Haber Merkezi

06/10/12

MOSSAD AJANI İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİNDE

MOSSAD AJANI İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİNDE

Eski Mossad Yetkilisi ELİEZER TSAFRİR (Geyzi)

İsrail ile Kuzey Irak'ta yaşayan Kürtler arasında   tarihsel bağlar olduğu inkar edilmeyecek gerçeklerdendir.

Özellikle 1970'li yıllarda Mulla Mustafa Barzani (Bugünkü Mesud Barzani'nin babası) ile sıcak ilişkiler yaşandığı ve İsrail Gizli servisi Mossad tarafından Irak ordusuna karşı kullanılmak üzere silah yardımında bulnulduğu artık sır olmaktan çıkmış durumdadır.

1970'li yıllarda Irak'taki Kürtlere yardım eden İsrail bu kez 1990-2010'lu yıllarda Irak'taki direniş örgütü (Bize göre terörist ) PKK örgütünün imha edilebilmesini sağlamak maksadı ile PKK'nın can düşmanı olan Türk ordusuna insansız hava araçları ve yüksek teknoloji ürünleri satmaktadır. Hatta Abdullah Öcalan'ın yakalanmasında   en önemli istihbarat bilgisini (Bulunduğu ev'in adresini) İsrail istihbarat birimi   Türk yetkililere bizzat   takdim ediyor.

Buna rağmen İsrailli bir güvenlik eğitimi veren şirket elemanları Hollandadaki ortakları aracılığı ile Erbil Havaalanı korumalarına güvenlik eğitimi veriyor. Gazeteci Seymour Hersh ise bunu İsrail Irak Kürtlerini eğitiyor diyerekten haber yapınca Türk basını olayı az bir değişiklikle İsrail PKK'ya eğitim veriyor diye değiştirerek İsrail ile Türkiye'nin işilkilerini daha da bir bozabilecek malzemeyi kullanılır hale getirmiş oluyor.

Türk Hükümeti de bu malzemeyi kullanmaktan zerre kadar çekinmiyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dahil bir çok kademeden yetkili İsrail'i bu konuda suçlu ilan etmekten çekinmiyorlar.

Erbil Havaalanı görevlilerinin eğitimi haberi İsrail gazetesi Yediyot Ahronot'ta yayınlandı ve tercümesini de kendim yapıp aynı gün Anadolu Ajansı Muhabiri Bayan Nursel Gürdilek hanımefendiye iletmiştim.Yani İsrail bu konuda bir suçluluk içinde olsaydı bu haberin yayınlanması mümkğn olmazdı herhalde.

Kaldı ki Erbil Havaalanı bir Türk firması tarafından inşa edilebiliyorsa , Kuzey Irak'ın   her türlü inşaat malzemesi ve gıda sevkiyatı Türkiyeden yapılabiliyorsa İsrail'in aynı bölgenin ve oluşumun güvenlik görevlilerini neden eğitemesin ki?

İşte Irak'a 1970'li yıllarda Mossad yetkilisi olarak giden ve Molla Mustafa Barzani'ye silah götüren ajanı bulduk ve İsrail'deki Türkiyeliler birliği salonlarında konu ile ilgili bir konferans vermek üzere davet ettik.

ELİEZER TSAFRİR (Lakabı Geyzi)

Eliezer  Tsafrir (takma adı Geizi) eski Şabak ve Mossad ajanı, ve Menahem Begin'in Arap işleri baş danışmanı.  Zamanında Mossadın Lübnan ve ırak Kürdistan büro şefliğini de yaptı.

Emekli olduktan sonra ICT  (Uluslararası terörle savaş enstitüsü), İDC (Herzlia inter disciplinary Center) de araştırma görevlisi olarak çalıştı. İsrail ve yurt dışında pek çok konferanslar verir, yayınlanmış üç kitabı vardır: "Ana Kurdi", Kürdistanda savaş ve kaçış; "Küçük Şeytan, Büyük Şeytan": İran ihtilalinin hikayesi; Labirent: Lübnan Arap saçında trafik polisliği.

Eliezer Tsafrir konferansı 10.10.2012   akşamı saat 20.00'de İsrail'deki Türkiyeliler birliği lokalinde gerçekleştirilecek. Katılmak isteyenler   Rehov Mohrey Hasigariyot No.7 Bat-Yam adresine gelirlerse   ilginç bir sohbet bulacaklarından eminim.

/israilde_gundem/1542.htm

/arsiv/1552.htm

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
eskici
08/09/14 22:31
Ne hale gelmis turk yahudi iliskileri??? Cocuklugumuzda buyukadada, okulda yahudi arkadaslarimizla gecen gunlerimizi hatirladikca bu yeni yetmelere yuce yaradandan akil fikir vermesini niyaz ediyorum. Bir durun dusunun aklinizi basiniza alin lutfen yahu
Mehmet Eren
14/07/14 09:11
Rudolf - bir yahudinin osmanlıdan minnetle değilde nefretle bahsetmesi beni şaşırttı. her ne kadar abdulhamit size filistini vermemiş olsa da onun atası sizi avrupanın zulmünden kurtarmıştır. bu çarkınızın sebebini öğrenebilir miyim ? yahudiler iyilikleri unuturlar mı ? en azından hayırla yad etmeniz gerekmez mi ? bilmediğim bir kötülüğü mü oldu osmanlının yahudilere ?
Adınız
30/04/13 12:54
Yan Kurdîstan yan neman!
fetih
11/01/13 14:17
allah akıl fikir versin. unutmayın daha düne kadar türk istihbaratına bilgileri kim veriyordu. tabiki israil. pis araptanmıistihbarat alacaksınız. sizi lawrance gibi 2 dakikada arkadan vurur merak etmeyin
Gökçe Hubar
01/01/13 20:59
Bu konferansta geçen konuşmalar herhangi bir yerde yazılı mı? Yazılı ise nereden temin edebiliriz? Bu arada, aşağıdaki tartışmalar çok problemli.. Bir arkadaş, İslam tarihi kan ile yazılmıştır demiş. Savaşlar din, dil, ırk, mezhep, siyaset, ekonomi, ticaret veya ne amaçla yapılmış olursa olsun kınanabilir. Ama bir dine inananların TAMAMINI böylesine kana susamış, savaşmaktan sanki sadistçe zevk alan katiller gibi görmeniz ve göstermeniz çok yanlış. Öte yandan, Türkiye'de PKK'yı Mossad'ın desteklediğini iddia eden yazarlar vardır, Ali Kuzu-MİT MOSSAD CIA adlı kitabında bunu belirtir. Ancak şu da bir gerçektir ki, İsrail'in Türkiye aleyhine, Kıbrıs'taki sadece Rum halkını tatmin edecek biçimde, zengin doğal kaynak rezervleri keşfine çıktığı algılamasından ötürü Türkiye'de İsrail'e kızgınlık havası oluşması bir gerçektir. Bazı Türkler, İsrail'in sırf Mavi Marmara ve Davos olayından sonra Türkiye'ye kötülük yapabilmek için Rumların ve Ermenilerin tarihsel intikam arzularından istifade ettiğini düşünüyor. Bu düşünce ve algılama, İsrail aleyhinde, kızgınlık şeklinde tecelli ediyor. Kusura bakmayın ama diyalog amaçlı kurulan bu sitede, bazı yahudi dostların islam'a terör dini konseptinde bakması, bazı türk dostların ise israil ve yahudilik karşıtı saygısız cümleler sarf etmesi, bana çok saçma geliyor. Amacınız sadece İsrail ve yahudilik'in aslında barışçıl olduğunu ifade etmek olduğu kadar, aynı zamanda bazı arkadaşlara da İslam dinine saldırmamaları gerektiği konusunda uyarı yapmak da olmalıdır. Site yöneticilerinin veya gereken kişilerin sesimi duymayacaklarını, duysalar bile muhtemelen yorumumu sileceklerini düşünsem de, şansımı deniyorum. Ve sağduyuya davet ediyorum sizleri. İsrail veya Yahudilik aleyhinde çirkin iddialarda ve aşağılamalarda bulunulması sizi ne kadar yaralıyorsa ve kanayan yaranızı deşiyorsa, aynı şekilde karşı taraf olarak ötekileştirdiğiniz müslümanlar da İslam tarihini kan ve sadizm tarihi gibi algılayan düşünce tarzlarından rahatsız olacaklrdır. Bu ise barışa değil, daha da fazla kavgaya sebebiyet verecektir.
Falcon
09/12/12 00:37
GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN EYLEMEM...../DİOJEN MÖ:323
Alon
18/11/12 20:38
ihsan , bu benim şahsi fikrim..Bana kalırsa Kıbrıs Cumhuriyeti Türkiye ile herhangi bir ekonomik, askeri, ticari bir anlaşma yapmaz..Çünkü Kıbrıs Cumhuriyetine göre Türkiye işgalci bir devlettir..Sizin yapmanız gereken , KKTC ye meşruluk kazandırmaktır..En azından , liderleri olduğunuzu öne sürdüğünüz diğer islam ülkelerinin KKTC yi tanımasını sağlamaktır..Gerçi 38 senedir uğraşıyorsunuz ama ümitsiz olmamak lazım..Daha çok 38 seneler var
İhsan
18/11/12 03:34
hadi bizle yapsında görelim:-)
Alon
16/11/12 08:43
ya sazan !!! Güney kıbrıs diye bir yer yok..Kıbrıs Cumhuriyeti var..Aslında KKTC diye bir yer yok..İnanmıyorsan cankuşlarınız diğer islam ülkelerine sor..Kıbrıs Cumhuriyeti egemen bir devlet olarak istediği ülkeyle de istediği anlaşmaları yapar..
Adınız
16/11/12 00:44
hahahaha:)))))) buda sizin yalanınız, neden basında inkar etmediniz? güney kıbrısta eğittikleriniz ne olacak güldürmeyin benş ne olur yaaa:)))))))
dost eli
14/11/12 14:36
Bu kadar kinin kusulduğu bir ortamda sizler nasıl "biz de insanız " diyebiliyorsunuz.Tehditler,hakaretler yazıklar olsun .Bu mu insanlık.İster yahudi olsun ister filistinli ister türk önce efendi olunacak.İnsana insan olduğu için değer verecek..Tartışmayı seviyesiz hale getirerek kaliteyi lütfen düşürmeyelim. Bütün insanları seviyorum
Azad
12/11/12 23:56
Hiç hoş değil bence bu karşılıklı aşağılamaların ve kafatasçılığı yapmanın. yorumların bence baştan itibaren temizlenmesi gerekir zira sitenin seviyesine yakıştıramadığımı belirtmek isterim bu yorumları.kimse kimseden üstün değildir herkes eşittir ve dünyada savaş çığırtkanlığı yapmak yerine hep birlikte barış içinde yaşamayı neden denemiyoruz.din,ırk farketmez öncelikle herkes insan olmalı
Alon
12/11/12 00:34
Sn Zeitgeist, IP adreslerini tespit ettin , sonra ne olacak ?? Kolluk kuvvetleriniz beni mi alacak ?? İyi de..Senin kolluk kuvvetin İsrael vatandaşını İsrael den mi alacak ? O biraz sıkar arkadaşım... Ama ben yine bi sorayım diyorum...Benim suçum ne ??? Bari onu da söyle bilelim...
Adınız
11/11/12 20:41
Zeitgeist kısa yolu bulmuş.aba altından sopa göstermek.anlaşılan kaşınan beyefendiyi çok kaşıdınız.ama beyefendiyi kaşımak değil bence okşamak lazım.
Zeitgeist
09/11/12 19:35
Evet, IP adreslerini mahkeme kararıyla toplama zamanı geldi galiba.
Alon
05/11/12 23:46
Yahedrom, tasalanma gardaş kimse kimseye kızmıyor..Biz köfteleri hazırladık, maydanoza lüzum yok...
YAHEDROM
05/11/12 14:55
Ihsan Bey e neden kızıyorsunuz?Dogruları söylüyor diye..dimi?
Rudolf
24/10/12 11:19
Toryumcuk, yazi uslubun bana gecenlerde burada yazan bir kafasizi hatirlatti acabo o senmisin ? 80 isim degistirerek burada yazarsan hemen rengini belli edersin cahil toryumcuk biraz buyu de gel ait oldugun dar kafali toplumunun goruslerini yansitmak seni toplumun kadar kucucuk yapiyor
Toryum
24/10/12 00:04
Rudolfcuk,.........................................................yeter
1897Basel
23/10/12 22:38
Alon ilave edecek bir sey birakmamis..Gerceklerle yuzlesmek aci degil mi?-Aci olan bir sey daha.nedense yillar yili kandirildiginizi kabul etmemeniz..Ozetle.Islam tarihi kan ile yazilmistir.Ve hala ayni metodla yazilmak istenmektedir..Ancak gucleri yetmedigi icin birbirlerini bogazlamaktadirlar.Neymis..Musluman.muslumani oldurmezmis...HADI ORADAN!
Rudolf
23/10/12 19:52
Toryum ''' a Toryumcugum benim sahip oldugum bilgi birikiminin keske ceyregine sahip olabilseydin cahil toryumcuk mahhalle arasi bilgilerle burada yazarsan yazina kahkahalarla gulerler cunku yazdiklarini senden baska anlayan yok biraz kendini egit cahil adam..
Albert Nakapulco
23/10/12 19:37
MESS ,, Kustah ı gormek istiyorsan aynaya bak,tarihine bak net birsekilde gorebilirsin sizle dost olmaktansa dostsuz kalmaya razıyız cunku siler kıskanc,ukala,asagilik kompleksi icinde olan bir toplumsunuz
Alon
23/10/12 18:55
DUYURU !!!! Geleceğin parlayan yıldızı sayın İ.yıldırım tarhan beyefendinin aşağıda senaryosunu kısa ve öz olarak yazdığı Meccawood filmi için desteklerimizi esirgemeyelim...Maddi, manevi her türlü destekle bu kıymetli şahsı onurlandırıp, 2013 OSCAR sallama dalında en iyi film ödülüne aday yapmak için her türlü çabayı gösterelim..Teşekkürler
Alon
23/10/12 18:44
MESS !!! Terbiyeden kastın küfür ise ,sen hiç tasalanma onun edebiyatını yaparım..Burada zaten öyle birşey yapamazsın..Benimle beraber 2-3 arkadaşın yazdıkları seni epey heyecanlandırmış..Bu heyecanın sebebi nedir ? Bazı gerçekleri duymak hoşuna mı gitmedi ? Ana rahminden başlayarak , ömrünüzün sonuna kadar alışmışsınız büyüklük, adalet, fetih, zafer şarkıları dinlemeye..Fetih diye empoze edilen şeyin aslında işgal , adalet dediğiniz şeyin işgal ettiğiniz topraklarda gayri müslim çocukların devşirilmesi, büyüklük dediğiniz 600 yıllık osmanlının son 400 yılı ondan bundan tokat yemesinin , sizlere öğretilenlere hiç benzemediğinin ulu orta konuşulup yazılmasından mı ? Dost demişsin, hangi dostluk sayın arkadaşım ? Cuma vaazlarında nefret kusan imamlar mı ? Cuma çıkışlarında bayrağımızı yakmalar, küfürler mi ? Sokaklarda 1967 ye kadar gördüğünüz yahudilere korkak yahudi , 1967 den sonra ( araplar dayağı yedikten sonra) gördüğünüz yahudilere pis yahudi demekler mi ? Bazı insanları yok kripto yahudi, yok selanikli yahudi diyerek sınıflandırmak mı ? Bu bile zaten içinizdeki nefreti ispatlamıyor mu? Hayır diyorsan eger, soruyorum, sen ne hakla onun bunun veya benim dinimi sorgularsın? Bu hakkı nerden kimden alırsın ? Ben Türkiyede yaşarken kendimi daha farklı hiç görmedim..Milli maçlarda en az sizin kadar heyecan duydum..İstiklal marşını hep beraber okuduk..Bunu gibi nice şeyleri paylaştım..Ama neden bana, her zaman sizden biri olmadığımı hatırlattınız ???? Neden pis yahudi , korkak yahudi diyerek beni aşağıladınız ? Sayın arkadaşım, olayların böyle olmasını isteyen sizlerdiniz..Bu sizin zaten içinizde vardı, tayyib bunları sadece uyandırdı... Bana , şahsıma küstah diyebilirsin ,,,AMA bir millete topyekun küstah dersen ona göre de cevabını alırsın..Sen tüm yahudi milletine küstah demeden önce empati yap..Yap ki yarın başkaları senin için aynı şeyi söylemesin...
ihsan yıldırım tarhan
23/10/12 13:37
Sayın editör yazım neden iki gündür yok.İzah edebilir misiniz ne kusur buldunuz
MESS
23/10/12 12:14
Kudüs daha önce kaç kere yıkıldı bilmiyorum..En az birkaç kere..Israilliler de sürüldü ordan oraya..Şimdi terbiyemi bozmak istemiyorum..Söyledigim şu..Bu küstah millet bugünde kaşınıyor..Kaşıyıcı sayısını arttırıp duruyor Alon,Basel Eskinazi,Rudolf gibiler..Sizden bu Dünyada DOST OLMAZ..Bu sizin seçiminiz..Biz dost eli uzatana,zeytin dalı ile karşılık verirdik oysa..
Toryum
22/10/12 16:36
palavracı rudolfcuk
1897Basel
21/10/12 20:11
***Buyüzden rakamlar büyürken hayfada kuduste oturanlar büyük birpaniğe kapılıyor.Alışık değiller zaten on günlük bir savaş görmediler.İsralin bu insanları israilde tutmasıda mümkün değil.Bir daha bu dünyadaki yahudilere"bu toprağa gelin,toprağınızda oturun"deme şansınada sahip olmaz.Zaten büyük bir korku ve panik havası hakim...***-Bu cümleler sana ait İhsan Yıldırım Tarhan....Öncelikle aç k... ek söylemini değerli şahsına iade ediyorum..Aç kelimesinin yanına da “Kuduz” kelimesini ekleyerek..Bonus olarak kabul ediniz lütfen..Yazdıkların da sizlerin sahip olduğu ikinci kalite dna’ların doldurduğu boş,hiç bir işe yaramaz beyinlerin olmasını hayal ettiği düşünceler..Kimselerin paniğe falan kapıldığı yok..Bu ülkenin insanı uzun süreli savaş da gördü,kendinden sayıca kat be kat üstün muhtelif arap ülkelerinin beraberliğini de gördü..Hepsine de haddini bildirdik..Başkentimiz Jerusalem,Golan tepeleri ve diğer topraklarımız bunun en canlı örneğidir..Yom Kippur dediğimiz savaşta,bendeniz henüz bıyığı terlememiş Fransa’da tahsil gören 17 yaşında bir çocuktum..O bizler için kutsal olan o günde arap ülkelerinin birleşerek ülkeme savaş ilan ettiklerini duyar duymaz,sınıftan fırlayarak havaalanına gittim ve ilk uçakla ülkeme kavuştum..Enteresan olan o ki,ülkeme vardığımda aynen benim gibi binlerce İsrail’li olduğumuz gibi havaalanında buluştuk..Kimlik gösterip pasaport kontrolü dahi yapılmadan en yakın askerlik şubesine gidip savaşmaya geldiğimizi söyledik..ve savaştık..hem de ölümüne savaştık..Hiç bir askeri eğitimimiz olmamasına rağmen..Sonuç belli..19 Ekim 1973 gecesi Süveyş kanalını geçenler arasında ben ve benim gibi ömründe eline ilk kez silah alan arkadaşlarım da vardı..Mısır askerleri postallarını atmış,önümüzden yalın ayak kaçıyorlardı..Tel-Aviv’de öğle yemeği hayal edenler,evdeki bulgurdan da olmuşlardı.Ve Kahire’ye 5 km.yolumuz kalmıştı..Durmasa idik eğer,bugün haritada Mısır diye bir devleti büyüteçle arasan dahi bulamazdın....Ezcümle,İ.Yıldırım tarhan..kervan hikayesini bildiğinden uzatmanın anlamı yok..Gilad Shalit’e karşılık 1.000 (bin) kişi verdik..Bu ne demektir bilir misin?-Söyleyeyim...Bininiz birimiz etmezsiniz...
ihsan yıldırım tarhan
21/10/12 17:25
İsrail, Filistin'de kan kusuyor, herkes susu­yor. Bir avuç halk, yapayalnız. Sokak sokak, ev ev katlediliyor. Kameramanları, gazetecileri da­hi öldürüyorlar. Delikanlı görünen herkes top­lama kamplarında. Vahşeti Bosna'da olduğu gibi, seyrediyoruz. Nazi ve Hitler'in ruhundan İsrail diye bir devlet inşa ettiler, başına dom.z Şaron'u koydular, çölü kanla yıkıyorlar. Gad­darlık, zalimlik, acımasızlık, Hitler'den öğren­diler, Nazilerden ne gördülerse aynen uygulu­yorlar. Silahsız, savunmasız, çaresiz insanlara Hitler ne yaptıysa, fazlasıyla, bir halkın bur­nundan fitil fitil getiriyorlar. Filistinli anneleri her gün zırıl zırıl ağlatıyorlar. Saplantılı, hasta­lıklı bir manyak: Şaron! Filistinli öldürmek, artık İsrail'in folkloru ol­muş. İsrail askerleri, 10 yaşında çocukların ka­ranlıkta burun buruna geldiği çelik suratlı fare­ler! Filistinli kanı içerek yaşayan vampirler, korku ve dehşet siyasetinin adı: Şaron! Bir ba­kın Filistinlilere, hepsi yaşayan ölüler! Hitler ve Nazilere aşık bir halk: İsrail. Nazi subayları, gestapoların şıp demiş burnundan düşmüş. Üs­telik Hitler yalnızdı, İsrail'in arkasında ABD, Avrupa, dünya basını var. Şaron da Hitler gibi rüya görüyor. Bir sabah kalktığında Filistin ol­mayacak. Bir sabah kalktığında evrende yahudiden başka kimsecikler kalmayacak. Zaten ko­ca evrende, yabancısı, turisti olmayan, yüzde yüzü Yahudi tek devlet: İsrail. Bir tek kişiye ta­hammülleri yok. Tank, bomba, misilleme, kan, işte korkunç Şaron! İsrail devlet değil, hala kan labaratuvarı. Yüzde yüz Yahudilik üreten laboratuar. Tarih, İsrail'den daha faşist, daha ırkçı bir devleti tanımadı. Hitler dediğin beş sene gürle­di, patladı, İsrail elli yıldır kan kusturuyor. İsra­il'in vahşet rekoruna bir de Miloseviç, Hitler sa­hip! Dünya basınını, ajansları bağlamışlar. Her­kes görmedim, duymadım diyor. Düşman bil­dikleri gazeteci, yazan, hemen yok edebiliyorlar!Şaron, bütün dünya bize düşman gibi büyük bir halüsinasyona tüm halkını inandırdı. Oysa ne Türk ne de Arap topraklarında tarih boyu tek bir yahudinin burnu kanamadı. Tek bir ya­hudi öldürülmedi. Avrupa'nın göbeğinde öl­dürüldüler, Filistin, elli yıldır muhacir bir halk, dört milyon Filistinlinin ikamet edeceği bir yer hala yok! İsrail hepsini öldüre öldüre bitir­meyi düşünüyor.1917'de Osmanlı Kudüs'ün anahtarlarını İngilizler'e teslim ettiği günden beri, bir tek gün huzur koymadılar. Bütün tarihçiler ittifak­la 1917'ye kadar orada nasıl bir siyaset vardı, şimdi hiç kimse geriye dönüp bunu öğrenmi­yor, bunu beceremiyor YAA İŞTE BÖYLE İNTERNET KOMANDOLARI PUT GİBİ KALIN OLDUĞUNUZ YERDE:))
Alon
20/10/12 15:01
Ne oldu ? Tehdit mi bu şimdi ? Senin gibilerin anlamadığı birşey var...Her söz sahibini ilgilendirir..Nasıl bütün türkler senin gibi sırf yahudi düşmanlığı olsunda uyduruk olsun diye düşünmüyorsa, benim yazdıklarımda bütün yahudileri bağlamaz.. Sen niye dellendin ? Koordinat meselesi mi ? Ben bunu kafadan atmadım..Hürriyet veya milliyetin internet sayfasında okudum..Türk topçusu koordinatları google dan bulmuşsa bu benim suçum mu? Sen git şikayetini Akepenin başına söyle ,hürriyetin milliyetin ağzına biber sürsün.. Yok, eğer kafayı dönemin valisi Cemal Paşaya takmışsan onun da kaynağı Falih Rıfkı Atay ın kitabında..Güceneceksen ona gücen
Rudolf
20/10/12 09:58
Ihsan efend !! ,, senin gibi dost eksik olsun , utanmaz adam sen kendini ne saniyorsun senin yazdiklarin cokmu edepli ki millet elestiriyorsun seni arastirirsak ya emekl kapici yada banyo tesistcisi cıkarsin dogru durust ol eger sana sizlerle ilgili gercekleri yazarsak yalin ayak 40 metre ileriye kacarsin dikkat et !!!!!!!!!!
ihsan yıldırım tarhan
19/10/12 14:32
Alon bey beni zorlamayın sizin yüzünüzden dost olduğum yahudileri kırmak istemiyorum.Yazcaksan edebinle yaz adam gibi yaz
Alon
18/10/12 01:40
Nurten !!! 12 kişilik manga değil, 12 kurşun asker sükuneti sağlıyordu..Hani oyuncakçılarda satılan..Aç bi telefon Cemal Paşaya günde kaç kelle alıyordu sor ? Sen her nerde yaşıyorsan , alsınlar sizin ordan 2 kelle, mahalleniz süt liman olur...Sen git bunları medreselerdeki imam hatip adaylarına yuttur, bayılırlar.. Tarhana !!! 2 çift lafım da sana.. Sen nokta atışı nedir bilir misin ? Bilmezsin tabi..Akçakale misillemesi yapılırken bile topçulara suriyeli muhalifler koordinatları vermiş google'dan:-) Topçu da sallamış topları allah ne verdiyse..Piyango kime vurdu bilinmez...Ama israil öyle yapmıyor...Yeni teknoloji quantum sornoz ke te kaygaz sayesinde adamı göbek deliğinden şişliyo...Dur bak daha, gün gelecek bu teknolojiyi size satmamız için yalvaracaksınız ama havanızı alcanız...
ihsan yıldırım tarhan
17/10/12 20:49
haşa alon bey o sizin zaferiniz..Beyrutun altını üstüne getirdiniz..Sıfıra sıfır elde var sıfır
Mordehay Zigbaliven
17/10/12 19:42
Mualla hanim sormasi ayiptir ,siz hangi cagda yasiyorsunuz ?? hanim efendileri zanedersem çimento tüccaridir zira Ant Sionizmle Anti Semitizmi çimento ile bir arada tutmaya çalisiyorsun hani bir laf vardir ( Laf olsun Torba dolsun misali yazdiklarini kendin bile anlamayacak kadar kara cahillerin bu Sitede nekadar gülünc duruma düştükleri ,JERUSALEM i agzinizda jiklet gibi geveleyip duranlar sunu bilsinlerki JERUSALEM ISRAEL DEVLETININ SONSUZA KADAR OLACAK BASKENTIDIR, size tafsiyem okadar merakli iseniz bir manga Yeni ceri ile suriyeye gidin bir de Mehter marşini calin belki barişi tekrar getirirsiniz , hadi Tanri kolaylik versin
לוני רבינוביצ
17/10/12 19:30
bizim devletimiz butun dunyaya cevap verecek . bir miletiz , bunu herkes bilsin hepiniz ,ama ilk once RUDOLF a butun yazdiklarin pur dikkat okuyarak, ona cok ama cok buyuk bir saygila ona egilip o yazdiklari ellerini opuyorum. bence butun tenkid edenlerede sizde saygi ile ona hurmeten onunde egilip ayaklarini opun cunku onun ayaklari kutsal bir topraga dimdik basiyor , sizler nerde yasiyorsunuz bilemem bizler omur boyu bu topraklarda yasiyacagiz size fazladan baska anlamli soz bulamiyorum cunku turkiye kendi derdinde pkk ile basi belada. hamasin basindaki delik sicanindan basini disariya cikaramiyor, buraya kadar bunlar bir gercekten ibarettir siz bunlari goz ardi edip laflarla saygi deger RUDOLF a satasmakla mesgul oluyorsunuz. siz gunluk hayat yasaminizda baska medetlerle mesgul olun . ISRAIL DEVLETINI kimse bas edemez saygilarimla
Alon
17/10/12 17:31
Tarhana, ,,,,haklısın..sizler için zafer şehirlere füze atabilmektir..Hizbullah mıdır lezbollah mıdır her ne karın ağrısıysa...onun başındaki hanzoyu daha meydanlarda göremedik..Kuyrugunu bacakları arasına almış bok deliğinde yaşıyor..Bu neyin korkusu böyle ? Hani şehit olunca 72 hurisine kavuşacaktı ? Adam akıllı tabi..Adam şehit olup 72 göğsü yeni tomurcuklanmış huriye kavuşmaktan korkmuyor aslında..Tek korkusu o 72 hurinin anaları...Adam deli mi 72 kaynana alsın başına..Unutmadan söyliyeyim..Zafer kazanan adam başı dik , gururla etrafta dolaşır, bok çukurunda değil..Hatırla Ahmet Yasin denen hamasın kurucusunu..Adam başını 1 kere bok çukurundan çıkardı, bizde onu tekerlekli sandalye uçuş şampiyonu yaptık..Nitekim İsrail 2006 lübnan çatışmasında Litani ırmağına kadar gitmiş yüzlerce hokkabazı esir almıştır..O saatten son ra da hiçbir lezbollahlı Litani ırmağının güneyine inmemiştir..Ne zafer he Tarhana ?
Nurten
17/10/12 12:15
Oglum Rudolphe kendine gel..Kudüs ve Filistin sadece OSMANLI döneminde Barış içindeydi ve onu 12 erlik bir manga askerle bide çavuş saglıyordu..Bunca silah ,para,lobi gücü ile bunları saglıyamıyorsunuz..Yada bilhassa bu tarzı devam ettiriyorsunuz..Zira Antisemit,antisiyonist ler kalmazsa sizleri bir arada tutan çimentoda kalmamış olacak..biliyorum..O halde savaşı isteyende sizsiniz..
ihsan yıldırım tarhan
17/10/12 06:12
Rudolf arkadaşa.... satır aralarınnda havladığınızı söylemiştim ama bu sefer karşımda tam bir aç k.pek gördüm.Yazının ilk bölümü için fazla yorum yapmıcam Çünkü boş BOMBOŞ..ayrıca tayyip hazretlerini günahım kadar sevmem..Bak sana bi tespit yapayım..Şimdi biz ve bütün arap toplumları, bütün dünya bu gibi savaşların israil tarafından 10-0 kazanılacağını bilir.Hem G8 in hem abd nin hem diğer tarafların sessiz kalmasının sebebi budur."israil 3-4 gün içinde işi bitirir susalım" anlayışı.Aynı şey bosnada yapıldı sustular sırplar işi bitirdikten sonra devreye girmişlerdir.Oysa lübnanda 3-4 ay sonra 50-60 bin kişi öldükten sonra devreye gireceklerdi bir tanpom bölge oluşturacaklardı.bişey yapalım barış gücü oluşturacaklardı çünkü isralin teknolojisine ve silahına güveniyorlardı.Gerçekten israilin böyle bir gücü var ve hizbullahın hiç şansı yok.Bu çok açıktır ama şunu rahatça söyleyebiliriz bu maç8-0i 10-0 bitmeyecek.Muhtemelen 8-2 8-3 bitecek.ilk defa müslümanlar tarafından 50 kişi ölürken diğer taraftan 5 - 6 kişi ölüyor.Buyüzden rakamlar büyürken hayfada kuduste oturanlar büyük birpaniğe kapılıyor.Alışık değiller zaten on günlük bir savaş görmediler.İsralin bu insanları israilde tutmasıda mümkün değil.Bir daha bu dünyadaki yahudilere"bu toprağa gelin,toprağınızda oturun"deme şansınada sahip olmaz.Zaten büyük bir korku ve panik havası hakim...Tabiki iyi bir şey değil Ama maalesef bu kadar aşırı şiddet kullanan ve şiddete tapınan İsrailin kendi "becerisidir".
Rudolf
16/10/12 19:47
ihsan yildirim tarhan ''''' a arkadas son zamanlarda Antisemitism hizla yukselirken ,turkiye gibi Sultani tayyip ek erdogan nin de marifeti ile ,beyinleri sozde cihat,fetih,osmanli,hayaller, ile yikanmis orumcek kafali halkinizin icinden seni ve sana benzer capulculardan bu tur yorumlar,yazilari okumak bize artik normal geliyor, zaten sizin gibi soysuzlardan da baska bir sey beklenemezdi, 80 sene once hem Dunyaya hemde kendi halkına vermis oldugu zarar ve yıkımla Insanliga verdigi buyuk yıkımlari tarihe miras birakarak mahserin karanlıklarına atilan osmanlı ıdeolojisini diriltmek, dinlerdeki hurafelerden yola cıkarak cihat ruhu ile her gun yatip kalkanlardan baska ne beklenirki, ihsan yildirim sen nekadar cahilsinki 7 yil once burunun dibinde yasanan bir savasin sonuclarini bilmeyecek kadar yada bildigi halde gercekleri saptiracak kadar korsün lübnan savasinda hizbullah tenen TERRIST Cetesi buyu hezimete ugramis rezil rufa olmustur ISRAEL bu savasta 14 benzin istasyonunu ,1932 zarali evi, TERRORISTLERIN barindigi 4 okulu ve 2 hastaneyi 17 kampini,8 ana yolu beyrut hava alanini, 422 hizbullahciyi yok etmis 178 tanesinide esir almistir buna mukabil ISRAEL den 6 ev 1 market 2 tane de bos depo tahrip olmustur, bu TERRORIST lerin sozde baskani nasrallah o tarihten beri korkusundan signaklarda yasamaktadir 2 yil once lubnani ziyaret eden sifir soruncu bakaniniz kendisini bu signaklarin birinde ziyaret etmistir bu herif halen G...... korkusundan lagim faresi gibi kose bucak saklanmaktadir,eger sen buna zafer diyorsan demekki ya sen uzayda yasiyorsun yada asagilik duygusundan gercekleri maskelemeye calisiyorsun ki oyledir gelelim Kurt meselesine ,ISRAEL Devleti yalniz ortadoguda degil Dunyada saygin Uniter bir Devlettir, istedigi ulkeye silah satar istedigi bir ulkeninde askerini egitir buna kimse karisamaz ,seni ulken hamas TERRORUNE destek verirken mubahta benim ulkenin yaptigi gunah mı oluyor ?? filistin denen katillere destek verseniz ne olur vermesseni ne olur zaten Dunya bunun notunu vermis sen bu demagoji ile imam hatiplilri , ve senin gibi orumcek kafaliları kandırabilirsin oysa sizlerin nezdimizde tuvalet kagidi kadar degeriniz yoktur.!!!
İhsan Yıldırım Tarhan
16/10/12 17:45
teşekkürler saolun yazar:)Ha bir de rudolf mudur nedir her yazısının arasında havlama sesi çıkarmasa iyi olur
Yazar
15/10/12 12:40
Ihsan Beye destek yazımı neden koymadınız?
İhsan Yıldırım Tarhan
15/10/12 07:01
Rudolfe..İsrail"in Filistin sorununu asla çözemeyeceği artık anlaşılmıştır, İsrail"in Amerika"nın Avrupa"nın Filistin sorununda oynadıkları rol sona gelmiştir, Arap dünyası, İslam Konferansı, Zengin Suudlar; Zengin Körfez ülkelerinin ve Rusya ve Çin"in de Filistin sorununa bir çözüm getirmesi mümkün görünmüyor, yani bu sorunun kronikleştiği ve kangrenleştiği açıktır. Filistin sorununa son yıllarda yapılmış en iyi katkı 2006 da İsrail-Lübnan savaşında Nasrallah’ın gayretleriyle olmuştur. Nasrallah geçtiğimiz yıl İsrail"e nihayet sert bir tokat atarak, çok ilerde Filistin sorununa yeni kapılar açmıştır, bu kapı, direniş kapısıdır, bu kapı İsrail’e İsrail’in anladığı dilde cevap vermektir. Maalesef bu kadar aşırı şiddet kullanan ve şiddete tapınan İsrail’e maalesef nükleer gücüne ve ağır silahları ve derin istihbarat gücüne güvenen İsrail’in kibrini kırmanın başka yolu kalmamıştır. Ancak Türkiye medyasının İsrail’i şımartması ve İsrail’in katliamlarını görmezden gelmesine rağmen Türkiye halkı yüzde doksan dokuza yakın büyük bir hassasiyetle İsrail’in katliamlarını bilmekte nefret etmekte ve ciğeri parçalanmaktadır. Bizler Türkiye medyasının bu kadar yanlı haberlerine rağmen İsrail’in gerçek yüzünü halkımıza anlatmayı duyurmayı ve Filistinli kardeşlerimizle yanyana olmayı başardık, başarıyoruz.
Rudolf
14/10/12 19:53
Toryum kardaş unutma Adoflar simdi Almanyada senin ırkıni kesiyor, dikkat et seninde bir tarafını kesmsinler ne melazım sonra şeysiz kalırsın yumuşak toryum derler sonra sana...
Ihsan bey e
14/10/12 10:50
Ihsan bey,yazdıklarının büyük çogunluguna katılıyorum.Haklısın..Bakma sen sülüklere kervan yürür..
Toryum
13/10/12 17:25
Rudolf (Adolf) cuk çok palavracısın
ALBERTO PETRINI
12/10/12 23:12
RUDOLF seni cani gonulden tebrik ederim, sen gercek bir PATRIYOT VATANISIN.butun kelimelerini tam anlamiyla kisa ve oz soyledin. bu emekli memur her kimse iser gereken cevapini ve nasibini umarim almistir o yazdigin ellerine saglik saygilarimla
Rudolf
12/10/12 10:32
emekli memur ihsan yıldirim tarhana ''' a Ihsan efendi bu yaziyi yazmadan evvel aynaya bakmanizi tafsiye ederim , yazdiginiz zirvaliklar aynen basinizda sizi yoneten Sultan el Taayip agzi ile TERRORISTLERI savunmak ancak sizin gibi kohne osmanli Ideolojisine inanan hayal perestler tarafindan kaleme alinir cunku yazmis olduklarinizin gercekle hic bir igisi yoktur Suriyeden bir iki top mermisi dustu diye Suriyeye savas ilan ediyorsunuzda , her Allahin gunu gazza denen o TERRORIST yuvasindan benim Ulkem ISRAEL e dusen onlarca rokete ne dersiniz ihsan efendi o pislik araplar insanda ISRAELDE yasiyanlar hayvanmi ? siz istediginiz kadar avaziniz ciktigi kadar havlayin ISRAEL Devleti kendi halkini en iyi bir sekilde korumaya azimlidir yazinda dikkatimi ceken seytan Israel diye bahsediyorsun , herhalde mensup oldugun ummetin adini soylemek istedin seni rezil seni....
Çiya
10/10/12 08:36
"Bize göre terörist" ne demek? PKK uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde net biçimde bir terör örgütü olmakla beraber pek çok ülke de resmi olarak PKK'yı terörist örgüt olarak tanımlamaktadır. Sanki tüm dünya PKK'yı bir direniş örgütü gibi kabul ediyor da, sizler de "bakın ama biz Türkiye'nin yanındayız ve terörist diyoruz" gibi bir algı oluşturmaya çalışmayın. Sıradan okuyucu bilmese de, bu siteyi ve kurucularını yakından tanıyanlar olarak bu tür basit gibi görünen kelime oyunları ile düşüncelerinizi bir kere daha anlıyoruz.
Emekli Memur İhsan Yıldırım Tarhan
08/10/12 19:37
Hangi tarafta olduğumuzu söylerken giderek daha mütereddit olduğumuz bir çağa adım attık. Olaylar giderek bize tarafımızı seçmemiz için daha çok baskı yaparken, vicdana, adalete, en büyük güç olarak insanlığa inananlar, üçüncü seçeneğin varlığından söz edenler olarak azaldıkça azaldık. ‘Afganistan’da Taliban’dan yana mısın?’ diye soruyorlar bize, ‘ABD işgaline karşı olduğuna göre’! Irak'ta ‘Saddam mı kalsaydı yani’ diyorlar, koalisyon güçlerinin ‘sonsuz özgürlük operasyonunu’ onaylamadığımızda. Kuzey Kore’deki diktatörü savunduğumuzu sanıyorlar Bush ve saz ekibinin politikalarına karşı çıktığımızda. Şimdi ‘kefiyesiz’ bir Filistin de bizden cevap bekliyor acilen: Yeşil bayrakların tarafında mısın, yoksa bir silah yığınağı haline getirilen İsrail’in mi? Dünya bizden giderek daha çok taraf olmamızı bekleyecek, gidilen yer orası. Peki, ‘Ben kefiyenin tarafındayım’ demek mümkün mü?” diye yazmıştı.Ece Temelkuran ruh hastası ideolojinin bir kurbanı olarak solculuğun düştüğü en kepaze yeri bize gösteriyor, şuraya bakar mısın: Bugün orada Müslümanlar İsrail bombalarıyla ölürken, hanımefendi ölüler içinde ayrım yapmaya çalışıyor. Bu ölenler Hamasmış, üzülelim mi? Üzülmesek bize ABD’ci mi derler gibi zırvalıklar… Hanımefendi kahvede kendine yakışıklı mı seçiyor? Yeşil gömlekli olur, kırmızılı olmaz.Bu hanımefendi Şabra-Şatilla’yı görmüş olsaydı orda Maruni ve İsrail işbirliğiyle öldürülen genç kızların hemen hepsinin kot pantolonlu olduğunu bilirdi. Şimdi biz ölen insan örtülü, kot pantolonlu diye ayrım mı yapacağız? İnsanların şerefli ölmesi için Kübalı mı, Vietnamlı mı olması lazım.İnsanlar ölürken Eskimo olmaları, Çinli olmaları ne zamandan beri sol ideolojinin konusunu oluşturuyor? Medyaya geçen ve kendine solcu, sosyalist diyen bu yazarlar neden İsrail’e karşı tek cümle edemiyorlar? Çünkü o zaman medyadaki kalemleri ellerinden alınır.Bugün orada tavuk olsun, güvercin olsun, Müslüman olsun, canlılar öldürülüyor. Bizler dünyanın neresinde olursa olsun, topraklarından sürülen, öldürülen insanların hem yanındayız, hem de ilelebet ölene kadar onların kardeşi olarak bulunduğumuz her yerde avazımız çıktığı kadar bağıracağız: Bu şeytan İsrail’e, onun işbirlikçisi medyaya ve kalemlerini kaybetmek korkusuyla onlara karşı ağzını açamayan bu kepazelere hadlerini bildireceğiz.Şüphesiz herkes her türlü yazıyı yazabilir, ancak ahlaktan söz edemezler. Bugün orda kardeşlerimiz ölürken bu ihanetleri affetmeyeceğiz. Bir bir deftere yazıyoruz. Bunların ipliğini pazara çıkarmak, bunların rezil ahlaklarını Türkiye halkına anlatmak ve ifşa etmek bizim boynumuzun borcudur.Biz ABD’den çok onun köpekleri ve sözcülerine karşı her yerde savaş veriyoruz. Ne yazık ki yeryüzünü asil, yırtıcı, onurlu hayvanlar terk etti. Medyaya sadece köpekler ve tavuklar kaldı. Onlar da yemlenerek yaşarlar. Ahlakla hiçbir ilişkileri yoktur. İnsanların öldürülmeleri ve savaşlarla ilgili birkaç söz söylemek isteyenlerin önce asgari insan olması lazım.

Haber Merkezi