Haber Merkezi

19/11/12

AVRUPA BİRLİĞİ İSRAİL’E DESTEĞİNİ SUNACAK

 

חדשות

 

AVRUPA BİRLİĞİ İSRAİL’E DESTEĞİNİ SUNACAK

 

תצהיר על תמיכה בישראל. רה

Avrupa Birliği daha önce emsali görülmemiş bir karar alarak Hamas – İsrail çatışmasında İsrail’e desteğini belirten bir bildiri yayınlayacak. Söz konusu bildiride Hamas’ın İsrail’e yönelik roket saldırılarına karşı kınama mevcut. İsrail’de konu ile ilgili tek şüphe İngiltere’nin Gazze’ye yapılması muhtemel olan kara operasyonuna karşı çıkması olarak dillendiriliyor.

Başbakan Natanyahu ile Dışişleri Bakanı Lieberman’ın uluslararası toplumun desteğini alıp operasyona ihtiyacı olan meşruiyeti kazandırma çabaları sonunda meyvesini veriyor. AB Dışişleri Bakanı Catherine Ashton’ın liderliğindeki Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları zirvesi Brüksel’de toplanarak İsrail’e destek bildirgesi yayınlayacak. Söz konusu bildirge Gazze’den İsrail’e yönelik roketli saldırıların bir an önce durdurulması çağrısını içerecek.

Avrupa Birliği’nin sonuç bildirgesinde İsrail’in tartışmasız olan nefs-i müdafaa hakkının altı kalın bir şekilde çizilecek. Buna karşın Avrupa Birliği her iki taraftaki sivil ölümlere özel bir hassasiyet göstererek sivil ölümlerin gerçekleşmemesi gerekliliğinin altını çizdi. Avrupa Birliği her iki tarafın birbirine düşmanlık içerici tutumlarda bulunulmamasını istedi.

 

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/416/582.html?hp=1&cat=404&loc=33 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Kanuni Sultan Süleyman
22/02/13 11:07
Hadi ya.. Bu Avrupa da her zaman zalimin yanında..zamanında Hitler'i de desteklemişti.....
tuncay birecik
14/01/13 22:59
yine aynı muhabbet işinize gelmeyen yoruma onay verilmemiş.tamam istediğinizi yazıyım avrupalılar size bayılıyor.gettolarda sizi hapseden araplardı çinlilerdi aslında 6 milyon yahudiyide aslında filisitinlier öldürdü.hristiyanlar paranız için değilde çok elit insanlar olduğunuzdan sizi seviyor..nasıl böyle güzelmi?
İhsan Yıldırım Tarhan
03/12/12 14:39
AB'ye karşı olmak manyaklık! AB, Fransız İhtilali, Rus ihtilali, İstanbul'un Fethi gibi dün­yayı değiştiren tüm büyük olaylar içinde tarihin kaydettiği en büyük siyasal dönemeç. Bu, dün­yayı topyekün değiştirecek en büyük kültürel andlaşma da olabilir. Bu, devleti, milleti, ırkı tarihten silecek inanılmaz bir büyük rüya proje olma şansı ve iddiası taşır. İsa'nın yeryüzüne tekrar inmesi gibi, kıtaların yer değiştirmesi gi­bi, paranın, bankanın, eğitimin, haklarının, andlaşmaların, aklınıza gelen her şeyin kökten de­ğişime uğrayacağı mucizevi bir proje!Ancak biz, Kopenhag kriterlerini son üç ay­dır değil, iki yüzyıldır uyguluyoruz, dilimiz, di­nimiz, ırkımız devlet şeklimiz kılık kıyafetimiz, ruhumuz, henüz AB devletlerinin birçoğu ta­rihte yok iken, biz değişime tabi tutularak geli­yoruz. AB, on asırdır birbiriyle dalaşan Almanya, Fransa, İngiltere gibi üç büyük tarihi düşman ülkenin dümenini ele geçirdiği bir masal siya­seti! Bu masal kuruluyor! Birlik değil, cennet! Birlik, kendine güveni sağlayıp, sütunları sarsıl­maz hale gelinceye, yani ilk otuz yıl kumandayı kimseye devretmeye niyetli değil.Bu kültür kolay oluşmadı, minare yaptırma­yan yerden bitmiş sanır, bu kültürün arkasında dört yüz yılın birikimi, yüzlerce marka var, bi­zim bir Ülker'imiz, bir Efes'imiz, bir de Galatasarayımız var, yüzlercesine ihtiyaç var. işte OYAK Türk ekonomisini ele geçirdi. Tek bir markası yok. On yıl sonra, Türkiye siyasetini or­du, Türk ekonomisini bütünüyle OYAK yöneti­yor olacak! Yani, Ali Ağanın danası gibi Avru­pa sokaklarında dolaşacağız!Türkiye yirmi-otuz milyonluk ülke olsaydı, hiçbir sorun yaşanmayacaktı, bu koca değir­mende öğütülüp, emilebilirdi. Ülkemiz yetmiş milyon, üstelik, Kemalistler "fikirle" değil duy­guyla yaşıyor, ne konuşulsa, ne tartışılsa "iha­net" arıyorlar. Ayrıca, kontrol edilemez sınırlar dışında ülkeye girmek için kendini sınırlarda öldüren yetmiş milyondan fazla muhacir göçü bekliyor, Van'da zenci mahallesi bile kurulu­yor, AB'ye girdiğimizde, sınırlanınız dışında biriken muhacir sayısı 70 milyona fırlayabilir, hesaplar böyle!Ülke nüfusuyla Almanya kadar Avrupa Par­lamentosunda söz sahibi olacağız, bu dayanıl­mazdır, bir ishalli dana bir sürüyü bok eder. Avrupa tarihinden aldığı bu büyük siyasi yetki­leri şimdi şimdi uyananlarla bölüşmez. Akşam yemeğinden sonra gelen misafire, ya bir soğan verirler, ya bir sopa! Ağaç ağaç içinde büyür.
Alon
01/12/12 19:39
ihsan , senin bu fıkra göreceli olarak değişir. Senin taraftan bakınca kendini haklı görüyorsun. Ama unutmaman gereken birşey var. Avrupa gel seni üye yapalım demedi. Üyelik başvurusunu yapan türkiye. Dersen ki eğer , üyelik başvuru tarihi ile bugüne kadar geçen süreçte ne avantajımız, ne dezavantajımız oldu , o tartışılır...Bana cevap yazmadan evvel iyi düşün, Göreceksin Türkiye nin avantajı çok daha fazla olmuş...
İhsan
27/11/12 14:59
Belki gerekçelerimiz taban tabana zıt.Ben sıralamaya kalksan roman gibi bir yazı olur.Onun için basit bir fıkrayla özetliyeyim;Temel ve arkadaşları bir gün kadın almak istmemişler ancak buna paraları yetmemiş. düşünmüşler taşınmışlar en sonunda paralarını birleştirip bir kadın almaya ve o kadını karanlık bir odaya götürüp karanlıkta iş görmek için anlaşmılar. Karanlığa götürecekler ki kadın farketmesin kaç kişi oldugunu. Kadınla anlaşmışlar ve karanlık bir odaya götürmüşler hep birlikte koyulmuşlar işe. aradan 3-5 dakika geçmiş ki Temel yeter la uşaklar demiş ve açmış lambayı.Ellediğimiz iki meme , yediğimiz yar....ğın haddi hesabı yok demiş...Avrupa sevdalılarına, ve anlayabilenlere...
Alon
24/11/12 19:48
ihsan ağa doğru söyledin, AB , türkiye yi asla kabul etmeyecek...
ihsan
24/11/12 06:50
Kardeş TÜRKİYE asla ab de olmayacak
erdogan
20/11/12 00:50
Bu sozum Turkiyeliler birliginedir: Bir zamanlar Turkiyenin AB'ye girisini saglamak icin var gucunuzle destek oldunuz.Bugun Turkiye AB"dede olsaydi,tipki NATO'daki gibi asla bu karar alinamazdi.Turkiyenin vetosu nedeniyle.Lutfen miyoplugu birakin ve gelecegi,uzak gelecegi gorun!

Haber Merkezi