Haber Merkezi

04/09/12

Türk Dağcının hayatını kurtaran İsrailli dağcı, dağlara geri dönüyor

 

חדשות

 

 

Türk Dağcının hayatını kurtaran İsrailli dağcı, dağlara geri dönüyor

 

NADAV BEN YEHUDA

 

Everest Dağı’nın zirvesine ramak kala, zirveye varmak yerine Türk dağcıyı kurtarmayı seçen ve 4 parmağı donan İsrailli dağcı Nadav Ben Yehuda yeteneklerini test etmek için Gürcistan’a gidiyor. Ben Yehuda bugün İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres’ten “Örnek İnsanlık Nişanını” alacak.

 צילום ארכיון: תומס קלי, קטמנדו

 

Nadav Ben Yehuda ve hayatını Kurtardığı Türk dagcısı  Aydın Irmak.

 

24 yaşındaki Rehovot sakini, hukuk fakültesi öğrencisi Ben Yehuda 4000 metre yüksekliğindeki Kafkas dağlarına tırmanmayı deneyecek. Geçtiğimiz Mayıs ayında Ben Yehuda Everest tepesinin zirvesine varan en genç İsrailli dağcı ünvanını alacaktı. Ben Yehuda yaklaşık 3 saat Türk dağcıyı taşıyıp kurtararak örnek bir davranış sergilemişti.

 

Kendisiyle yapılan röportajda nişanı hak etmediğini söyleyen Ben Yehuda bu davranışın her insan tarafından yapılması gereken bir davranış olduğundan ödüllendirilmesinin anlamsız olduğunu söyledi. Ben Yehuda’nın parmaklarındaki rahatsızlığından dolayı kapsamlı ve yoğun tedavisi hala sürüyor.

  

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/400/899.html?hp=1&cat=402

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
yörük
15/11/12 17:25
işte hasturk sitesi böyle haberleri hep paylaşın. çok teşekkür ederim. bu haberi türk medyası neden paylaşmaz ? kim biliyor öküz gibi böğürüp filistin bayrağı tutanların içinden ? çünkü artık ne yazık ki bir arabın ölümüne , bir türkün hayatından daha önem veriyorlar. vay be milliliğimize tüküreyim.. lanet olsun diyorum onlara.. lanet... ( bence bunlar arap ajanı )
çöpçü
22/09/12 14:55
Aman dikkat et bitarafina çöp batmasin..

Haber Merkezi