Haber Merkezi

19/11/12

AHMEDİNECAD GAZZE OPERASYONUNA KARŞI

 

 

AHMEDİNECAD GAZZE OPERASYONUNA KARŞI

 

מורסי ואחמדינג'אד בפגישתם האחרונה

İsrail’in bir numaralı düşmanı İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad, Mısır Devlet Başkanı Muhammed Mursi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek İsrail’in Gazze’ye karşı başlatmış olduğu Bulut Sütunu Operasyonunu değerlendirdi. Ahmedinecad basına yaptığı açıklamada ise bölge halkı ve dünyanın “Siyonistlerin” operasyonlarından endişe duyduğunu belirtti.

Ahmedinecad, İsrail’in bir an önce Gazze’deki saldırgan tavrını bir kenara bırakması gerektiğini söyledi. Mısır Devlet Başkanı Muhammed Mursi ise Ahmedinacad’a çatışmanın sonlandırılması için tüm dünya liderleri ile temasta olduğunu belirtti. İkili yaptıkları konuşmada “Siyonist rejimin Gazze’de başlattığı katliamı durdurmak” için karar aldıkları belirtildi.

Ahmedinecad, İsrail operasyonunun durdurulması için insani ve dini tüm çabanın sarf edilmesini istedi. Mısır lideri Mursi de İsrail’in operasyonunun sonlandırılması ve bir an için bölgede sükunetin sağlanması için elinden gelenin en iyisini yapacağının sözünü verdi. 

 

http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-f20cd2123971b31004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi