Haber Merkezi

17/10/12

GAZZELİ TERÖRİSTLER İSK’YA UÇAKSAVAR ROKETİ İLE SALDIRDI

 

 

GAZZELİ TERÖRİSTLER İSK’YA ANTİ-HAVA ROKETİ İLE SALDIRDI

איום חדש מהרצועה

 

İsrail Savunma Kuvvetleri (İSK) ile Gazzeli teröristler arasında süren silahlı çatışmada ilk kez Gazzeli teröristler İSK’ya karşı UÇAKSAVAR roketi kullandı. Roket hedefini ıskaladı. Can ve mal kaybı yaşanmadı. İsrail Savunma Bakanlığı, Kaddafi’nin Libya’da iktidarını kaybetmesiyle anti-hava roketlerinin Hamas’a ulaştığı kanısında.

 

Hamaslı teröristlerin İSK hava aracına uçaksavar roketi ile saldırısı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Yediot Ahronot Gazetesi’nin haberine göre İsrail 6 yıldır Hamas’ın elinde uçaksavar tipi roket bulunduğuna inanıyordu. İSK Hava Kuvvetleri Gazzeli teröristlerin İSK’ya “Strella S.A 7” tipi bir uçaksavar roketi ile saldırdıklarını belirtti.

 

Bahsi geçen roket omuz üzerinden ateşlenebiliyor. Roket ateşlendiğinde saatte 1800 km hız ile havada yol kat ediyor. Roket 2300 metreye kadar seyreden hava araçlarını vurabiliyor.

 

Ağustos 2011’de Sina’dan İsrail’e sızan teröristler 12 numaralı yolda gerçekleştirdikleri terörist eylemde 6 İsrailliyi öldürmüşlerdi. Söz konusu saldırıda uçaksavar tipi roket parçalarına rastlanmıştı. İsrail’e göre Kaddafi’nin çöküşünün ardından Libya cephaneliklerinden yaklaşık 1000 adet Strella S.A 7 tipi roket kayboldu.

 

 

 

http://reshet.tv/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/Politics/Security/Article,108496.aspx

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi