Haber Merkezi

06/09/12

"Eytan" tipi İnsansız Uçaklar Yine Semalarda

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

"Eytan" tipi İnsansız Uçaklar Yine Semalarda

 

צילום: באדיבות דובר צה"ל

Geçtiğimiz Ocak ayında düşen Eytan tipi insansız hava aracının (İHA) ardından İsrail Savunma Kuvvetleri (İSK) olayla ilgili olarak kontrol kurulu kurmuştu.

Yaşanan bu olaydan 7 ay sonra İSK Hava Kuvvetleri Eytan'ı yeniden ordunun hizmetine sundu. Eytan tipi İHAların en önemli özelliği havada kalış sürelerinin ve gidebileceği uzaklığın İSK'nın cephaneliğinde bulunan diğer İHAlara nazaran oldukça gelişmiş olması. Eytan havada aralıksız olarak 20 saat kalabiliyor. 143 km hız ile hareket edebiliyor. Yükseklik olarak ise 41 feet yüksekliğe çıkabiliyor. Ağırlığı 5 ton.

יכול להגיע לאיראן וגם ללוב (צילום: רויטרס)

Oluşturulan kontrol komisyonu üretim sırasında yapılan hataları tespit etti. Hava Kuvvetleri kanatların yapımında kullanılan maddenin bileşeninde sorunlar bulunduğunu bildirdi. Eytan'ın maliyetinin 5 milyon dolar olduğu belirtildi. 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4278233,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Alon
08/10/12 00:46
Eytan veya şeytan..En azından İHA sahibi olmak için Amerikanın bi tarafını yalamıyoruz..Sizler şimdilik oyuncakçılarda satılan radyo kontrollü modelleri ile idare edin gari..
Toryum
10/09/12 23:37
eytan yani ŞEYTAN

Haber Merkezi