Haber Merkezi

15/11/12

İSK GAZZE HALKINI BİLDİRİLERLE UYARDI

 

İSK GAZZE HALKINI BİLDİRİLERLE UYARDI

 

"התרחקו ממתקני ופעילי חמאס". אילוסטרציה

Bildiri dağıtan uçak

 

Gazzeli teröristlerin İsrail’e Mısır’dan ve Gazze’den fırlattıkları  roketler dolayısıyla İsrail Hamas terör örgütüne karşı “Bulut Sütunu” adlı operasyonu başlattı. Operasyonda İsrail, Hamas’ın “genel kurmay başkanı” olarak da geçen İsrailli asker Gilad Şalit’in kaçırılması ve hapsedilmesini bizzat yöneten Ahmet Cabari’yi düzenlediği hava operasyonu ile etkisiz hale getirilmesi ile beraber kızışan İsrail – Hamas çatışmasından sivillerin zarar görmemesi için İsrail Savunma Kuvvetleri’ne (İSK) ait hava araçları Gazze semalarında halka bildiri dağıttı.

 

Dağıtılan Arapça bildirilerde Gazze halkından Hamaslı teröristlerden uzak durmaları ve özellikle roket atılan yerlerden uzaklaşmaları salık verildi. İSK başlatmış olduğu “Bulut Sütunu” adlı operasyon sona erene dek bir başka deyişle Gazze’den İsrail’e yönelen roket ateşi kesilmeden dağıttığı bildirideki maddelerin Gazzeli siviller tarafından uygulanmasını istedi.

 

Benzer bildiriler Gazze’de İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk yapan kanallarla Gazze halkına duyuruldu. İSK’nın Gazzelilere hitaben yazdığı bildiride Hamas’ın Gazze’yi bir kez daha şiddetin içine sürüklediği ve İSK’nın vatandaşlarını korumak için “sessizlik” sağlanana dek çalışmaya devam edeceği belirtildi. 

 

 

 

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-9c2a4261ac20b31004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=565984153

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
islam
14/08/13 22:11
siz ancak masum halka bomba yagdırmasını bilirsiniz demi tevratta bu da var mı hamas terör örgütü ilan edenler neden kendineize bakmazsınız o kadar müslümanı insanları öldüren siz terör degilsinizde nesiniz.ALLAH size seytana müsade ettgi gibi kıyamete kadar müsadeniz sonrasını düsünemiyecek kadar cahilsiniz.filistine kimsayal bomba atarken nerde sizin insanlıgınız.
ilan
17/01/13 01:28
Hakkın var Kanada demek istemiştim :) Amerikayla vizeleri kaldırma konuşmaları yeni başlıyor.
ihsan
16/01/13 22:19
ilan yalan söylemeye utanmıyor musun.Başka ülkeri bilmiyorum. Ama bu sayfalarda daha yeni abd nin vizeleri kaldırıcağını yazıyordu.Demek o zamana kadar sizede uygulanıyormuş.
ilan
15/01/13 20:20
Hakkın var. Ama neden Türk mahkemeleri neden böyle sence? 7 milyar biraz abartılı olmadı mı? bence bizden nefret edenlerler senden nefret edenlerin, korkanların sayıları birbirine yakın. Bak Avrupaya Amerikaya Japonyaya gelişmiş ülkelere. Ben pasaportumu cebime koyar giderim. Sen önce konsolsluklarda bir güzel sürünür sonra da sınırda hakaret yersin Söyle şimdi Suç kimde?
tuncay birecik
14/01/13 00:45
sizin adınıza ne acı bir durum.burda en galiz küfürler hakaretler yağdırılsa size başvuracağınız hiç bir türk mahkemesi şahsa ceza vermez:)7 milyar insanın sizden nefret ettiğini iddaa ediyorsunuz peki nefret edendemi ettirendemidir suç yada ikisindemi.
webmaster
23/11/12 16:04
İhsan bey söylediğim gibi hala mükemmel değil. Dikkate etmeye çalışacağım sizden de aynı hassasiyeti bekliyorum.
İhsan Yıldırın Tarhan
23/11/12 15:53
Sayın Webmaster sizi anlıyorum.Ama şahsıma neyse ama ülkeme karşı ağır tahrikleri ve saldırgan üslupları da baştan uyarıp engellerseniz ne bana cevap hakkı kalır ne bu iş bu kadar uzar nede bahsettiğiniz seviyeye düşer.Saygılar Webmaster.
webmaster
23/11/12 13:20
İhsan sansürler keyfi değil. buradaki yazışmaları "bak nasıl oturttum ha" dan bir seviye yukarı çekmeye çalıştığım için son zamanlarda içeriği boş kişisel atışmaları engelliyorum. Yüzde yüz başarılı olmayabilirim ama zamanla düzelir. Saygılar
ihsan
23/11/12 03:10
Sn.yönetici artık keyfi sansürlere bir son veriniz kaç yazımın yayınlanmadığını hatırlıyamıyorum bile
Alon
19/11/12 20:35
ihsan sen kendine hiç sordun mu, anlattığın fıkra daha çok kimlere benziyor diye...Şimdi buraya ben yazı ile döksem bu sefer dersin ki palavra atıyorsun..İstersen bu linkleri bir incele..Aslında yüzlerce var ama ben yoruldum copy paste etmekten...Devamını sen bulursun efem.... http://www.on5yirmi5.com/genc/fotogaleri/51618/cephanelik-gibi-tir-yakalandi.html http://www.ordugazete.com/uyusturucu-yakalanan-tirdaki-findiklar-kimin/HaberDetay/894 http://www.erzurumgazetesi.com.tr/haber/Tir-dolusu-sigara-yakalandi/66480 http://www.ntvmsnbc.com/id/25016991/
İhsan
19/11/12 19:17
Bir fıkrada benden..Buda sizi iyi anlatır.Bir Rus Yahudi’si İsrail'e göç müsaadesi alır.Çıkışta Ruslar bagajını kontrol ederken elbiseleri arasında Lenin in büstünü bulurlar, sorarlar :- Bu nedir?”Yahudi :Bu nedir değil,bu kimdir diye sormanız gerekirdi...Bu Lenin’dir, sosyalizmin temellerini atan, Rus halkına iyilikler getiren..bende bunu bereketli günlerin hatırası için yanıma aldım.-Tamam, Ruslar bırakır ve geçer.Tel Aviv havaalanında gümrük memurları büstü görür ve sorar:- Bu nedir ?Yahudi: Bu nedir değil, bu kimdir diye sormanız gerekirdi...Bu Lenin’dir. Bu deli cani yüzünden Rusya'yı terk etmek zorunda kaldım !Yanıma aldım ki her gün bakıp lanet okuyayım !-Tamam, bırakırlar ve geçer...Yahudi evine gider, büstü büfenin üstüne koyar,gelişi sebebiyle akrabalarına davet verir. Yeğenlerden biri sorar :-Bu kimdir ?Yahudi cevap verir :- Bu kimdir değil, bu nedir diye sorman gerekirdi...Cevap da,on kilogram yirmi dört ayar altın, vergisiz, gümrüksüz, KDV siz...
Alon
19/11/12 00:56
ihsan bak sana bi fıkra anlatayım...Neden anlatıyorum ? Fıkrada ki tayyib benzetmesi aynen sana uydugu için... Necmettin Erbakan ölüyor. Öteki dünyanın kapısında akibetini bekliyor..Etrafına bakarken birşey ilgisini çeker..Meleğe sorar...Afedersiniz bu duvardaki saat ne? neden çalışmıyor? Melek" o yalan saati..duvardaki de atatürkün..hiç yalan söylemediği için ibre hiç hareket etmemiş" der.. Erbakan karşıda biraz uzakta bi saat daha görür ve sorar "bu kimin peki?"..Melek" o inönü nün saati bi kere yalan söylemiş o yüzden 12.01 i gösteriyor"...Erbakan " Peki neden burda tayyib in saati yok ?" Melek " haaaa o muhammedin ofisinde vantilatör olarak kullanıyor"
Adınız
18/11/12 14:25
ihsan, bende çakı sende tabanca varsa ben keriz miyim sana saldırayım...1948 de israelin daha kurulduğu gün , 7 arap ülkesinin orduları israele saldırdı..3-5 kıçı kırık silahımız bile yokken, düzenli arap ordularını geri postaladı erkelerimiz, kadınlarımız..Ama o zaman hiçbiriniz orantısız güçten bahsetmedi..Ayıptır, yahudilerde çakı var sizde tabanca var diye hiçbiriniz araplara karşı çıkmadınız...Biz 5 milyon siz 300 milyon...hadi yiyim sizin orantınızı
Adınız
18/11/12 11:49
ihsancığım başkalarının vicdanını sorgulayacağına önce kendi vicdanını sorgula.hapishanelerde yatan gazeticileri,hergün verilen onlarca şehitleri sorgulu.bir şey daha bende çakı varsa silahlı kişiye saldırıyorsam muhakkak ki senin gibi geri zekalıyım.
Adınız
18/11/12 11:23
aşağıda bahis ettiğim sosyolojik vaka dün hamas ın sözcülerinin hamas başbakanlık binası harebesinin önünde yapmış olduğu basın toplantısının bir fotoğrafıdır.
İhsan
18/11/12 07:14
Alon senin elinde çakı var bende tabanca.Meydana çık kapışalım desem sen çıkarmısın meydana.Çıkarım dede bak neler yazıyom.Mertlik diyorsun karşınızdaki her insanı kin ve nefrete zorluyorsunuz.Adamların topraklarına aıds vürüsü yayılıyorsunuz. Filistin, elli yıldır muhacir bir halk, dört milyon Filistinlinin ikamet edeceği bir yer hala yok! İsrail hepsini öldüre öldüre bitir­meyi düşünüyor.İsralin sınırları dahi belli değil.Dikkatimi çekti bu sitede yazan "bilge" lerden bazıları filistini büyüteçle dahi göremezsiniz diyor utanmadan,sıkılmadan,yüzleri kızarmadan.Yanlış anlama ben sadece insanlık adına güzel şeylerin olması temenni ediyorum., Çünkü dünyanın tek gerçeği vardır, o da insanlık vicdanıdır.Çünkü dünya dediğiniz yer, silahların susturamadığı insanların bize hediyesidir.HERŞEY İNSANLIK İÇİN....
Adınız
18/11/12 04:24
bir ara jetler tepelerinde uçtu.bay laurel kafasını semaya temkinli olarak döndürürken bay laurel bir vantrolog edasıyla laurel e "devam et.devam et" diye seslendi.bence sosyolojik bir vaka bu.ilkel toplumlarda birey tek başına hareket etmez.çünkü o sosyal yapıya sahip değildir.bunlar ancak güruh olduklarında kendi benliklerini ortaya çıkartırlar.sosyal değillerdir. burada bay laurel topluluk önünde atıp tutarken jetlerin tepesinde uçarken endişelenerek kafasını 80 derece doğuya sonra 60 derece gökyüzüne doğru hareket etmesi o anın birey olarak yalnız kaldığının göstergesidir.bay hardy nin karnından konuşmasıyla ancak bay laurel güruh psikolojisine dönmüştür.bu duygu bizde de vardır..konuşmalaımızda sık sık "biz" demeyi yeğleriz "ben" diyeceğimize.
Alon
16/11/12 20:02
ihsan sen ne uyanıksın ya :-) Sen gel benim sivil insanlarıma rastgele roket at , sonra git saklan ve ben birşey yapmayayım ha ? Hani nerede o yiğitlik, mertlik palavralarınız ? Biz er meydanındayız siz nerde saklanıyorsunuz ? Sen git çalılığın arkasından, cami avlusundan, okuldan, hastaneden roketini at ben de seni seyredeyim...Ondan sonra vayyy be israellilere büyük kayıplar verdirdik cart curt hava at ha ??? Kancıklar gibi sivillerin arkasına saklanın , kadın çocuk ölmüşse israeli suçlayın..Ortaya çıkın ortaya, hamam böcekleri , fareler gibi saklanmayın..Madem savaş diyorsunuz erkek gibi savaşın...ne haysiyetsiz, ne şerefsiz . ne soysuz insanlardan yanasınız...Sokakta ki dişi köpek bile bunlardan merttir...Şimdi sen de sızla , ama siz orantısız güç kullanıyorsunuz diye...amaç ağlamak değil mi, ağlayın...Ahh israel hükümeti beni bir dinlese orantısız güç hakkında...bize 312 roket mi attınız..Tamam uçak yok,tank yok..biz de 312 roket atalım aynı bize attığınız gibi sivil yerleşimlere...al sana orantılı güç, 1 hafta sonra gazze patates tarlası...İsrael zamanında mısır la, ürdün le, suriye ile de savaştı , hangisinin şehrini bombaladı...ihsancığın insanlık duyguları kabarmış çocuk muhabbeti yapar..Kardeşim biz söylemeden evvel çocuklarınızı bu işe bulaştırmasanız ya...Ama o aşşağılıkların insani duyguları olmadığı için, dünyanın israeli kınamasını sağlamak için çocuklarını kadınlarını ortaya atarlar...Diğer haber başlıklarında yorumcu arkadaşın biri o kadar güzel bir laf etmiş ki, senin için tekrarlıyayım.... Bizlerin anası ağlayacağına, o soysuzların anası ağlasın...
ihsan yıldırım tarhan
16/11/12 03:50
Bunu dememin sebebi kötü hafızalarımın canlanmış olmasıdır.Sen cevap yazsan ne olur yazmasan ne olur.Bendeniz birkaç yıl beyrutta yaşadım.Birleşmiş milletlerden israil başkonsolosunun yaptığı pis ve küstah konuşma hala tazedir benim için:"Hizbullah canavardır.Biz bu canavarı temizleyeceğiz.Bize müsaade etmiyorsunuz ki temizleyelim.Bu hizbullah çocukları kalkan olarak kullanıyor"....Kardeşim biz mohaç ovasında savaşmıyoruz,sahrada da savaşılmıyor,çubuk ovasındada savaş verilmiyor.Bu bir şehir savaşı.Şimdi Ankara,Allah göstermesin bombalandığında ya haymanaya ya polatlıya kaçacaksın.İstanbul nereye kaçacak?Silivriye mesela.Bu şehir savaşı,sen şehirleri bombalıyorsun.Bunu moda edip dünyaya kabul ettirdiler. "Ben şehrinizi bombalıyorum,şehrinizi tahliye edin..."Çocukları ne yapacağız?Karadenizin ortasında bir yer var,çocukları oraya mı götürelim?Bir yerde bu çocuklar duracak.Suriye sınırından tahliye olan mültecilere bir bakın,hepsi kadın ve çocuk.Suriyedeki binlerce araç konvoyuna bakıyorsun,içlerinde erkek yok.Bu istihbaratı israil de biliyor,ona rağmen gelip "çocukları kalkan yapıyorlar" diyor.Bu kadar terbiyesiz! Bir de kalk kalkmış "ben şehri bombalıyorum,boşaltın" diyorsun.BM yasası oldu;"Ben bombalayacağım biraz sonra,çocukları tahliye edin!"Yani çocukları öldürmüş olmayayım!Bu kadar terbiyesizlik,aesızlık olmaz.
Rudolf
16/11/12 01:33
Sayin Kardeslerim sozun bittigi bir yerdeyiz simdi icraat vat simdi o Kahrolasıca TERRORISTLERIN yok edilme işlemi var simdi hepimiz ISRAEL ORDUSUNUN Zaferden zafere koşmasi icin Tanriya dualarimiz var bırkın ihsani mihsanı bunlarin kafalari kalındır ne desen anlamazlar cunku anlamak islerine gelmez, IMAM BILDIGINI OKUR ,ISRAEL DE GAZZAYI VURUR Hepsi okadar.
Alon
15/11/12 23:51
ihsan ,herşey şaka bu ciddi...insaniyet namına 5 dakika delikanlı ol be...Bana sadece şunu söyle . Suriyeden türkiyeye bırak 200 ü, aynı zaman dilimi içinde 20 tane bomba düşseydi Türkiye müdahele etseydi kimi haklı görürdün ??? Eger suriye diyorsan , bundan sonra senin bu konu ile ilgili yorumlarına cevap yazmayacağım...
Adınız
15/11/12 20:25
tabii hamas ın yaptığı gibi şans kime gülerse gazze den günde 200 roket sallamak en iyisi.ihsan ın kıt zekası bu kadar kıt ve sınırlı.ihsan a göre israil de habersiz bombayı kafaya yemek haberi önceden alıp gazze deki teröristten uzak durmaktan daha iyi.kafatası bu kadar çalışıyor beyzadenin.
İhsan
15/11/12 16:33
kusura bakmayın ama bu haber midemi kaldırdı

Haber Merkezi