Haber Merkezi

02/09/12

Lieberman – El Maliki Düellosu

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

Lieberman – El Maliki Düellosu

 

צילום: AFP

İsrail Dışişleri Bakanı  Avigdor Liberman Chaterin Ashton ile.

Filistin Özerk Yönetimi (FÖY) Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki'nin İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı radikal ve yerleşimci olarak nitelendirmesinden sonra Lieberman da sessiz kalmadı. Lieberman El-Maliki'yi, Nazi Almanyası Propaganda Bakanı Goebels'e benzetti.

 

אל-מליכי צילום: רויטרסEl Maliki

Lieberman, El-Maliki'ye yaptığı yakıştırmanın, El-Maliki'nin Tahran'da Bağlantısızlar toplantısında yaptığı konuşmadan dolayı olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen zirvede El-Maliki, İsrail'in sağ hükümetinin Filistin sembollerine, FÖY yönetimine, FÖY Lideri Abbas'a karşı saldırılar dizisi gerçekleştirdiğini söyledi.  El-Maliki yerleşim politikasının FÖY'ü tehdit ettiğini belirtti. El-Maliki bağlantısızlar hareketi toplantısına katılan tüm ülkelerden Lieberman'ı boykot etmeleri çağrısında bulundu.

Lieberman ise İranlı liderlerin yaptıkları anti-İsrail demeçler sırasında bu demeçlere tepki göstermeyen uluslararası toplum temsilcilerini 1930'lardaki uluslararası topluma benzetti. Lieberman bu uluslararası topluma güvenmememiz gerektiği bir kez daha kanıtlanmıştır dedi.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4275228,00.html

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
yehuda beit halachmi israel
09/09/12 11:37
Liberman hakli. Hatta zamanimizda B.M. Kurulunda Iran ve Suriye gibi Baslarinda Cani rejimler bulunan ulkeler oldugu icin ve bu cani rejimlere Afrikada Sudan gibi ve Asyada Islam ulkeleri ve Rusya ve cin gibi bu cani rejimlere otomatik bir sekilde destek veren ulkeler oldugu icin bu cani rejimlere karsi dogru durust kararlar alinamiyor .Diger taraftan demokratik ulkelerin bir cogu sadece karsidan bakiyorlar. Bu yuzden durum aynen 1930'larda Alman Nazi rejimine karsi olan duruma benziyor .Dunyada hicbirsey degismedi ,o zamanda aynen bir cok ulke karsidan bakip yilanin buymesine seyirci kaldilar.sonunda bu pasiflik 2'inci dunya savasina sebep oldu .Eger NAZI yilani zamaninda buyumeden b asi8 ezilseydi ,belkide savas onlenip 50 milyon sivil ve askerin olumu onlenirdi. Maalesef bugun durum dahada kotu cunku Rusya ve Cin gibi devletler kendi cikarlari icin (Genellikle Batiya karsi olduklari icin) bu cani ve hir cikarmak isteyen rejimlere el veriyorlar . Unuttuklari bir sey varki tum teror orgutlerine destek veren bu rejimlerin teroru birgun bu destek veren ulkelere'de donebilir.

Haber Merkezi