Haber Merkezi

11/01/13

FRANSA’DAN TERÖRİSTE AF

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

FRANSA’DAN TERÖRİSTE AF

 

(צילום: מתוך ארכיון ידיעות אחרונות)

Fransa'da öldürülen İsrailli diplomat Yaakov Bar Simantov ve günün gazete manşeti...

George Abdullah'ın kardeşi Joseph Abdullah abisinin serbest bırakılması için gösterilerde bulnuyor...

 

 

 

Fransa 1982 yılında İsrailli diplomat Yaakov Bar Simantov’un katledilmesine karışan George Abdullah adındaki teröristi, Fransa adaleti, Fransa’yı terk etmesi koşuluyla serbest bırakacağını açıkladı. Söz konusu karar Paris’te bir mahkeme tarafından alındı. Serbest bırakılacağı anlaşılan teröristin daha önce de serbest bırakılması için Fransız makamlarına dilekçe göndermiş olduğu ortaya çıktı.

İsrailli diplomat Bar Simantov Paris’te ikamet ettiği eve girerken kadın bir terörist tarafından karısı ve çocuklarının gözleri önünde vurularak öldürülmüştü.   Bar Simantov teröristin sıktığı kurşunla başından vurulmuş ve kurtulması konusunda hiç bir ihtimal dahi belirmemişti.

61 yaşındaki George Abdullah 24 Ekim 1984 tarihinde suikasti planlama suçuyla tutuklanmış ve 1987 yılında ise ömür boyu hapse mahkum edilmişti. George Abdullah Bar Simantov’un yanı sıra Amerikalı diplomat Robert Charles’ı da öldürmeyi planlamak suçundan cezaevinde tutuluyordu. George Abdullah’ın avukatı müvekkilinin örnek bir mahkum olarak iyi hal uygulamasından yararlanarak Lübnan’a geri yollanması talebinde bulunmuştu.  Yetkililer Abdullah’ın 2003 yılında af yolu ile serbest bırakılmasına karar verildiğini ancak mahkemenin af kararını iptal ettiğini belirttiler.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4331202,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ZELİHA KOZ
15/01/13 17:18
İHSAN. GEÇMİŞ TECRÜBELER VAR. GOOGLE A YAZARSAN DÖKÜYOR. AMERİKA'DA AYNI ŞEYİ YAPIYOR. AMA KİMSE "AMERİKA AŞKI" NI SORGULAMIYOR. AMERİKA EL KAİDE LİDERİNİ IHA İLE PAKİSTAN'DA ÖLDÜRÜNCE SES SEDA YOK. İSRAİL HAMAS LİDERLERİNİ KUVEYT'TE ÖLDÜRÜNCE "KATİL İSRAİL". BU İSRAİL DÜŞMANLIĞIN KÖKÜ NEREDEN GELİYOR.
ihsan
14/01/13 15:31
Bir gün anlatırım sabırızlanma
Zumwald
13/01/13 23:51
İhsan bey sizin bu arap hayranlıgınızın kokü nereye varıyor hele bir anlatsanızda bilebilsek.
Marko Paşa
12/01/13 16:30
3 PKK lı Kadın öldürülünce Pariste Fransanın etekleri tutuştu..Dogrusu bende merak ediyorum,böyle profesyonel ce katliam yapan kim?Bunun cevabını artık bulmak çok kolay..Mitçi Mahir bey ne diyordu"Hangi Devlete Yariyorsa onun işidir?"Kime yariyor sizce??
İhsan
12/01/13 14:44
Zeliha bu israil aşkının kökü nereye dayanıyor
Zeliha Koz
12/01/13 12:01
George Abdullah için kötü seçim. Dışarıda daha güvende oacağını mı düşünüyor. Çok yaşamz bence. İsrail hakettiği cezayı verir.
nusret
12/01/13 10:32
Valla fransa kendi gö..nü kurtarmaya çalışıyor

Haber Merkezi