Haber Merkezi

23/06/12

TEL-AVİV'DE 2012'NİN İLK SOSYAL PROTESTOSU START ALDI

 

TEL-AVİV'DE 2012'NİN İLK SOSYAL PROTESTOSU START ALDI

 

Police arrest protest leader Daphni Leef in Tel Aviv, June 22, 2012.

Geçen yıl yaz ayı boyunca İsrail'i kasıp kavuran sosyal adalet protesto gösterilerini yeniden canlandırmak için yüzlerce kişi Tel-Aviv'in Rothschild caddesine akın etti. Göstericiler caddede çadırlar kurarken belediye yetkilileri kendilerine engel oldu. Polis sosyal adalet gösterileri liderlerinden Dafni Lif'i tutukladı.

Gösteri bugün öğlen saatlerinde başladı. Dafni Lif  dışında 11 gösterici daha tutuklandı. Yüzlerce protestocu caddeye çadırları ile geldi. Ancak polis ve belediye yetkilileri protestocuların çadır kurmalarını önledi. Dafni Lif olay mahalinde bekletilen bir polis aracına bindirildikten sonra tutuklandı.

Lif'in karakola sevkini önlemek için göstericiler polis arabasının önüne yatarak arabanın geçişini önledi. Ancak daha sonra Lif'i taşıyan polis arabası  Protestocular çöp kutularına vurarak ritim tutup Başbakan Natanyahu ile Tel Aviv belediye başkanı Ron Huldai'yi protesto etti.

.

http://www.haaretz.com/news/national/hundreds-amass-on-tel-aviv-s-rothschild-blvd-in-bid-to-revive-social-protests-1.440457

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi