Haber Merkezi

26/08/14

26 Ağustos 2014: Savaşın 50 ci (ve sonuncu?) günü

 

 

 

 

·     Filistin Yönetimi süresiz ateşkes sağlandığını açıkladı. Gazzede sevinç gösterileri, sokaklarda tatlı dağıtılıyor. Bu gösterilerde havaya açılan ateşlerden bir kişinin öldüğünü ve onlarca yaralının olduğu bildiriliyor.

 

 ·         İsrail ateşkesi kabul ettiğini resmen bildirmedi.

·         Gazzeden bugün de sürekli roket saldırıları devam etti. 50 günde toplam atılan roket sayısı 4,550 yi geçti

·         İsrail birkaç gün önce roket saldırısı sonunda öldürülen dört yaşındaki Daniel Tragerman’a bu roket saldırısının yaptığı, ve roket saldırıları yapıldığı saptanan diğer bir okulu imha etti. İsrail Daha önce bu okulları bombalayacağını bildirdiğinden bu saldırılarda yaralı ve ölen olmadı.

 

·         Hamas sözcüsüne göre ateşkes şartları: Gazze Mısır sınır kapısı Filistin Yönetimi sorumluluğunca açılacak, Gazze balıkçılarının avlanabileceği mesafe arttırılacak. İsrailin ablukayı kaldırma şartları daha sonra görüşülecek

·         Aşdot’a atılan roketlerden biri bir çocuk yuvasına düştü. Yuva boş oldupundan zayiat olmadı.

·         Aşkelona bugün düşen bir roket, biri ağır iki kişiyi yaraldı. Sabah yapılan diğer bir roket saldırısında doğrudan isabet alan bir binada 8 i çocuk 21 kişi yaralandı.

·         Lübnan ordusu dün Kuzeyden İsraile roket atışında kullanılan roketatarları buldu.

·         Gazzeden 1 yaşında bir kız çocuğu açık kalp ameliyatı geçirmek üzere İsraile getirildi.

·         Son günlerde Hamas her gün başka bir yerleim merkezini hedefliyor. O yerleşimde oturan sivillerin sığınaktan çıkmaları imkansızlaşıyor.

·         İsrail hava kuvvetleri Gazzede 11 katlı bir binayı imha ettiler. Binada Hamasın ofisleri olduğu söyleniyor. Bina sakinleri birkaç gün önce ve saldırıdan hemen önce ikaz edildiğinden saldırıda 20 kişinin yaralandığı bildiriyor.

·         İsraile sabahın ilk saldırısı Tel Aviv ve cıvarını hedefleyen roketlerle sabah 06:30 da yapıldı.

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Adınız
06/09/14 07:10
İsrail i haritadan 2000 ölü ile sildiler ya onu kutluyorlar.

Haber Merkezi