Haber Merkezi

20/11/12

(GERÇEK) HABERLERİ SUNUYORUZ - MELANIE PHILLIPS

 (Gerçek) haberleri sunuyoruz

 

MELLANIE PHILLIPS

 Melanie's Blog

Aşağıda Gazze ile İsrail arasında sürmekte olan savaş  hakkında, burada sayamayacağımız nedenlerden ötürü ana akım İngiliz medyasında göremediğiniz bazı bilgiler bulunmaktadır.

        İsrail hava saldırılarının Gazze’de neden olduğu can kayıpları şaşırtıcı derecede düşük

Hamas’ın roket saldırılarına karşı İsrail geçtiğimiz Çarşamba günü başlattığı Savunma Sütunu operasyonunda 1000 i aşkın hava saldırısı düzenledi. Bu yazının yayına hazırlandığı sıralarda  Filistinlilerin kayıpları 69 kişiydi. Bu 1000 sortilik bir hava harekatı için sarsıcı derecede düşük bir ölüm oranı.

Bu durum  İsrail’lilerin sivil kayıpları en aza indirmek için ellerinden geleni yaptıklarının şüpheye mahal bırakmayan bir kanıtı olmaktan öte, İsrail Ordusunun bu konuda başka hiç bir orduda bulunmayan bir keskinlik düzeyine ulaştığının da işareti. Tabii ki her bir sivilin ölümü üzücü, bunun ötesinde çocukların ölmesi her zaman büyük bir trajedi, özellikle bugünkü gibi muhtemelen yanlış hedef seçiminden kaynaklanıyorsa. Savaşta bu tür hataların önüne geçmek her zaman mümkün olmuyor.

Ancak şunu da dikkate almamız gerekli:  Gazze’den üzerlerine yağan binlerce füzeye rağmen, İsraillilerin kayıplarının çok düşük olmasının başlıca sebebi, İsrail’in vatandaşlarına hayatlarını koruyabilecekleri sığınaklar sağlamış olması. Gazze’de ise bunun tam aksine  Hamas yönetimi ölecek erkek kadın ve çocuk sayısını arttırmak için füzelerini sivillerin arasında konuşlandırıyor, vatandaşlarını bilinçli olarak korumasız bırakıyor.

        Gazze’li sivillerin  bir kısmı kendi füzeleri ile ölmüş olabilir

İsrail‘e göre  geçtğimiz Çarşamba ile Cumartesi günleri arasında Hamas tarafından fırlatılan 703 füzeden en az 60’ı Gazze’de Filistinli sivillerin üzerine düştü. Burada sorulması gereken,  Acaba 69 Filistinlinin kaçı Hamas füzelerinin kurbanı olmuştur?

         İşte bunlardan biri : Hamas’ın kendi  füzesinin öldürdüğü çocuk hakkındaki yalanı

Geçtiğimiz Cuma günü aralarında CNN’in de bulunduğu birçok basın kuruluşu Mısır başbakanı Hişam Kanil’in (Hamas’ın iddiasına göre israil hava saldırısında ölen) Gazze’li çocuk Mahmut Sadallah’ın cesedine sarılarak ağlarken çekilmiş görüntülerini yayınladı. Elder of Zyon blogu, olayın izini sürdü ve bir çok ikna edici delili bir araya getirerek bu sabah itibarı ile çocuğun ölümüne İsrail hava saldırısının neden olmadığını açıkladı. Cuma sabahı İsrail olası bir ateşkes için  görüşmelerin sürdürürülebilmesi için hava saldırılarına ara vermişti ancak aynı saatlerde Hamas tarafından İsrail hedef alınarak ateşlenen bir füze, kısa düşerek Gazze’de infilak etti. Olayın gerçekleştiği yeri Cumartesi günü ziyaret eden  Filistin için İnsan Hakları Merkezinden uzmanlara göre de Mahmut Sadallah’ın ölümüne yol açan patlamaya bir Filistin füzesi neden oldu.

CNN ve İngiliz basınının bu özensiz haber için yayınlayacakları özürler sizce ne kadar önemlidir?

        Hamas  canlı kalkanlar kullandığını kabul ediyor

2008 yılında  Gazzeli parlemanto üyesi  Fethi Muhammed  Hamas’ın Gazzeli sivil halkı canlı kalkan olarak kullandığını övünçle söylemişti:

 

“Filistin halkı için ölüm, öncelikle kadınların ama bu topraklarda yaşayan herkesin önemli bir üstünlüğü olmuştur. Yaşlılar, mücahitler, ve çocuklar bu konuda öne çıkmaktadır. Bu nedenle kadınlar çocuklar yaşlılar ve mücahitlerden oluşan canlı kalkanlar oluşturuldu.Siyonist savaş makinesine bu şekilde meydan okuyor ve sizin yaşamı arzuladığınız kadar biz ölümü arzuluyoruz diyoruz.”

Filistinlilerin iddialarını veya batı medyasının yararlı ahmakları tarafından kaleme alınmış “Gazze’de sivil katliamı” haberlerini duyduğunuzda / okuduğunuzda bunu hatırlayın.

        Hamas  gazetecileri canlı kalkan olarak kullanıyor

Hamas en az 22 yabancı gazetecinin Gazze’yi terketmesine izin vermiyor. Israil Dışişleri Bakanlığına göre, Gazze’de tutulan yabancı gazeteciler arasında dokuz İtalyan vatandaşı, bir Kanadalı, bir Güney Koreli, bir Fransız ve altı Japon bulunuyor. Buna ek olarak Türk Kızılay’ından iki görevli de rehin tutulanlar arasında.

        Hamas  düzenli olarak yalan söylüyor

Hamas’ın beyanları arasında İsrail’in Ben Gourion havalimanının kapatıldığı (gerçek dışı), bir İsrail F 16’sını düşürmeyi başardığı (gerçek dışı); Tel Aviv i vurarak burada elektriklerin kesilmesine neden olduğu (gerçek dışı) iddiaları da var. Batı medyası Hamas’ın her iddasına inanmaktan ne zaman vazgeçecek?

        Hamas’ın yeni tehdidi, canlı bombalar

Hamas, İsrail’in Gazzede bir kara harekatına başlaması durumunda otobüs ve kafelerde İsrailli sivillere ve askerlere yönelik intihar saldırıları başlatacağı tehdidini savurdu. Bu ISK ‘nın Gazze’ye girmesi durumunda karşılaşması çok olası bir durum. Fethi Muhammed’in yukarıdaki sözlerinin de işaret ettiği gibi İsrailliler yaşamaya ve hayat kurtarmaya odaklı iken, Filistinliler ölüm kültünden gelen, kendilerini ölmeye ve öldümeye adamış bir halk.

        Hamas kendini besleyen eli ısırıyor.

 

Savaş hailndeki hiçbir ülkenin yapmadığı şeyi İsrail yapıyor. İsrail Gazze’deki düşmanlarına insani amaçlı gıda yakıt ve tıbbi malzeme yardımını sürdürüyor. Dünyada başka hangi ülke, vatandaşları füze yağmuru ve canlı bomba tehdidi ile karşı karşıyayken düşmanının ikmal yollarını açık tutardı?

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
groll
15/02/13 13:44
@ismail Arap devşirmesi kardeşim eğer Türk vatandaşıysan derhal vatandaşlıktan çıkman gerekir.Senin o özendiğin sapkın araplar bizi ilk arkamızdan vuranlardır.Expo'da İzmir yerine Milano'ya oy verenlerdir.Diyarbakır ve Gazze'nin özgür olmasını diyenlerdir.Rumların tezlerini destekleyenlerdir.Ayıdan post araptan dost olmaz demişler büyüklerimiz.Sen burda bir tarafını yırtarsın arap arap diye arkanı dönersin o yırtıktan dürter o araplar.İsrailin bize yaptığı birtek kötülüğü söyle bakalım söyleyebiliyormusun ? Yandaş basını izleyip buraya gelip gazlamakla yürümez bu işler.Sizin gibiler anca havlar,ısıramaz.
tuncay birecik
14/01/13 00:28
ne acıdırki araplar osmanlıya ihanet etmenin bedelini daha çok ödeyecekler malesef. filistin başda olmak üzere mısır sefalet içinde suriye malum ırak öyle.birtek körfez ülkeleri iyi durumda ama herşeye rağmen tek moder islam ülkesi türkiye ve en büyük islam ekonomisi endonezya ve iran ın önünde yer alarak.
ismail
06/12/12 03:19
Savaş hailndeki hiçbir ülkenin yapmadığı şeyi İsrail yapıyor. İsrail Gazze’deki düşmanlarına insani amaçlı gıda yakıt ve tıbbi malzeme yardımını sürdürüyorMUŞ aman ne merhametli bir ülkeymiş şu israil bir de adamlara terörist diyoruz şimdi benimde gazzede yaşayasım geldi iyi mi size hitler az bile yapmış
Alon
24/11/12 01:19
Adınız 22.11.12 23.22 !!!!!!!!! Sen nasıl bi ruh haline sahipsin ? Diyelim ki israel ordusu karadan gazzaye girdi.. Bu sefer buraya gelip cıyak cıyak asker karıları gibi bağırmayacak mıydın ? yok şöyle yaptınız yok böyle yaptınız diye martavallar sıralamayacak mıydın ? Bunu adına nefret derler...Cahillerde tedavisi imkansızdır.. Ha eger bu fotograf sana tuhaf geldiyse, asker nasıl olur da bi başbakanı protesto eder diye, orda haklısın..Sana göre , bazı yerlerde generalleri , subayları sorgusuz sualsiz içeri atıyorlar bu askerleri de idam etmek lazim gelir değil mi ? Kusura bakma bizi diktatör sultanlar yönetmiyor israelde...
Adınız
23/11/12 06:00
çakma adınız."askerler dalga geçti" derken böyle bir tavır gazze tarafında olsaydı filistinliler herhalde yerlerde motosikletle sürüklenirlerdi.her iki tarafın arasındaki anlayış farkı budur.bu uçurumu ülkemizde kimse ANLAMAK İSTEMİYOR.
Adınız
22/11/12 23:22
http://www.haberkita.com/dunya/israil-askerleri-netanyahu-ile-dalga-gecti-h20394.html
ZELİHA KOZ
22/11/12 13:25
ADINIZ'A... Broşürler...Amerika'de Irak ve Afganistan'ı bombalarken evlerinizi boşaltın broşürleri atmıştı. Hamas ta İsrail'e füze atarken İsrail'llileri SMS ile bilgilendiriyor. "Broşür" günümüzün bir savaş standardıdır. Suriye'de de hassasiyetle uygulanıyor. Neyse ki ataş kes sağlandı. Gazze'de insanlar zaferlerini kutluyorlar. ARAPLARIN ZAFER KAZANMADIĞI BİR SAVAŞ HATIRLAMIYORUM. PERİŞAN OLURLAR AMA ZAFER TURLARI ATARLAR. MISIR HER SENE 6 EKİM'DE 1973 SAVAŞININ ZAFERİNİ KUTLAR. KAÇ SANTİM İSRAİL TOPRAĞINI İŞGAL ETTİĞİ BİR YANA, KAÇ KARIŞ KENDİ TOPRAĞINI KURTARDIĞINI AÇIKLAMAZ. ŞUNU BİLİN Kİ ARAPLARIN HER ZAFERİNDE OLAN YİNE ÇOLUK ÇOCUĞA OLUYOR. VAZGEÇİN ARTIK ZAFER KAZANMAKTAN. BİR HATIRLATMA; ÜRDÜN'ÜN KUDÜS'Ü KAYBETMESİNİN SEBEBİ, MISIR LİDERİ NASIR'IN TÜM ORDULARI İMHA EDİLMESİNE RAĞMEN RADYOLARDA TELAVİV'E GİRMEK ÜZEREYİZ NUTUKLARI ATMASIDIR. BUNA İNANAN KRAL HÜSEYİN, SAVAŞA GİDEREK BATI ŞERİA İLE BİRLİKTE KUDÜS'Ü DE KAYBETMİŞTİR. BU OLAYI 1967 DE KUDÜS'E İLK GİREN İSRAİL ASKERLERİ ARASINDA OLAN TÜRK KÖKENLİ BİRİNDEN BİZZAT DİNLEDİM.
Alon
21/11/12 15:11
Türkiye bunu kabul etse ve katilleri durdurabilirse kalıcı barış tabii ki gelir..durduramazsa aynı terane devam eder..
KALICI BARIŞ YOLU
21/11/12 13:02
Filistin Halkı nın istegi ile Filistin Meclisi Türkiyeye ilhak olmak istediklerini beyan etse,bizde kabul etsek..Ortadoguya kalıcı bir barış gelmezmi???
Adınız
21/11/12 06:28
bugün hürriyet te yazıyordu.gazeteci şöyle diyordu "İsrail’in bombardımandan önce uyarıp, sivillerin kaçması için 5 dakika süre tanıdığını burada öğreniyoruz.".israil in hamas terörist hedeflerine bir saniye içinde atacağı bombayı 5x60 saniye önce uyarıyormuş.ne kadar acımasızlar!.şunu bir saat yapsalardı da hamaslı teröristler hiç olmassa israilli sivilleri hedef alan füzeleri saklıyabilselerdi.öte yandan hamas ın herhangi bir uyarı yapmadan allah ne verdiyse israil e bir kaç günde atmış olduğu 1000 e yakın füze ise on saniye ile altmış saniyede hedef gözetmeksizin israil şehirlerine düşmektedir.ne kadar insancıllar! şu hamaslı teröristler.niye mi insalcıllar?gayet basit .herkese eşitlik ilkesine göre eşit davranıyorlar.hedefleri konusunda yaşlı çocuk genç kadın gibi bir ayrımcılık yapmıyorlar.bu ahlaklı ahlaksızlar dünyanın gözüne baka baka yalanlarını devam ettirmeyi sürdürüyorlar.

Haber Merkezi