Haber Merkezi

25/08/14

Hamas sınır kapısına roket saldırısı yaptı

 

Erez sınır kapısı kapandı

 

 

24 Ağustos saat 14:30 cıvarında Gazzeden İsraile (ve Türkiyeye)  her gün birçok hastanın geçiş yaptığı, ve İsrailden Gazzeye her gün yüzlerce kamyonun yardım götürdüğü sınır kapısı Gazzeden havan topu ateşine tutuldu. Bu saldırıda sınır kapısında çalışan birkaç İsrailli yaralanması üzerine sınır kapısı kapatıldı.

Gazze operasyonunun başladığı günden beri yüzlerce sivil, ve tedavi gerektiren hastalar İsrail Savunma bakanlığının insani yardımları dahilinde Erez geçiş noktasından, İsraile geçiyorlardı. Geçtiğimiz Pazar günü 50 kişi geçiş yapacaktı.

 

 

Saat 14:30 cıvarında sınır kapısına hedefliyen havan topu ateşi başladı. Bu ateş sonucu, insani yardım veren birkaç İsrailli yaralandı.  Savunma bakanlığı geçiş noktaları genel müdürü Kamil Abu Rokan ve COGAT (yardımları koordine eden bölüm) acil vakalar dışında Erez sınır kapısını bugün Gazzelilerin geçişine kapattılar.

Gazze operayonunu başlangıcından beri (Türkiyeye tedaviye gidenler dahil) yüzlerce Gazzelinin İsrailde hastanelere gitmesine izin verildi. Diğer bir sınır kapısı olan Kerem Shalom’dan Gazzeye 5,000 ton ilaç ve tıbbi malzeme gönderildi. Erez sınır kapısınıa saldırı yaparak Hamas Gazzelilerin tedavi olmaların önlemiştir.

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi