Haber Merkezi

20/11/12

İSRAİL HALKI TEK YUMRUK

 

Israel Hayom

İSRAİL HALKI TEK YUMRUK

 

Dünyanın dört bir yanından İsrail'e göç ederek orduya yazılıyorlar...

İsrail’in güneyine isabet eden ve hayatı çekilmez hale getiren Hamas’ın roket saldırılarının durması için başlatılan Bulut Sütunu operasyonu tüm hızıyla sürüyor.İsrail’e yurtdışından göç ederek ailelerini  ve tüm yaşantılarını geride bırakarak İsrail’e yerleşip İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (İSK) yazılan gençler duygu dolu demeçler vermeye devam ediyor.

İsrail’e göç ederek İSK saflarına katılan askerler İsrail’i savunma konusunda kendilerini birebir sorumlu hissettiklerinin altını çizdiler. İSK Askerlik şubesi dünyanın her tarafından gelen gençlerin İSK saflarında İsrail’i savunmak için asker olmak istediğini belirtti.

“Yalnız Asker Vakfı” üyesi Tsiki Od, İSK bünyesinde İsrail’in savunması için başvuran 100 başvurunun sadece vakıf olarak kendilerine ulaştığını belirtti. Od, 100 kişinin içindeki 14’ünün bürokrasiyi beklemeden kendi ceplerinden uçak paralarını ödeyerek İsrail’e geldiklerini ve ordunun bünyesine katıldıklarını gururla anlattı. New York’tan gelen 24 yaşındaki Şmulik Lazarov, İsrail’de neler olduğunu duyduğunu yaşanan gelişmeler hakkında edindiği bilgilerden hemen sonra İsrail’e gelerek İsrail’i koruma konusundaki sorumluluğunu gerçekleştirerek İSK bünyesine girdiğini duyurdu.

 

 

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=23672&hp=1&newsletter=20.11.2012

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
fetih
11/12/12 14:55
sizi kutluyorum. keşke türkiyedeki arap hayranlarıda türkiyeyi ve türk halkını biraz düşünüp sizin gibi yapsa. hala aptalca bir arap hayranlığı var. tanrı türk milletini korusun

Haber Merkezi