Haber Merkezi

24/04/15

Etki ve Tepki

 

Rafael  SADİ

23 Nisan 2015 iki ülkemin de bayramı. Bundan büyük keyif yok benim açımdan.

Biliyorum gerek Türk insanının gerekse Yahudi dindaşlarımın bir kısmı bu iki ülkeliliğimi pek hazmedemiyorlar. Ama ne yapalım durum bu. Ben de bu  durumdan mümkün olduğunca keyif almaya bakıyorum.

 

Beyrut Bu noktadan sadece 120km. Hizbullah olmazsa ve savaş hali olmasa gidilemeyecek mesafede değil yani...

Evet uzun bir süredir  yapmadığımız bir aile dost gezisini eski bir arkadaşımın arabası ile gerçekleştirdik ve ROSH HANİKRA adı ile bilinen ve İsrail ile Lübnan sınırına kadar gittik.

 

 

 

Rosh Hanikra  Akdeniz'in adeta en köşe noktası ve Cebelitarik'tan gelen bütün dalgaları göğüslemekte ve bu dalgalar da kayaları delerek mağaralar oluşturmaktadır. İlginç bir gezi yeri oluşturulmuş küçük bir teleferik ile 2 dakikalık bir niş ile mağaraların bulunduğu bölüme iniyorsunuz.

Doğa  bu mağaraları  delerken insanoğlu da  dağları delmiş ve İstanbul'da  gelip Hicaz'a kadar devam eden tren yolunu bu dağların işinden geçirivermiş.

1948 yılında da İsrail kurulduğunda da Lübnanlı komşularımızın bu tren yolunu kullanarak İsrail'e saldırmasının önlenmesi için  tren yolu patlatılarak trafiğe kapatılmış.

İşte biz bu geziyi yaparken Bir başka komşumuz olan Gazze'li kardeş çocuklarımız    Bayram şenliklerine katkısı olsun diye  1 adet evet yanılmadınız yazı ile de bir adet füze.roket attılar.

Çok şükür kimse yaralanmadı ve bir zarar yapmadı . Yarattığı korku ve endişe dışında.

Peki bunun karşısında  normal bir ülke ve hükümet ne yara sizce?

Aynen düşündüğünüz gibi  tank ateşi ile  ateş edilen noktayı bombaladı.Ve bu durumdan Hamas  yönetimini suçlamayı da ihmal etmedi.

Anadolu Ajansı yerel bir  muhabiri aracılığı ile  elde ettiyse  çok ta doğru olmayan bir haber yayınlandı.  Haber aynen şöyle:

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

http://www.aa.com.tr/tr/dunya/498775--israilden-gazzeye-hava-saldirisi

 

Hava saldırısı değil tank atışı yapıldı.

Haberi okursanız  edinebileceğiniz intiba ise şöyle:Kötü İsrailliler kendilerine hiç bir zararı olmayan bir füze atıldı diye gazze'ye hava saldırısı düzenledi ve suçsuz günahsız bir tarlayı talan etti. Ne kadar ayıp etmiş Kötü İsrail  yani böyle bir şey yapılır mı?

 

Bu sadece bir örnek taraflı gazetecilik için . Fırsat buldukça bu kalitedeki haberleri takdim etmekten keyif alacağım.

      

 

Gazze'den atılan zararız efendi roket resimde....      Adam boyunda neredeyse.

Allah'tan komşularımız  nişancı değiller de  isabet kaydedemiyorlar...  

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi