Haber Merkezi

25/06/12

PERES: SABRIMIZ TAŞMAK ÜZERE

The Jerusalem Post

 

PERES: SABRIMIZ TAŞMAK ÜZERE

 

President Shimon Peres

Yahudi Ajansı Genel Kurulu’nda konuşan İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres, Hamas’ın İsrail’i zorlaması durumunda İsrail’in misillemede bulunacağını belirtti. Peres Yeruşalayim’deki Yahudi Ajansı Genel Kurulunun açılış konuşmasında İsrail’in Hamas’ın düzenlemekte olduğu roket saldırılarına karşı sabrının tükenmeye başladığını ve bunun sonuçlarının ağır olacağını söyledi.

Peres konuşmasını Güney İsrail’de ikamet edenlerin sabrını överek sürdürdü. Peres, “bunu durdurabiliriz ve durduracağız” dedi. Peres Gazze’de bir tek anne ve çocuğun göz yaşı dökmesini istemediğini ancak Hamas’ın İsrail’e başka hiç bir seçenek bırakmadığını söyledi.

Peres Yahudi Ajansı’nın adının Yahudi Genel Kurulu olarak değiştirilmesini de önerdi. Peres, Yahudilerin temel mücadelesinin Yahudi düşmanları tarafından kırılmaya çalışılan İsrail’in meşruiyetini korumak olduğunu söyledi. Yahudi Ajansı Başkanı Natan Şaransky de Yahudileri İsrail’den daha iyi bir şekilde dünya üzerinde hiç kimsenin korumayacağını söyledi.

 

 

 

http://www.jpost.com/DiplomacyAndPolitics/Article.aspx?id=275010

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
BENJAMIN YAFET
03/09/12 06:57
HASTURK 'un moderatoru (Rafael Sadi degil mi ?) niye "Hayt Babalar" rumuzu altinda yazan super antiesemit Nazi''ye soz hakki veriyor ? Bu Auschwitz gas odalarindan Hitler ile dialog kurmaya calismak gibi (hem de cok asagilik) bir sacmalik degil mi ?
BENJAMIN YAFET
03/09/12 06:49
Bu Peres delimidir yoksa ? Israil askerlerini oldurmekten hapis yatan bir suru Israil'li Arabi affetti ! Ben de Peres;i affetmiyorum !!!
Adınız
26/07/12 19:42
hayda bre :))
Hayt Babalar
24/07/12 14:18
Önce Peres'e Türk Atasözü ile cevap vericem ama veremiyorum zira Moderatör TARAFLI.. Gelelim Gazozla Limon konusuna..Şimdi siz Dünyaya perde arkasindan hakim olmuşsunuz..BM,FED,IMF,DÜNYA BANKASI,SİLAH TİCARETI ,BORSA lar,Ülke Ekonomi Oylari vs hepsi elinizde..Peki bunlar şu an böyle diye başımızı büküp kabul mü edeceez? Arkadaş biz ÇILGIN TÜRKÜZ...Dügümleri çözmesini iyi biliriz..Çözülmeyenide keseriz kılıcımızla..
gazozcuya
14/07/12 21:04
sen halen teba kültüründen vazgeçemedin.uyan artık osmanlı yıkılalı 89 yıl oldu.şimdi 21.asırdayız.
Ayılana gazoz bayılana limon
13/07/12 13:11
Adamlar haklı ,Kimliklerini ancak 520 yil sonra farkedebildik..SAF degilizde neyiz..Adamlar Tilkimi tilki..
BAYGINLIK GEÇIREN
12/07/12 19:10
Biktim artik sizin şu ipe sapa gelmez,ha babam bizleri suçlayan ,el degmez Yahudi savsatasindan..Ortak bir zemin bulsak ,konuşsak,diyorum ama ne mümkün..Bizler cahil cühela onlar efendimi efendi,bilgemi bilge.. Motomun Kenari..Sıkıştılarmıda küfürü basıverirler..Arap Sabunu gibi kaygan tiplar tutmana imkan yok kayar giderler.. ..(moderatör kizma ama adami bayiltiyorsunuz..)
Adınız
12/07/12 08:55
senin bunu anlaman için TŞK kültürünü bırakman gerekiyor.aksi halde sittin sene anlayamazsın eğer bu kültüre haizsen .sana tavsiyem IQ su düşük forumlar var sen oralarda oyalan.burada da çevreyi boşuna kirletme.
ADINIZ ANDIMIZDIR
11/07/12 13:33
Birşeyler söylemişama anlaşılmıyor.şimdi senin gene TŞK geçme ihtimaline ragen..Güzel KIZIM şunları anlaşılır yazsan da anlasak
Adınız
07/07/12 12:33
burda ahkam kesenlerin yaşça ortalaması pek tutmaz yakın tarihi bilebilmek için.ayrıca burada ahkam kesenlerin zekaça ortalaması da pek tutmaz yakın tarihi öğrenebilmek ve inceleyebilmek için.bir adres vereyim güzelce bir incelesinler bazılarının almış olduğu dersi daha iyi anlayabilmek adına.adresim şudur 1948-1956-1967-1973 top yekün savaşları + almış oldukları ufak çaptaki dersleri sanki kendilerinin ders verdiğini sananlarla yapılan ufak tefek çatışmalar.
Adınız
07/07/12 12:22
demek ki deist inorganik yaşam türünden organik yaşam türüne geçişte dünyanın sahiplendiği biyolojik evrimi hiç duymamış anlaşılan.hiç duymamış ki proconsul africanus neslinin bir kısmı ağaçlarda kaldığını diğer bakiyesinin de toprakta yaşam mücadelesini verdiğini bilememiş.ancak bahisettiğin sülük metaforunun sülük olarak dünyamızda evrim geçirmeden nasıl evrimleşmediğini bilemeden yaşaman senin gibi deistlerin anlayacağı bir şey değildir.çağrıştırdığın lakapla ile moderatörden tenkit almama rağmen moderatörümüzün "SÜLÜK" metaforununu fark etmemiş olmasına inanın ki bir anlam vermiyorum.imdi deist in metafor olarak yakıştırdığını bir yana bırakacak olursak kimlerin sülük olduğunu gerek bilim gerek edebiyat gerekse de müzik dünyasına bakarsan bence olayı daha iyi kavrarsın.kimlerin üretken kimlerin de üretken olmadığını o zaman senin gibi deistler daha iyi anlar.not:dikkat edersen senin metafor yaptığın gibi ben de sana çağrışım yaparak senin gibi deistler dedim inşallah moderatör amca kızmaz.hani yazarın dediği gibi "teşbihte hata yoktur"
1897Basel
07/07/12 10:16
Siz once ac gezen issizlerinize is veriniz.Biz basimizin caresine bakariz..
Rudolfe
06/07/12 13:15
Bize laf yetiştirmeniz için Devletiniz size paramı ödüyor?Kelime başına ne alıyorsunuz?Belki biz size daha fazla veririz..iş İştir..
Rudolfe
06/07/12 13:14
100 sene sonra acaba nerede olucaksiniz?Bahse varmisin ortak?
Rudolf
05/07/12 16:47
Rudolfe, Yuzyillar boyu oradan buraya kostuksa bizim iyi niyetimizdendi, ama hic olmassa serefimizi koruduk Dunyada hic bir Millete sahip olmayan ikibin yil sonra tekrar anavatan topraklarinda her kesin imrenip gipta ettigi kaya gibi saglam ISRAEL Devletini kurduk ve her zaman oldugu gibi yinede Dunyayi yonetiyoruz, sizler gibi dagdan gelip bagdakilerini kovmadik,
Rudolfe
04/07/12 20:34
Yüzyillardir oradan oraya sürülen,kovulan akrabanizmi oluyorlar ??
Rudolf
03/07/12 23:51
ilan--a ask, biz kimseye guvenmiyoruz sadece bilegimize ,bizim atlarimiz cabuk kosup cabuk yorulan cinsten arap ati degildir, bizim truva atimiz tahtadan da degildir, o sonda sarfettigin iki cumle de bize mahsuz degildir Ulkemiz, sizinki gibi samar oglanina da donmemistir ,sen icinize her gun sokulan truva atlari ile ilgilen zavallılar sizi.
Ilan-a aşk
03/07/12 14:16
Ey Teres pardon Peres,Sabriniz nasil taşar merak ediyorum..Ödünç ata binen çabuk iner demişler..ABD nin atinami güveniyoorsunuz..?Truva atini biz ezbere bilirizde..
Deist
03/07/12 14:11
Benim Dinle imanla ilgim yok ama gerçekten ve dürüstlükten yanayim..Eger eski olmak bir degerse en eski yatatiklar sülüklerdir..1,5 milyon yildir yaşiyor ve kanimizi emiyorlar..Demekki Her yerin sahibide onlar..
Rudolf
03/07/12 12:31
Buraya cevaplar veriyorum ,Moderator efendi yayinlamiyor,tekrar yaziyorum bu seferde fazla yukleniyorsun diyor sabat shalom gibi sarlatanlarin yazidigi sacmaliklari yayinlamaktan geri kalmiyor neyse terbiyemi muhavaza ediyorum amaa sabrin da bir sonu vardir.
ilan
03/07/12 09:09
Aleykümün selam. Gel şabat şalom gel...Anlat biraz heyecanlı oluyor. Kaşınan olmadığı sürece Gazzeye saldıran yokken insanlar nasıl canları pahasına vatanlarını savunuyorlar? Haa anladım. canları dediğin kendi canları değil başkalarının canları pahasına öyle değil mi? Sivil halkın arasından roket at tokadı yeyince İsrail sivil halka saldırıyor diye yaygarayı bas. Ama bunu artık kimse yemiyor. Araplar bile yemiyor. Mescidi Aksa'ya gelince. İSrailin Müslümanlara saygısından, Mescidi Aksa'dan BİN yıl önce kurulan tapınağının olduğu, Yahudilerin en kutsal yerinde Yahudilere dua etmeyi yasakladıklarını neden söylemedin? Rahat rahat gidip namazını kıldığını neden anlatmadın? İlk kıblen olabilir bizim ilk ve tek kutsalımız. Araplar çölde deve kovalarken, Türkler Orta Asyada at koştururken biz oradaydık. O beğenmediğin İsrail askeri de ilelebet orada kalmamızın garantisi. Beğenmiyorsan elinden geleni ardına koyma...zaten koymuyorsun ya! Şimdi Kur'an ı aç bana ilk Kıblenizin Yeruşalayim veya senin dilinde Kudüs'te olduğunu yazdığı yeri göster. Laf kalabalığına başlamadan...Kudüs yazılı yeri istiyorum. İlk kıble vs değil. Tamam mı benim yaygaracı misafirim. Bir daha gelirken lütfen haber ver gözlerinin görmek istemediği bazı şeyleri göstereyim sana. Örneğin Sderot taki roket kalıntıları müzesini...örneğin terör kurbanları abidelerini. Unutma. Eğer cidden İsraile gelmişsen MİSAFİR olarak geldin edepli ol sabrımızı taşırma!
şabat şalom
02/07/12 23:20
SELAMUN ALEYKÜM... UZUN Bİ TATİLE ÇIKMIŞTIM GAZZE YE KADAR ZULMÜ,BASKIYI, VAHŞATİ AMA Bİ YANDAN O İNSANLARIN GÖZLERİNDEKİ GİRENİŞİ GURURU BİRLİK VE BERABERLİĞİDE YERİNDE CANLI CANLI GÖRDÜM. BAĞZILARI BURADA ATIP TUTUYORLAR. GİDİN BAKALIM ORAYA, GÖRÜN İNSANLARI VATANLARINI CANLARI PAHASINA NASIL SAVUNUYORLAR. HA BİDE MESCİD İ AKSAYADA GİTTİM ALLAH ALLAH. HER MÜSLÜMANIN GİDİPTE GÖRMESİ GEREKEN Bİ YER, İLK KIBLEMİZ.... O İSRAİL ASKERİNİN MESCİD İ AKSAMIZIN ETRAFINDA OLUŞUNU HİÇBİR MÜSLÜMAN KABUL ETMEMELİ. EEEE KİM SABIR ÇEKİYORMUŞ SİZMİ İŞGALCİ SİYONİSTLER BİZMİ MÜSLÜMANLAR, BUYRUN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUMM
Rudolf
30/06/12 01:40
hamasi hamsi diye yutuveririz herkes sunu iyi bilsin simdi eger gazeye girsek gazete kagidina doner.
1897Basel
28/06/12 23:55
Dunyadan bir terorist daha eksildi.Hamas teror orgutu liderlerinden Kemal Husnu Ganace Sam'da ikamet ettigi villasinda oldurulmustur.
Koca Reis
28/06/12 14:30
Baktiniz bu işin gelecekte Patronu Rusya görünüyor..Hemen Pruvaya Putini almali..Degilmi?
Ceziriye
28/06/12 12:52
"Tutmayin beni yaaa,birakin hadlarini bildireyim.."vs.vs..Çok korkmuş olmali Hamas..
45lik
27/06/12 20:07
Ben askerdeyken bir plak çikmişti"Sabir taşi degilem.."Bir süre sonrada şu çikti"Sabir taşi çatladi.."
yehuda beit halachmi
27/06/12 16:05
TERORUN KOKUNDEN KURUTULMAZSA TERORUN SONU GELMEZ BU YUZDEN ISRAEL HAKLI OLARAK BUNU YAPMAK MECBURIYETINDE KALACAKTIR. ENINDE SONUNDA SABRIN'DA BIR SINIRI VARDIR.

Haber Merkezi