Haber Merkezi

22/09/12

GAZZE'DE ABD KARŞITI PROTESTO

 

זעם האיסלם

 

GAZZE'DE ABD KARŞITI PROTESTO

 

ההפגנות יימשכו גם מחר, לאחר תפילות יום השישי (צילום: רויטרס)

 

ABD'de Hz. Muhammed'e karşı hakaret içeren filmin tepkileri Gazze'de sürüyor. Hamas terörist örgütü Başbakanı İsmail Haniye ABD'ye özür dileme çağrısı yaptı. Gazze'deki gösterilerin yarına kadar sürmesi bekleniyor. Gazze'deki en büyük Amerika karşıtı gösterinin Cuma günü namaz çıkışı İslami cihad ve Hamas liderlerinin katılımı ile gerçekleştirileceği belirtildi.

הפגנה מחוץ לשגרירות ארה"ב בתימן, היום (צילום: רויטרס)

 

Gazze'nin yanı sıra Arap dünyasındaki tepkiler bitmek bilmiyor. Bugün de ABD'nin Yemen büyükelçiliği önünde kızgın kalabalık gösteri düzenledi. Gösteriler yine "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmi hedef aldı.

 

İsrail'de de İslam Cemaati ve Arap milletvekili Talib Assana'nın İsrail Yüksek Mahkemesi'nden Hz. Muhammed filmini yasaklaması isteği mahkeme tarafından geri çevrildi. Mahkeme karara; "filmin dini duygularınızı incittiğini düşünüyorsunuz o halde izlemeyin" diye hükmetti.

 

 

 

http://news.walla.co.il/?w=/2686/2567876

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Alon
03/10/12 00:19
Bunlar artık haber olmamalı..Her Cuma otomatik olarak yapılan şeyler..Adamın zevki bu , kime ne...Ancak böyle orgazm oluyor dilaverler

Haber Merkezi