Haber Merkezi

19/07/14

Türkiyeyi ziyaret tehlikeli

 

 

İsrail Dışişleri bakanlığı dün gece facebook sayfasında yayınladığı bildiride İsrail vatandaşlarını Türkiyeyi ziyaret etmemeleri konusunda uyardı.

Bildiride “Gazze’de yapılan askeri operasyonun Türkiyede yarattığı atmosferden dolayı, İsrail vatandaşlarının zorulu kalmadıkları sürece Türkiyeyi ziyaret etmemeleri tavsiyemizi tekrarlıyoruz. Türkiyede bulunan vatandaşlarımız bilhassa dikkatli davranmalı, İsraili protesto amaçlı gösterilerden uzak durmalıdırlar” deniyor.

Televizyon ikinci kanalında konuşan Arad Nir, Erdoğanın son günlerde dozunu iyice arttırdığı İsrail karşıtı sözlerin bazı kitlelerce çok iyi duyulduğunu ve bu sözleri eyleme geçtiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İsrail temsilciliklerine yapılan saldırılar ve Ankaradaki elçilik konutuna Filistin bayrağı çeklimesi sonucu İsrail, diplomatların ailelerini Türkiyeden geriye getirmiş, ve temsilciliklerde çalışanları da en az sayıya indirmişti.

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi