Haber Merkezi

06/10/12

POLONYA'DA YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

 

POLONYA'DA YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

 

Yürüyüş parkuru... 2200 km

 

19-24 Ağustos 2012 tarihleri arasında uluslararası bir topluluk ve Almanya'dan katılan 270 kişi Amerika ve İsrail'den gelmiş olan  150 katılımcı ile birlikte 2200 kilometrelik bir insanlık yürüyüşünü gerçekleştirdiler.

Alman delegasyonunun yaklaşık 50 kişisi Wermacht (Nazi Almanyası Silahlı Kuvvetleri) mensubu , polis  ve.veya SS üyeleri idiler ve bu kişiler 2. Dünya savaşı esnasında Polonya'da Soykırım'dan direkt veya endirekt olarak sorumlu olan insanlardan  müteşekkil idi.

Anma seremonileri  tarihi anma sitelerinde gerçekleştirildi.

Auschwitz , Kielce , ve Treblinke gibi. 23 Ağustosta ise  kapanış töreni Polonya'nın Warşova kentinde  yer aldı.Bu törende Polonya ve İsrail siyasi zirvesininin isimleri de katıldılar.

 

 

İsrail Parlamentosu Knesset'in Sözcü Yardımcısı. MV. Bayan LİA SHEMTOV , konuşmasında soykırımda hayatlarını kaybedenlerin hatırlanmasının gelecekteki dostluk ilişkilerinin tesis edilmesindeki önemini vurdguladı. Katılımcılar soykırımdan kurtulanların  uzlaşma marşı ile selamlanmasını ve sonuçolarak İsrail ve antisemitizm karşıtı bir toplu bildiri yayınlanmasını uygun buldular.

 

İsrail Tv'si Kanal 10 'un konu ile ilgili yayını İngilizce alt yazı ile

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=AIq9d-gC91U

 

http://hhcphotos.blogspot.co.il/2012/08/march-of-life-in-poland.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Kabil
08/10/12 11:25
Plonya sizi affetmez 1909...

Haber Merkezi