Haber Merkezi

13/07/12

GAZZELİ TERÖRİSTLER İSRAİLLİ SİVİLLERE ATEŞ AÇTI...

 

GAZZELİ TERÖRİSTLER  İSRAİLLİ SİVİLLERE ATEŞ AÇTI...

 

Baby seat

Gazze şeridinden açılan ateş ile  içinde mucize eseri çocukları olmayan bir araç vuruldu ve arka camiı kırıldı.

 

Gazze'den İsrail'in Yad Mordehay kibutz'unun alışveriş merkezinde bulunan sivillere direkt ateş açıldı. Ateş sonucu maddi hasar meydana geldi.

Olay çevrede alarm etkisi yapmış ancak İsrail silahlı kuvvetleri devriyelerinin dolaşmaya başlaması ile  normal hayata geçiş sağlanmış oldu.

 

 

09.07.2012

İsrail Savunma Kuvvetleri İsrail halkına ve terör ile yaklaşan herkese  şiddetle  karşılık verecek ve cezalandıracaktır. Hamas terör organizasyonu  bu saldırıların yegane sorumlularıdır.

İsrail Silahlı Kuvvetleri web sitesi  www.idfblog.com  bu şekilde  yorum getirmektedir.

 

 

10.07.2012

rocket, IAF, bombing, Gaza

 

Nitekim bir gün sonra İsrail Hava Kuvvetleri bir gün öncesinin Yad Mordehay Kibutz'una yapılan silahlı saldırının  cevabını vermekte gecikmedi ve Gazze'nin güneyinde bulun iki Terör  kampını hedef oluşturarak direkt isabetler ile vurmuştur.

 

 

İSK terörist gruplarca  İsrail vatandaşlarına veya İsrail Silahlı Kuvvetleri mensularına yapılacak olan saldırılara hoşgörü ile yaklaşmayacaktır.Ve İsrail Devletine karşı terör uygulamaya devam edenlere karşı faaliyetlerine devam edecektir.Hamas gazze şeridindeki terör eylemlerini tek sorumlusudur. Bu hedeflerin vurulması bir önceki gün yapılan saldırıya cevaptır denmektedir  İSK blogunda.

 

12.07.2012

Kısa bir süre önce İSK topçu birliği ve İsrail Hava Kuvvetleri   İsrail Silahlı Kuvvetleri askerlerine karşı bir anti-tank füzesi fırlatmaya hazırlanan bir terörist timini hedefledi ve vuruş isabetle sonuçlandı.

Hafta başında  fırlatılmış olan benzer bir anti-tank füzesi İsrail tarafında  bazı binaların ve araçların  zarar görmesine sebebiyet vermişti.

 

12.07.2012

 

İsrail Hava Kuvvetleri kısa bir süre önce Gazze şeridinin kuzeyinde  İsrail'e bir roket fırlatma hazırlığı içinde olan bir terörist tespit etti. Direkt atış teyit edildi ve hedef isabet kaydetti.

Geçtiğimiz sene Gazze'den İsrail'e fırlatılan füze sayısı 400 idi.

 

 

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Serdar
14/03/14 22:01
Terörist kısmını israil kelimesinden once yazmalıydın. Ufak bi hata olmuş

Haber Merkezi