Haber Merkezi

27/10/12

PERES, RABİN'İ ANMA TÖRENİNDE MUM YAKTI

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

PERES, RABİN'İ ANMA TÖRENİNDE MUM YAKTI

פרס מדליק נר לזכר רבין (צילום: אלכס קולומויסקי)

İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres, siyasi yol arkadaşı merhum Başbakan Yitzhak Rabin'in anma töreninde Rabin anısına mum yaktı. Rabin bundan 17 yıl önce 4 Kasım 1995 günü düzenlenen barış yanlısı bir gösteriden çıkarken gerçekleşen bir suikast sonucunda Yigal Amir adında bir Yahudi İsrailli tarafından öldürülmüştü.

"דמותו רק מתעצמת". יצחק רבין צילום: לע"מ

Merhum Yitzhak Rabin

Rabin'i anma töreni İsrail Devlet Başkanlığı konutunda yapıldı. Peres, Rabin'in yokluğu bugün her zamandan çok daha fazla hissediliyor dedi. Rabin'in İsrail için çizdiği yolun artık daha sarp ve dikenli engellerle kaplı olduğunu söyleyen Peres buna rağmen İsrail'in gitmesi gereken yegane yolun hala Rabin'in yolu olduğunu söyledi.

Peres, Rabin'in temel amacının Filistinlilerle barış yaparak nesiller boyu sürecek barış içinde yaşayan demokratik ve Yahudi devletinin güvence altına alınması olduğunu söyledi.

 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4297045,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Toryum
05/11/12 07:17
atma rudolfcuk
Rudof
31/10/12 21:12
degerli bir Komunist ti, solcularin basi sag olsun
Zeitgeist
31/10/12 12:54
Mossad kendi başbakanını sırf barış istiyor ve siyonist düşünceden yana olmadığı için öldürdü.Olay Yigal Amir adındaki aşırı milliyetçi bir insanın münferit olayıymış gibi gösterildi.Belgeler daha sonra ortaya çıktı.
GOJIM
29/10/12 14:33
Az çıkan bir BARIŞSEVER INSAN dı..Yazık oldu..

Haber Merkezi