Haber Merkezi

15/11/12

KİRYAT MALAHİ’YE ROKET SALDIRISI: 3 ÖLÜ

KİRYAT MALAHİ’YE ROKET SALDIRISI: 3 ÖLÜ

 

Gazzeli teröristlerin İsrail’e Mısır’dan ve Gazze’den fırlattıkları   roketler   dolayısıyla İsrail Hamas terör örgütüne karşı “Bulut Sütunu” adlı operasyonu başlattı. Operasyonda İsrail, Hamas’ın “genel kurmay başkanı” olarak da geçen İsrailli asker Gilad Şalit’in kaçırılması ve hapsedilmesini bizzat yöneten Ahmet Cabari’yi düzenlediği hava operasyonu ile etkisiz hale getirdi.

 

Hamas terör örgütü Cabari’nin etkisiz hale getirilmesinin ardından İsrail’e olan roket saldırılarını yoğunlaştırdı. Hamas terör örgütünün hedefinde bu sabah İsrail’in Kiryat Malahi kenti bulunuyordu. Gerçekleşen Grad tipi roketli saldırıda 3 İsrailli hayatını kaybederken 1 bebek de yaralandı.

 

İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (İSK) bağlı sivil savunma timlerinin uyarılarına rağmen yaşamını yitiren İsraillilerin pencere kenarında saldırının nereye gerçekleştirildiğini görmek için beklediklerinin anlaşıldığı belirtildi. Bu bekleme sırasında Gazze’den fırlatılan roket direkt olarak yaşamını yitirenlerin dairesine isabet ederek 3 İsraillinin ölümüne neden oldu. İSK Sivil Savunma ekipleri ısrarla sivillerin zırhlı odalarda veya apartmanların merdiven boşluklarında beklemesini istiyor.

 

 

http://www.mako.co.il/news-channel2/live

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
İhsan
18/11/12 03:57
"t" sen ap....lmısın.Eğitim düzeyü hee.yüzlerce bilim adamı yetiştirdiniz, ne oldu, bü­tün bu zekaları toplayın, işte: Şaron!,Liberman Dinleri­nin, ırklarının, bilimlerinin, şöhretlerinin öze­ti, işte: Şaron! LibermanYüksek zekaları, büyük tarihleri, toplayın, işte: Şaron! Hitler'in vahşetine yüz bin film çekip tüm dünya sinemalarını satın alıp kendilerini acındırmak için oynattınız, elli yıl­dır Filistin'e dair tek bir filmi vizyona sürmedi­niz. Canavarlıklarını dünyaya hakim şebekeleriyle gizliyorlar. İsrail'in döktüğü kanı görmez­den gelmeyen, ya Saddam gibi, ya da Ladin gi­bi olur! İsrail zulmünü anlatan yazarları, sanat­çıları öldürür, yok edersiniz!
Adınız
17/11/12 01:25
tek tancılık yahudi bilim yahudi sosyolojisi yahudi edebiyatı yahudi kütürü ile dünyaya yahudilerin verdiği katkıdan sonra bir de arapları eğitme görevini bari bize vermeyin.braz da sizler çalıın allah aşkına.
t
16/11/12 21:02
arapların eğitim düzeyini artrırmazsanız bu sorunu çözemezsiniz.Arapların üreme oranları sizden çok fazla .Bu kültür düzeyiyle asla onlarla anlaşamazsınız.Adamların uzlaşmadan anladığı yahudilerin ölmesi
Adınız
15/11/12 20:16
burada paylaşılmayan bir şey yok.burada hamas ın israil in varlığını yok sayarak bu devleti yok etmek arzusunun varlığıdır.paylaşmak demek her iki tarafa bir şeyler vermektir.hamas burada tam payın kendisine ait olmasını istiyor.yani paylaşmak hamas ın ilkelerine aykırı sayın erkan bey.
Erkan
15/11/12 15:12
Şimdi Ynetnews'in haberinde bir küçük bebeğin kan içindeki fotografını gördüm. Bizler nasıl canlılarız, neden bunları yapıyoruz birbirimize. Milyonlarca kilometrekarelik dünyayı neden bölüşemiyoruz. Neden böyle lanet olası bir hırsımız var. Niye bunları birbirimize yapıyoruz. Hem Gazze'de hem İsrail'de ölen minicik yavruları görünce gözlerim yaşardı. İnsan olmaktan tiksindim. Lanetliyorum bizi bu duruma getirenleri. Neyi paylaşamıyoruz. Biz Türkler, Araplar ve İsrail'li Yahudiler aynı toprakların insanları, aynı kanı taşıyan düşman kardeşleriz. Niye böyleyiz. Niye Yahudilere kendi öz vatanlarını çok görüyoruz. Niye varolma hakkını hiçe sayıyoruz. Aynı şekilde niye İsrail bu kadar soykırımcı yaklaşıyor... Haklı haksız aramadan bizi bu hale getirenlere beddu aediyorum. Bir avuç İskandinav kadar dahi olamıyoruz. Bakın Norveç'e bakın Danimarka'ya nasıl sorunsuzca yaşıyorlar...

Haber Merkezi