Haber Merkezi

01/05/15

İsrailin umurunda değilsiniz

 

Haviv Rettig Gur

 

Haviv Rettig Gur

Kaynak: Times of İsrael

İlgiliye

Bundan böyle İsrailin Nepal’e yaptığı yardımın Filistinle mücadeleyle ilgili olduğunu söyleyenleri Facebook’ta bloklayacağım. Böyle aptallarla arkadaş olmak istemiyorum.

 

 

 

 

Şunu anlayın:  İsrail bir ülke. Her modern toplum gibi çelişkilerle dolu bir ülke. Diğer tüm ülkeler gibi bir yanda melek kıskandıracak iyilikler yaşanırken aynı anda berbat olaylar da olur.

 

İsrail, ordusunu Nepale Filistin sorunu yüzünden göndermiyor. İsrail ordusunu Nepale, tıbbın çok ileri olması, ordunun temel ilkelerinden biri olan araştırma sevdası, ve  hepsinden önemlisi, Nepalin büyük bir felaket sonrası ciddi yardıma ihtiyacı olması nedeniyle gönderiyor.

 

İsrail ile ilgili her iyi haberi propaganda olarak görenler, hala şunu anlamış değiller:  İsrail propagandaya ihtiyacı olan,  sizin oyunuzu kazanmaya çalışan bir politik parti değil. Bir ülke. İki milyon talebesi, düzinelerce şehri, ve dünyada başka hiçbir yerde konuşulmayan diliyle bağımsız bir ülke.  Hayalinizdeki bir beğenilme yarışında onayınızı almazsa yok olacak da değil.  Her toplumda olduğu gibi başarı ve başarısızlıkları var.  Seçici olup bunlardan sadece istediklerinizi görürseniz İsrailin sadece  iyi veya sadece kötü olduğunu kendinizi inandırabilirsiniz.

 

İsrailden nefret edin. Veya etmeyin. Farketmez.  Bilin ki hayalinizdeki senaryolar İsraili zırnık kadar etkilenmiyor.

 

Bütün İsrailliler gibi Nepale yaptığımız yardımlardan, orada kurtardığımız hayatlardan muazzam gurur duyuyorum. Sizin ne düşündüğünüz ne benim, nede kurtardığımız insanların umurumda bile değil.

 

 En derin sevgi ve saygılarımla

Haviv

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
mehmet
03/06/15 02:35
bir felaket sonrası insanlığın dayanışma içinde olması kadar normal bir tepki olamaz, bunu israil de yapmalı arap ülkeleri de yapmalı. burada kazanan insanlıktır. bir tarafta acı çeken mağdur insanlar ölümle pençeleşirken yardıma koşan bir ülkenin evlatlarına saygısızca yaklaşmak büyük vicdansızlıktır. aynı yardım görevlileri türkiyedeki deprem felaketinde bütün ortak kaygıları bir kenara bırakıp koşarak geldi. iyi ki de geldi. sık sık gazze filistin haberlerinde kullanılan 'insanlığın öldüğü' an başlıklarını atanlar nedense israilli yardım gönüllülerini görmezlikten geldi. asıl utanç verici olan ikiyüzlülüktür
Fevzi
02/05/15 00:13
Size Katılıyorum Kardeşim Hiç bir İyilik Karşılıksız kalmaz.

Haber Merkezi