSIN NE OLMASINI BEKLİYORSUNUZ?
Alon
09/06/15 11:37
Önce sormak lazım..Kılavuzu kim ?? El Cvp : 17-25 kahramanı sıfırlama uzmanı diktatör

Haber Merkezi