Haber Merkezi

19/11/12

İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİNDEN TÜRK HALKINA AÇIK MEKTUP

 

Sayın Türk Halkına.

 

İsrail’in Gazze’ye karşı giriştiği “Bulut Sütunu” operasyonu dün beşinci gününü doldurdu.

 

Başlangıcından bu ana kadar, Gazze’den İsrail topraklarına fırlatılan füze sayısı  1000’e yaklaşmaktadır.

 

Bu füzelerin bir kısmı İsrail’in kendi teknolojisiyle geliştirdiği “Demir Kubbe” anti-füze bataryaları tarafından havada imha edilirken, imha edilemeyen roketler operasyonun daha ilk gününde bir İsrailli aileden 3 kişinin ölümüne neden olnuş, 2 bebek de ağır yaralamıştır. Bugün, Hamas’ın roketli saldırılarından zarar gören 70 yaralı hastanelerde hala tedavi görmektedir.

 

Teknolojisi İran tarafından geliştirilen ve üretilen FEJR-5 füzeleri artık Tel Aviv ve başkent Kudüs  (Yeruşalayim) gibi uzak kentlere de düşmekte ve büyük zarar vermektedir.

 

Özellikle güneydeki kentlerde yaşam felce uğramış, arabalar yanmış, binalar hasar görmüş, çocuklar ruhsal buhranlara girmiştir.

 

Gerçekler bu merkezde iken, Türk Hükumet yetkililerinin bu olaylarda İsrail’i suçlamaları bizleri son derece üzmektedir.

 

Operasyondan önce, zaman zaman Gazze’den gelen roketlere, civardaki kasaba ve şehirlerde yaşayanların hayatını tehdit etmesine rağmen, İsrail sessiz kalmış ve olayı BM temsilcilerine bildirmekle yetinmiştir.

 

Ancak, 72 saat içinde atılan roketlerin sayısının 200’ü geçmesi ve bu saldırıların güneydeki vatandaşların yaşamını ciddi bir şekilde tehdit etmeye başlaması üzerine, İsrail, “Bulut Sütunu” harekâtını başlatmıştır.

 

Bu GERÇEK tüm Batı ülkeleri tarafından bilinirken ve bu nedenle operasyon haklı görülürken, Türk Hükumet yetkililerinin, bu görüşün tam tersine beyanat vermeleri oldukça üzücüdür.

 

İsrail küçük bir ülkedir. Bugün İsrail halkının % 45’i Hamas roketlerinin yağmuru altındadır. Bu oranı Türkiye nüfusuna yansıtacak olursak, Türk halkının % 35’ine tekabül eder. Türkiye’de 35-40 milyon vatandaşın füze tehdidi altında olduğunu varsayarsak, Türk Hükumeti nasıl bir tepki gösterirdi diye kendimize sormadan edemiyoruz.

 

Çatışmalardaki tarafların ölü sayıları kıyaslanarak saldırganın kim olduğunun saptanması mümkün müdür? Eğer İsrail halkı ve özellikle okullardaki çocuklar bu yolda eğitilip, her siren çaldığında barınaklara sığınıp ölümden kurtulabiliyorsa elbette insan zayiatı daha az olacaktır.

 

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze’deki sivil halka zarar vermemek veya zararı asgariye indirmek için, saldırılardan önce Gazze halkına havadan bildiriler dağıtmakta, SMS kısa mesajları göndermekte, Hamas yöneticilerinden, füze rampalarından veya cephane depolarından uzak durmalarını istemekte ve daha sonra belirli hedeflere “nokta atışı” gerçekleştirmiştir. Buna rağmen, genelde bu uyarıları dikkate almayan bazı suçsuz insanların ölmesi önlenememektedir.

Bu noktada, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin tersine, Hamas füzelerinin, suçlu suçsuz ayırt etmeden sivil halkı öldürmek amacıyla şehir merkezlerine bilinçli olarak yönlendirildiğini hatırlatmak yerinde olur.

 

Ne yazık ki bu olaylar, Türk medyasında da Yahudi karşıtı önyargılarından sıyrılamayan bazı yazarlar tarafından kin ve nefret duyguları uyandıracak üslupta yansıtılmakta, Batı dünyasının kabul ettiği ‘İsrail’in kendi vatandaşlarını koruma sorumluluğunu’ dikkate almamaktadır.

 

Tüm isteğimiz GERÇEKLERİN çarpıtılmaması ve bilgilerin eksik verilmemesidir. Hükûmet yetkililerinin yanlış veya eksik bilgilendirildikleri, zayıf ta olsa, bir olasılıktır. Bu nedenle, Türkiye ve Türkleri seven, Türkiye-İsrail dostluğuna büyük önem veren bizler, GERÇEKLERİ Türk halkının bilgisine sunmayı gerekli gördük.

 

İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ

Yönetim Kurulu adına

Başkan

ZALİ DE TOLEDO

 

                           

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ariel
05/01/16 12:13
avi diyanet başkanı o açıklamasını neden ve hangi amaçla yaptıgını biz cok iyi biliyoruz. müslüman müslümanı sizin sayenizde kırıyor nerede bir nifak tohumu kin nefret öfke cinayet tecavüz hırsızlık varsa altını deşelediğimizde mutlaka ne tesadütürki ya israil ya abd yada başta inglizler olmak üzere avrupa cıkıyor buda bir tesadüf olamaz galiba!?
Efendi
09/02/15 20:39
Haması size füze attığı için suçlayıp kendinizi şuçlarınızı aklamaya çalışıyor olmakla haksızlığınızı kabul ediyorsunuz, Belki biz zalimiz, vahşiyiz deseniz bu kadar etki yapmaz. Size işgal edilip sunulan toprakla yetinemiyorsunuz, daha fazlasını istiyorsunuz. Masumları katlediyorsunuz. Madem masuma saldırmak senin ahlaki değerlerine aykırı ki Haması kötülüyorsun, peki ya nasıl bir ahlak ile sen daha beterini yapıyorsun?
Jesi camplin
22/07/14 05:27
500 sivil -çoğu kadın ve çocukların oluşturduğu- Filistin vatandaşının vahşice katledilmesini hangi vicdan nasıl açıklar?
shlomo
22/07/14 01:15
Uğur çelebi sana iki cilt dolduracak kadar cevabım var ama kısa keseyim: Anamızın ak sütü kadar helal kendi topraklarımızda oturuyoruz. Yahudilerin burada oturmaya senin Anadoluda (trakyayı bile bırak) oturmandan çok daha hakları var. Beğenmedinmi? Bir de şunu sunalım: "Fethettik"! Başka soru vars alalım
uğur çelebi
22/07/14 00:21
gazze'yi batı şeria'yı falan bir kenara bırakalım. siz filistin topraklarında ne yapıyorsunuz?
avi
19/07/14 16:56
ozcan furat önce buna bir çare bul Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, son yıllarda yapılan bazı araştırmaların sonuçlarını açıkladı. Görmez, "Yapılan bazı araştırmalara göre son yıllarda günde ortalama bin Müslüman katlediliyor. Bunun yüzde 90'u Müslüman tarafından, kardeşi tarafından katlediliyor. Sadece Suriye'de, Irak'ta değil. Libya'da, Pakistan'da, Afrika'da, Myanmar'da...
özcan furat
19/07/14 11:58
hitler sizi katlederken lanetledik . ama simdi hitlere hak verme posizyonuna getirdiniz bizleri,insan olmaktan utanır olduk. cünkü sizlerde insan görüntüsüne bürünmüs canilersiniz.unutmayın tarih tekerrürden ibarettir. bir hitler birgün yine türüyecektir. vay ozaman torunlarınızın haline bu günahlarınızın bedelini onlar ödemek zorunda kalacaklar. o zamanda türk milleti size sahip cıkacaktır. nedenmi tohumumuz bozuk olmadıgı icin
Alper Zafer Özkan
18/07/14 20:38
İsrail'i destekleyenlerin insan haklarından bahsetmesi benim pembe dışkılamam gibi imkansız Arapları ben de sevmem ama savunmasızca öldürülmesine göz yummam ırkçılıktır değil mi Adınız nickli arkadaş
Adınız
18/07/14 07:06
Israili destekliyorum, ve araplardan nefret ediyorum.
john akilli
18/07/14 07:04
Israili destekliyor ve hakli buluyorum.
simel menduh
18/07/14 06:37
Filistin'de olan katliamı dile getiren kimse israil'de ölen çocuklara sevinmiyor. En azından Filistin'de ölen çocuklar için hislerinizi( varsa lakin) dile getirseydiniz de biraz daha insani bir mektup olsaydı. Biz Türkler tarih boyunca ezilenin katliamlara soykırımlara uğrayan halkların yanında olduk. Allah'a çok şükür ki aynı vatanı paylaştığımız kardeşlerimizle savaşmıyoruz. Umarım siz de filistinli kardeşlerinizle barışı sağlayabilecek yönetimleri ve liderinizi seçersiniz.
Alper Zafer Özkan
17/07/14 21:57
Madem amaç insan öldürmek değil kumsalda oynayan çocukla r neden öldürüldü ? Ve neden sadece atılan roketleri etkisiz hale getirmekle yetinilmiyor ???? Ve Neden Gazze işgal edilmek isteniyor ?
Alper Zafer Özkn
17/07/14 21:51
srail'deki Yahudi Türkiyeliler olsaymış derneğin adı daha realist olurmuş . İsrail'in sadece güneyi etkileniyormuş füzelerde Filistin koskoca ülke kana bulandı . İsrail'de Filistin tankları yok ama Filistin'de insanla r sokakta yürüyemiyor hakarete uğruyor . Adamlar bırakın da 3-5 füze atsın yüzlerce füze ve yüzler tanka karşılık . Türk Halkı'na açık mektup yazacağına İsrail Başkanı'na gideymiş de bu işgali bitirin artık deseymiş ama diyememiiş çünkü yemez işine d e gelmez belli ki adam Siyonist resmen YÜZSÜZLÜK ! Eğer savaşıyorsanız kendi kaybettiğiniz insanları söylemeyeceksiniz bile unutmayın bu işgali Filistin değil İsrail başlattı . İnsanlarınız ölmesin istiyorsanız İsrail yetkililerine mektup yazın Türk Milleti'ne değil ....
Levent Seçkin
16/07/14 19:32
Sayın Toledo, RTE için araplar dışında (Türkler dahil) hiçbir milletin önemi yoktur. Siz sadece roket tehtidi altındasınız biz bu hükümet sayesinde tüm özgürlüğümüzü kaybetme riski altındayız. Bizim durumumuz daha vahimdir. Sevgi ve saygılarımla
Merih
16/07/14 15:31
Antik Dönem[değiştir | kaynağı değiştir] Davud’un Şehri Günümüz Kudüs’ünde bulunan çömlek buluntular, şehirdeki yaşamın Bakır Çağında, yerleşimin ise Bronz Çağında var olduğunu göstermektedir [1][42]. Kathleen Kenyon’unda içinde bulunduğu bazı Arkeologlara göre, Kudüs, Kuzeybatı Samiler tarafından, milattan önce 2600 yılında organize yerleşim alanı olarak kurulmuştur. İlk yerleşim alanları, Ofel Tepesi’ne kurulmuştur [43]. Kutsal kitap ilk olarak Kudüs’ten, İbrahim’in müttefiki Melchizedek’in yönettiği şehir olarak bahseder. Bronz Çağı’nın sonlarına doğru, Kudüs, Mısır’a bağlı bir şehir devletiydi [44]. Birkaç ücra köy ve pastoral bölgeleri yöneten mütevazı bir şehir olup, küçük bir Mısır garnizonuna ve Kral Abdi-Heba gibi atanmış yöneticilere sahipti [45]. Birinci Seti ve İkinci Ramses zamanında, artan zenginlikle birlikte kapsamlı inşalar gerçekleşti [46]. Bu dönemde, Kenan bölgesinin Mısır İmparatorluğunun bir parçasını oluşturması, Kutsal kitapta Yeşua’nın işgalini açıklar [47]. Kutsal kitapta, Kenani kabileler tarafından işgal edilmiş olsa da, Kudüs’ün Bünyamin kabilesine verilmiş sınırların içerisinde olduğu belirtilir [48][49]. Davud, Kudüs’ü işgal eder ve Kudüs, Birleşik Israil Krallığı’nın başkenti ve krallığın dini merkezlerinden biri olur [50] and one of its several religious centres.[51] Kutsal kitaba göre, Kral Davud 40 yıl boyunca hükmetti [52]. Hükmünün kesin bitiş tarihi üzerindeki genel tahmin milattan önce 970’tir. Kral Davud’un ardından, oğlu Süleyman geçti [53] ve Moria Dağı üzerinde Kutsal Tapınağı kurdu. Süleyman Tapınağı (Birinci Tapınak), Ahit sandığının barındığı yer olduğundan, Yahudi tarihinde önemli bir role sahipti [54]. 400 yıldan fazla sürede, Milattan önce 587 yılında gerçekleşen Babil istilasına kadar, Kudüs, Birleşik İsrail Krallığı’nın ve daha sonra Yehuda Krallığı’nın politik başkentiydi. Birinci Tapınak dönemi olarak adlandırılan[55] bu dönemde, tapınak İsraillilerin dini merkeziydi[56]. Süleyman’ın ölümüyle (milattan önce 930), on kuzey kabile, İsrail Krallığından ayrıldı. Davud ve Süleyman liderliğinde, Kudüs Yehuda Krallığı’nın başkenti olarak kaldı [57]. Antik İsrail döneminden kalıntılar arasında Hezekiya’nın Tüneli vardır. Bu tünel bir su yolu olup, Yehuda kralı Hezekiye tarafından inşa edilmiş ve antik İbranice yazılarla süslenmiştir (Siloam yazıları) [58]. Milattan önce 8. Yüzyılda inşa edilen geniş duvarda Hezekiya tarafından yapılmıştır [59]. Silwan’daki Firavun’un kızına ait kabirde İbranice yazılar vardır[60]. Bu dönemden kalan bir su deposu Robinson’un gemisinin yakınlarında, 2012 yılında bulundu ve bu da Yehuda krallığı döneminde yoğun yerleşmenin olduğuna dair güçlü bir kanıt olarak bilinir [61]. Milattan önce 722 yılında, Asurlular’ın İsrail Krallığı’nı işgal etmesiyle birlikte, Kudüs, kuzey krallıktan gelen göçmen dalgalarıyla güçlendi. Birinci Tapınak Dönemi, Babillilerin milattan önce 586 yılında Yehuda ve Kudüs’ü işgal etmesiyle sona erdi [62].
Engin
16/07/14 13:41
hamas'ın ak kaşık olmadığı herkes tarafından biliniyor.. ancak uzun vadede israilin de bu toprakları sindirme politikası yıllardaır devam eden bir süreç . bu topraklarda bir çok dram yaşandı yaşanıyor.. ölen 1 israilliye karşı 100 filistinli öldürülüyor... şimdi hala kendimizi korumaya çalışıyoruz savunmasını yaparak komik olmayın...
yusuf
24/01/14 19:04
Olay 13 Ocak 2000 Perşembe günü meydana geldi. 25 yaşında ve üniversitede öğrenim gören bir yahudi genç İsrail parlamentosu Knesset'in arama noktasına gelerek görevlilere: "Knesset üyelerini yanıma getirin! Aksi takdirde burada intihar edeceğim!" diye bağırmaya başladı. Ardından yanında getirdiği bıçağı boynuna dayayarak: "Benim problemlerim var. Bunları Knesset üyeleriyle konuşmak istiyorum!" diye bağırdı. Bu şekilde bıçak boynuna dayalı halde yaklaşık on dakika bağırdı. İçeri sokulmayacağını anlayınca bilek damarlarını kesmeye başladı. Bunun üzerine oradaki güvenlik görevlileri üzerine atlayarak tutukladılar. Ancak bu sırada bir güvenlik görevlisi hafif yaralandı. Genç emniyetteki soruşturma esnasında işsiz ve yoksul olduğundan dolayı intihara teşebbüs ettiğini söyledi. Polis, genç hakkında yasal işlemlerin başlatılmasından önce akli ve psikolojik durumunun incelenmesi için sağlık kontrolüne gönderildiğini bildirdi.
yusuf
24/01/14 19:00
Filistinli mültecilerin yaşadığı ve korkunç bir vahşetin sergilendiği Yermûk mülteci kampında insanlık dışı aç bırakma operasyonu devam ediyor.
yusuf
22/01/14 11:58
yahudileri seviyorum
mehmet bayır
04/01/14 21:05
kudüs ne israil in zaman başkenti olmuş..
Vefa KAYGISIZ
04/01/14 10:29
Yiyim sizin Türklüğünüzü.Başkanın adı da tam Türkmüş.
NURSEL
09/07/13 22:36
BİZ YILLARCA YAHUDİ DÜŞMANLIĞI İLE BÜYÜTÜLDÜK.ANCAK İNSAN BELLİ BİR OLGUNLUĞA GELİP TEKAMÜLE ULAŞINCA BİR DİN FANATİKLİĞİNİN KURBANI OLDUĞUNU GÖRÜYOR.HER NE OLURSA OLSUN DİN,TOPRAK,VS..SAVAŞ KÖTÜ BİRŞEY.ELBETTE İSRİL DEVLETİ DE KENDİSİNİ VE HALKINI KORUYACAK TEDBİRLER ALMAK ZORUNDA.ORTADA BİR SAVAŞ VARSA HER İKİ TARAFINDA KAYIP VE HATALARI VARDIR.BİZ GÖSTERİLDİĞİ GİBİ ZULME VE HAKSIZLIĞA UĞRAYAN FİLİSTİN VE HALKI DEĞİL,İSRAİL HALKI DA AYNI ZORLUKLAR İÇİNDE BELKİ DAHA FAZLASI VAR.TEK YANLI GÖSTEREN SADECE FİLSTİN E ÜZÜLÜP İSRAİL İ YEREN POLİTİK ZİHNİYETİ KINIYORUM.TÜRK HALKINA SAVAŞIN TEK SORUMLUSU İSRAİL MİŞ GİBİ GÖSTEREN ZİHNİYETİ KINIYORUM.
Umut Baba
09/03/13 15:24
Ayrica genel olarak soyluyorum, bu sayfa ve sozde turk kokenli yahudi (artik ne demekse) arkadaslarimiz tarafindan hazirlanan diger butun yayin organlari, facebook twitter gibi, TAMAMEN tek taraflidir, demagoji yapmaya yoneliktir, turk yetkililerin veya disisleri bakanliginin da 3-5 tane ne idugu belirsiz insanin istegine gore beyanat vermesini beklemek ahmakliktir. Saygilar
Umut Baba
09/03/13 15:22
Burada ismi ibranice olup da turkce yazan arkadaslardan rica edecegim, ya isminizi degistirin ya da turkce konusmaktan vazgecin
groll
15/02/13 13:32
@tuncay birecik İyi ki doktor değilsiniz.Mazallah bulduğunuz ''icatlar''la sağlam insanları da hasta ederdiniz.Bence uzun ama içi boş yazılarınız yerine konuyla alakalı 2 satır bişey yazın da dünya görüşünüzü görelim.
tuncay birecik
08/02/13 21:09
müslüman kökenliler benim icat ettiğim bir kavram arkadaşım.neticede kavramları insanlar yaratıyor.sende ne demek istediğimi gayet iyi anladın.benle terminoloji polemiğine girme çünkü benim bilgime sahip olmadığını sanıyorum.türk kökenliler demedim çünkü yahudiler ırk değil din orjininden tartışılıyor bütün yahudilerin aynı etnik kökenden olması teknik olarak imkansız.
groll
26/01/13 02:38
''Müslüman kökenliler'' ne be kardeşim ? Dinle etnik kökeni ayırt edecek kapasiteye bile sahip değilsin kalkmış birde yazı yazıyorsun.Milli görüş forumlarında takıl,bura aşar seni.
tuncay birecik
14/01/13 22:56
niye korkuyorsunuz bu kadar yorumları yayınlamakdan.yahudiler bunlardan etkilenmez.yada başkaların fikirlerinden etkilenip görüşünü değiştirecekse birisi ondan insanlığa faydada gelmez.hem canım cicimmi demek gerek yahudiler için.çok salakça birşey küfür olmadığı sürece herkes istediğini söylemeli doğru olan budur.yoksa 500 satır kitap gibi bilgi döşemekle birşey olmuyor insan görüşünü 5-10 cümleyle rahat anlatır.saçma bir tutum canının istediğini yayınlamak zira yahudi-israil yandaşı yazılarda herkese her sıfat takılabiliyor o zaman bunlarıda engellemeniz gerekir bence.burayan giren müslüman kökenliler belkide olumlu yanlar görmek istiyor yahudilere dair neticede onlarda insan öyle olsa gerek:)
OnurSeref
30/11/12 23:53
İsrail'in kendini savunma hakkını destekliyorum. Bir millet yıllar sonra büyük çabalardan sonra kendilerine (arz-u mevut ye da herneyse, ben olayın dini boyutuyla kesinlikle ilgilenmiyorum) yaşamak için kendilerine bir yurt bulmuşlar. Buna ben saygı duyarım. Filistinlilerle iç içe yaşamamak için hiç bir sebep yok. İsrail bölgeye medeniyet getirmiştir. İsrail de bölge de daha liberal olmalılar. Ancak benim anlamadığım, İsrail kaşıtlığının sebepleri neler olabilir? Tüm dünya birleşip İslami terörü ya da genel terörü bitiremiyor mu? Bu gerçekten zor mudur? Afganistan'da 2003ten beri bulunan Batı kuvvetleri güya hala talibanları bitiremedi..Burada bir sorun var cidden..İsraili, düşman bellemek yerine bizim İslamın henüz daha ortaçağ zamanından beri değişmeyen, insanlara eziyet eden fanatik doktrinlere bakıp onların çağdaşlaştırılması gerekiyor.
İhsan
27/11/12 15:06
ben değil çoğu kişi türkiyedeki durumu biliyorsun
Alon
26/11/12 21:47
sen de mi Brütüs?
İhsan
26/11/12 13:58
Bence abbasa kızma çoğu kişi onunla aynı fikirde
Alon
25/11/12 23:59
orhan veli arkadaş, eğer israel aynı miktarda hiç hava saldırısı yapmadan füze atsaydı Gazze patates tarlası olurdu inan..Bir tane bile füze ıskalamazdı...Bu istenen birşey değil...
hayim
25/11/12 22:21
Cevap vereyim Orhan. Türkiye, Arap birliği, BM, AB, DDT, İHH ve daha bir sürü kuruluş İsraili sivillere saldırıp soykırım yapmakla suçlarlardı...yani birşey değişmezdi, değişen tek şey bir devletin terör örgütü gibi hareket etmesi olurdu.
Alon
25/11/12 21:53
Abbas seni tuttum..Davutoğlu'nun yerine seni dışişleri bakanı yapalım..Harcanma buralarda
orhan veli
25/11/12 20:19
Gazzeden 72 saat içinde 200den fazla roket atılınca İsrail Bulut Sütunu adlı operasyonu başlatmıştı. o kadar roketin Güney bölgelerinde yarattığı hasar ve travmadan sonra oldukça ağır bir misillime yapmak yerine İsrail atılan her rokete anında benzer bir teknoloji ile cevap verseydi ne olurdu acaba ?
abbas
25/11/12 16:37
kusura bakmayın (yada bakın ) israildeki türklerde bence artık türklükten çıkmış ve israilli olmuş ve vicdan diye bişey kalmamış kendilerini yedire bilmekiçin ellerinden geleni yapıyorlar inşallah bizim üstlerimiz bunu anlarlar israil halkına güven onlar eğr ki ALLAH birdir eşi ven benzeri yoktur derlerse sadece ve sadece bu cümleye inanın ki bunu müslümanlar biliyor bildikleri için inanır ve sen İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ Yönetim Kurulu adına Başkan ZALİ DE TOLEDO sen de geğer ki müslümanları filistin halkını savunmaya kalkarsan ki görünüşte böylebir urum söz konusu git ufus muduründe ismini önce düzelt toledo ne demek bilmiyorum ama bizim burda kürtçeden tole(do) ne demek bilirmisin berdoş serseri demek
Alon
24/11/12 19:51
aşağıdaki sazan hala Arz-ı Mevud masalında...Bazı şeyleri beyin özürlülere anlatmak maalesef çok zor..
Adınız
24/11/12 19:22
yaw bırakın ıı.abdülhamit edebiyatını.temcit pilavı gibi tekrarlıyorsunuz.para ile verilmeyen bu yerler filistinliler tarafından osmanlı arkadan hançerlenerek inglizlere hediye etmişiz.zamanında yahudilere teslim edlseydi de necef çöllerinde kalleşçe vurulmasaydık.burada arap milliyetçiliğinin reklamını yapacağımıza şehitlerimize ağlıyalım.nerdeeee?
yasin taşcı
24/11/12 02:27
vay gençlere bakın hele osmanlıyı araplar batırmış falan 2. abdülhamitten para karşılığı teodor herzel dedeniz istemiş zamnında ama cevabını almış israil bırak arzı mevudu dünyayı istiyor diğer insanları köle olarak görüyorlar devlet adamları eli kanlı cani kendilerini tankların üzerinde mutlu hissediyorlar...
fetih
22/11/12 21:31
filistinlilere uzuldugunuz kadar birazda sehit turk askerlerine uzulun ve bunlari savunun ey gafiller. yalandan arap hayranligi yapmayin.
Kerem
22/11/12 09:22
2 bebek yaralanMISMIS.. Yuzlerce Filistinli cocugu oldurdunuz, siz hangi zulumden bahsediyorsunuz?? Amerika haric tum dunya Israil den nefret ediyor. Tanrinin topraklarini alacagiz bahanesi ile Tanrinin yarattigi kadin, cocuk, genc demeden hepsini olduruyorsunuz. Siz hangi tanridan bahsediyorsunuz, neye tapiyorsunuz ben anlamis degilim. Kimse Israil in yalanlarina inanmiyor, yillardir inanmadi da. Siz hakkaten kimi kandiriyorsunuz? Israil de yasananlar tamamen batinin cikarlari icin yarattigi hesapli bir oyundur. Malesef bu oyunda da fakir filistinliler canlarini kaybediyor, para destegi alan israillilerse gozleri kapali sekilde insan oldurmeye devam ediyor. Yalan haberlerle politika yapacaginiza, gerceklerle yuzlesecek cesareti gosterin de batinin zevkle izledigi bu savasi durdurmak icin gidin Israil e yalvarin. Filistinlileri rahat birakin. Israil e saldirdigi iddia edilen Hamas, batinin yaratttigi bir orguttur, bir de lutfen gidin Amerika ya yalvarin. Ama yalan propaganda yapmayi lutfen birakin artik!
Hayim
21/11/12 23:45
"Türk" hadi evladım. Sen meydanlara git slogan at. Bu edebiyattan bıkmadınız mı?
TÜRK
21/11/12 23:45
EY ZULÜM EDENLER VE BUNLARA ALKIŞ TUTANLAR ! BU DÜNYA KALICI DEĞİLDİR BUNU SAKIN UNUTMAYIN. ELBET KATLETTİĞİNİZ ANA SÜTÜNDEN KESİLMEMİŞ BEBEKLERİN AYAKLARI ALTINDA EZİLECEKSİNİZ !
fetih
21/11/12 20:11
arkadaslar .israil turklere ne yapti. bir tane gosterin.adamlar sadece vatanlarini korumak icin araplarla savasti. simdi gidin suudi arabistana bakin kimin yaninda yer aliyor. siz ne diyorsunuz. bunlara lanet okuyacaginiza pkk ya lanet okuyun. cunku sizin icin filistinin sehiti onemli turk yuzlerce turk askeri sehit oluyor akliniz nerede onlara soyleyin soyleyeceginizi
yakup emre
21/11/12 13:52
Geçin bu ayakları.. Millet artık neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Teknoloji çağındayız bilgiler anlık olarak elimize ulaşıyor. Eskide kaldı kendinizi masum diğer herkesi zalim gösterme oyunları.. Ercan adlı şahıs! Mavi Marmara sivillerin oluşturduğu içince kadın çocuk yaşlı milletvekili dernek yöneticileri... bulunan ve israilin uyguladığı haksız ambargoya dikkat çekmek ve yardımları gazzeye ulaştırmak niyetiyle yola çıkmış bir gemiydi. Uluslar arası sularda kameralar durdurulduktan sonra vuruldu! Bize masal okuma haddini bil, laflarına dikkat et!
Alon
20/11/12 22:59
Meraklı, keşke öyle birşey yapsanız..En azından teror durur..Başka birşey de umurumuzda değil zaten
telli
20/11/12 21:28
yazıdaki samimiyete inanmak istiyorum ancak, İsrail in böl yönet taktiği ile El Fetih i devre dışı bırakmak için Hamas denen terör örgütünü desteklediğini göz arı edemiyorum.
Cem Cohen
20/11/12 21:02
Türkiye nasıl kendi halkını korumak adına Irak ve Suriye topraklarına girebiliyor, bombalar yağdırabiliyorsa; Israil'de aynısını yapıyor. Filistin diye adı bile daha 1988 de belirlenmiş bir oluşum zamanında ingilzlerle ortaklaşa osmanlıyı batıran yegane milletlerden bir tanesidir ki o toprakların sahibi "osmanli -miri- kurallarına göre" Türkiye'dir ve ancak binlerce yıl öncesine dönerseniz orada bir krallık vardı. Osmanlı'da bir eyaletin parçası, sonrasında ingiliz mandası olan Trans-ürdüne bağlı topraklar ne denense bir anda filistin diye bir millete ait yapıldı.
MERAKLI
20/11/12 21:02
Çok Merak ediyorum..Bugün Filistin parlamentosu Türkiye ile birleşme kararı verse.Bizde kabul edip Ilhak etsek..NAPARSINIZ?

Haber Merkezi