Haber Merkezi

24/10/12

KATAR EMİRİ GAZZE’DE

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

KATAR EMİRİ GAZZE’DE

צילום: רויטרס

Hamas terör örgütün ün yönetimi ele geçirdiği 2006 yılından bu yana ilk kez yabancı bir devlet adamı Gazze’yi ziyaret ediyor. Katar Emiri Hamid Ben Halifa El-Sani yanında Gazze için oldukça cömert bir armağan ile geliyor. Katar Emiri tam çeyrek milyar doları Gazze’nin yeniden inşası için Hamas yönetimine teslim edecek.

The Emir of Qatar Sheikh Hamad bin Khalifa al-Thani visiting Gaza Strip October 23, 2012

Katar Emiri’nin uçağı dün Mısır’ın El-Ariş şehrindeki hava limanına indi. Katar emiri ve maiyeti buradan yine hava yolu ile Refah sınır kapısına oradan da   kara yolu ile Gazze’ye geçti.  

Katar emirinin ziyareti Gazze’de büyük sevinç yarattı. Halk Katar bayrakları ve Katar emirinin posterleri ile Katar liderini karşıladı. Dün Ramallah’ta düzenlenen Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) toplantısında ise Hamas ile El Fetih arasındaki ayrımın sonlandırılması için tüm Arap ülkelerinin ortak bir şekilde çalışması için çağrıda bulunuldu. El Fetih destekçileri ise Katar emirinin Gazze ziyaretine tepki gösterdi. El Fetihliler sosyal medyada “Katar Emiri Gazze satılık değildir” yazan resimler paylaştı.

 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4295749,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
mus
14/01/14 15:04
ulan şerefsizler siz kimsiniz ki filistin devletinin yönetimine terörist dersiniz. dünyada ki tek terörist israildir. sonunuz yakındır. artık

Haber Merkezi