Haber Merkezi

13/11/12

OFAKİM SEMALARINDA 2 ROKET İMHA EDİLDİ

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

OFAKİM SEMALARINDA 2 ROKET İMHA EDİLDİ

 

פגיעה במפעל בנתיבות צילום: אליעד לוי          אזור הנחיתה בנתיבות צילום: אליעד לוי

Gazzeli teröristlerin saldırıları durmaksızın sürüyor. Netivot ve çevresi terör örgütlerinin favori hedefi olurken Gazzeli teröristler tarafından fırlatılan 2 roket kısa ve orta menzilli roketlere karşı İsrail’in geliştirdiği demir kubbe sistemi tarafından havada imha edildi.

Cumartesi gününden beri süren saldırılar sonucunda Magen David Adom (MDA-İsrail Kızıl Davut Yıldızı) 47 kişiye müdahale ederek tedavi etti. Ofakim’in yanı sıra hedef olan Netivot’ta da gün boyu siren sesleri yükseldi. Gazze’den fırlatılan roketlerin fırlatılma anında çalıştırılan siren sistemi İsraillilere roketlerden korunmak için 15 saniye kaçma süresi tanıyor.

Netivot şehri dünkü saldırıların en acı olarak yaşandığı yer oldu. Bir ailenin ikamet etmekte olduğu evin bahçesi, sakinler içerideyken hedef oldu. Saldırıda ev ağır hasar görürken ev sakinleri mucize eseri yara almadan kurtuldular. Yine Netivot şehrinde bir fabrika roketlerin hedefi oldu. Can kaybı yaşanmazken önemli ölçüde maddi zarar gerçekleşti.

 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4304464,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi