Haber Merkezi

22/11/12

MALİYE BAKANLIĞI GÜNEY’E TAZMİNAT ÖDEYECEK

 

MALİYE BAKANLIĞI GÜNEY’E TAZMİNAT ÖDEYECEK

 

בית עסק שנפגע מרקטה, השבוע

Yaralar sarılacak

İsrail’in Gazze’den İsrail’e yönelik roket tehdidini durdurmak için başlattığı Bulut Sütunu Operasyonu’nun tamamlanmasının ardından roketlerin açmış olduğu zarar ve yaralar sarılıyor. İsrail Maliye Bakanlığı mağdur durumdaki güney İsrailli müteşebbislere ve iş sahiplerini yaşadıkları zarar dolayısıyla tazmin edeceğini duyurdu.

Maliye Bakanı Yuval Steinitz konu ile ilgili çalışmaların yapılması için bakanlık çatısı altında bir komite kurulması ve tazminatların bir an önce ihtiyaçlılara ödenmesi talimatını verdi. Maliye Bakanlığı uygulanacak olan metodun 2009 yılında gerçekleşen Dökme Kurşun operasyonu ile aynı şekilde olacağını belirtti.

כיפת ברזל - 50 אלף דולר לשיגור

Bu gelişmenin yanında İsrail Başbakanlığı da Maliye Bakanlığı’na paralel olarak güney İsrail’de zarar görenlerin zaiyatlarını tazmin etmek için bir komite kurdu. Yapılan açıklamada yapılacak olan çalışma ile İsraillilerin bir an önce hayatlarını eski rayına oturtacağı belirtildi.

Başbakan Natanyahu İsraillilerin operasyon süresince gösterdikleri dik duruş sayesinde devletin operasyonu daha kolay bir şekilde yürüttüğünün altını çizdi. Natanyahu bu denli dik duruş sergileyen İsraillilerin zararlarının elbette en kısa sürede tazmin edileceğini duyurdu. Otoriteler Bulut Sütunu Operasyonunun İsrail’e maliyetinin 15 milyar Şekel olduğunu duyurdu.

 

http://www.mako.co.il/news-money/economy/Article-329db66f4e62b31004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi