Haber Merkezi

02/09/12

2000 Mermili Umm El-Fahem Kına Gecesi

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

2000 Mermili Umm El-Fahem Kına Gecesi

(Yabancı gelmiyor)

 

בקליע זה צילום: צביקה טישלר 

Umm El Fahem ve kına gecesinden bir mermi , 2000 mermi daha atılmış...

İsrailli Arapların ikamet etmekte olduğu Umm El-Fahem'de İsrail Polisi, gerçekleştirilen kına gecesinde gök yüzüne kutlama amaçlı toplam 2000 kez ateş açıldığını tesbit etti. Umm El Fahem sakinleri de kına gecesi süresince balkon ve pencerelerden uzak durduklarını şehirlerindeki seslerin savaştan farksız olduğunu belirttiler. Kına gecesi kutlamaları sırasında bazı araçlar da zarar gördü.

Düğün öncesinde 20 yaşındaki damat karakola gelerek Polis'e kına gecesinin sakin ve olaysız geçeceğine dair teminat verip imza attı. 2000 merminin gök yüzüne sıkılmasından sonra ise Polis genç damadı karakolda sorguya çekti. Polis 2000 merminin kalaşnikov ve M-16 tüfeklerinden ateşlendiğinin tespit edildiğini söyledi.

Kına gecesi katılımcıları da oldukça şaşkın. Katılımcılar daha önce düğün veya kına gecelerinde ateş açılmasına alışkın olduklarını ancak bu miktarda atışa ilk kez rastladıklarını ortamdan rahatsızlık duyup kına gecesini terk ettiklerini belirtti.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4275471,00.html

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
benhur
08/11/12 13:44
Düğün öncesinde 20 yaşındaki damat karakola gelerek Polis'e kına gecesinin sakin ve olaysız geçeceğine dair teminat verip imza attı. DEMOKRATİK İSRAİL DİYENLERE

Haber Merkezi